Ogłoszenia duszpasterskie – druga Niedziela po Narodzeniu Pańskim /03.01.2016/

Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca. Adoracja Najświętszego Sakramentu po każdej mszy świętej.  Uroczyste chrzty dzieci na mszy świętej o godzinie 12.15. Dzisiejsza taca przeznaczona jest na cele inwestycyjne w naszej parafii. Wystawienie Najświętszego Sakramentu połączone z modlitwą adoracyjną o godzinie 17.3o.

  1. W liturgii Kościoła:

Środa – Uroczystość Objawienia Pańskiego. Msze święte w kościele według porządku niedzielnego. Na mszy świętej o godzinie 9.30, 11.00 poświęcenie kredy i kadzidła. Na mszy św. wieczornej rozdanie książeczek dzieciom komunijnym. W tym dniu przypada rocznica święceń biskupich JE kard. Franciszka Macharskiego. Składka przeznaczona na misje.

Czwartek – pierwszy czwartek miesiąca. „Godzina święta” po wieczornej mszy św. Do modlitwy adoracyjnej szczególnie zapraszamy Honorową Straż Serca Pana Jezusa. W Nielepicach msza św. o godz. 15.15.

Piątek dzień powszedni.  Spotkanie „Kręgu Biblijnego” z racji kolędy odwołane. Katechezy dla młodzieży gimnazjalnej w tym tygodniu nie będzie.

NiedzielaŚwięto Chrztu Pańskiego. Niedziela chrztu Pana Jezusa kończy okres Narodzenia Pańskiego.

2. Modlitwa Żywego Różańca:

Piątek – Róża NMP Niepokalanie Poczętej

Sobota – Róża św. Józefa

  1. Serdeczne dziękujemy parafianom z Rudawy którzy w ubiegłym tygodniu posprzątali kościół, i złożyli ofiarę. Na najbliższą sobotę zapraszamy rodziny z ul. Sienkiewicza/ od Ośrodka Zdrowia do skrzyżowania ulicy Zielonki/.

 

  1. Plan kolędy na najbliższy tydzień:

 Poniedziałek / 04.01.2016 /

Brzezinka/od pp. Gościej /godz. 14.oo/

Rudawa – Baranówka /ul. Siedleckiego, ul. Ogrodowa, ul. Olszynowa /godz.14.oo/

Sowiarka /godz.14.oo/

Wtorek / 05.01.2016 /                      

Niegoszowice/ lewa strona / godz. 12.oo /

Rudawa –  za cmentarzem /ul. Dunajewskiego, ul. 21 lipca, ul. Łanowa /godz. 14.oo /

Rudawa – Przymiarki/ul. Sienkiewicza, ul. Zielonki, ul. Domańskie j/ godz.14.oo /

Czwartek /07.01.2016 /

Rudawa – ul. Osiedlowa / godz.14.oo/

Kochanów /od pp. Czepiec/ godz.15.oo/

Piątek / 08.01.2016 /

Młynka /od kamieniołomu/ godz. 14.oo/

Kochanów /lewa strona / godz.15.oo /

Sobota  /09.01.2016 /

Niegoszowice /prawa strona / godz. 9.oo /

Dubie / godz.14.oo /

Młynka / Podborze / godz.9.oo /

 

Prasa katolicka; Dzisiaj w Gościu niedzielnym: Od 8 grudnia ub. roku w sądach kościelnych obowiązują nowe przepisy w procesach o nieważność małżeństwa. Dowiedz się, czego naprawdę dotyczy reforma papieża Franciszka. Źródło – Rok 2016 trzeba powrócić do chrztu  Arka – temat numeru –  Rok Miłosierdzia

 

© Parafia p.w. Wszystkich Świętych w Rudawie.
Dołącz do nas: