Ogłoszenia duszpasterskie: Święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa

Dzisiaj na mszy św. o godz. 9.3o modlimy się w intencji małżeństw, a szczególnie za Jubilatów, którzy w minionym roku obchodzili złoty i srebrny jubileusz małżeński.

PoniedziałekŚwięto Świętych Młodzianków, Męczenników

Czwartek  – wspomnienie św. Sylwestra, papieża. Ostatni dzień roku kalendarzowego. Uroczyste nieszpory na zakończenie roku o godzinie 16.3o. Msza święta o 17.oo. Zapraszamy wszystkich parafian do modlitwy dziękczynnej za wszelkie łaski otrzymane od Boga w minionym roku kalendarzowym.

Piątek  – Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi/Nowy Rok/ . W tym dniu przypada 49 Światowy Dzień Pokoju. Taca przeznaczona jest na Centrum Jana Pawła II w Krakowie „Nie lękajcie się!” Po południu o godzinie 17.3o adoracja Najświętszego Sakramentu o uproszenie pokoju na świecie.

Sobotawspomnienie św. Bazylego Wielkiego i Grzegorza z Nazjanzu, biskupów i doktorów Kościoła.  W tym dniu nie będzie odwiedzin chorych w parafii

Niedziela  – Druga Niedziela po Narodzeniu Pańskim. Wieczorem msza święta w intencji Czcigodnego Sługi Bożego Ks. Władysława Bukowińskiego w 111 rocznicę jego urodzin. Zapraszamy parafian, Poczty sztandarowe, strażaków z OSP, młodzież szkolną do wspólnej modlitwy w intencji Księdza Bukowińskiego.

Serdecznie dziękujemy siostrze Irenie, Magdalenie Żurek, pani Agnieszce Tomasik, panu Tomaszowi Sumera, panu Władysławowi Nęcka, panu Wacławowi Kucia  za pracę i zaangażowanie przy budowie szopki. Dziękujemy także Liturgicznej Służbie Ołtarza, młodzieży ze scholii, panu Piotrowi za przygotowanie liturgii Uroczystości Narodzenia Pańskiego.

W przyszłą niedzielę taca przeznaczona na cele inwestycyjne w naszej parafii.

Dziękujemy parafianom z Rudawy  którzy w minionym tygodniu posprzątali kościół i złożyli ofiarę. W przyszłą sobotę troskę o nasz Dom Boży polecamy kolejnym rodzinom z ul. Siedleckiego/koniec ulicy do p. Maria Puta/ i z ul. Ogrodowa, ul. Olszynowa.

Modlitwa Żywego Różańca

Sobota – Róża Matki Bożej Gromnicznej

Niedziela – Róża Matki Bożej Królowej Polski

W tym tygodniu rozpoczniemy w parafii wizytę duszpasterską, popularnie zwaną kolędą.  Pragniemy odwiedzić wszystkie rodziny, aby razem się pomodlić, poświęcić dom, i porozmawiać o problemach naszej parafii, między innymi o przygotowaniach naszej parafii do Światowych Dni Młodzieży w Krakowie..

Przypominamy, że w czasie kolędy przychodzi do naszych rodzin nie tylko kapłan, ale i Jezus Chrystus ze swoim błogosławieństwem. Odwiedziny kolędowe przeżyjmy w duchu wiary i pobożności.

Niech na stole przykrytym białym obrusem nie zabraknie krzyża, Pisma św., świec, i wody poświęconej. Dziękując wszystkim za składane ofiary przy tej okazji, przypominamy, iż część ich przekazywana jest na Kurię, bratnią pomoc kapłańską, seminarium duchowne, Caritas i misje.

Prasa katolicka: Niedziela poświęcona problematyce współczesnej rodzinie, Ola i Jaś dla dzieci

Wizyta duszpasterska w parafii pw. Wszystkich Świętych w Rudawie

Lp. data Miejscowość/ trasa godz.
1 28.12.2015/pon/ Brzezinka/ od Więckowic/ 9.oo
2 28.12.2015/pon/ Nielepice/od szkoły/ 9.oo
3 28.12.2015/pon/ Pisary/od pp. Hrabia do pp. Buniak/ 9.oo
4 29.12.2015/wtorek/ Brzezinka/od pp. Gwiadała/ 9.oo