Ogłoszenia duszpasterskie – Niedziela Chrztu Pańskiego /10.01.2016/

  Dziś w Kościele obchodzimy święto Chrztu Pańskiego, które kończy liturgiczny okres Narodzenia Pańskiego. Zgodnie z tradycją do święta Ofiarowania Pańskiego / tj. 2 lutego / zachowujemy liturgiczny charakter Bożego Narodzenia.  Od poniedziałku rozpoczyna się w liturgii Kościoła okres zwykły. 

  Od przyszłej niedzieli rozpoczyna się w naszej archidiecezji Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. Hasłem tegorocznego Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan są słowa zaczerpnięte z listu św. Piotra apostoła: „Wezwani, by ogłaszać wielkie dzieła Pana”.

   Modlitwa Żywego Różańca:

Środa – Róża Matki Bożej Fatimskiej

Piątek – Róża Matki Bożej Bolesnej

Sobota – Róża Matki Bożej Nieustającej Pomocy

   Katecheza dla młodzieży przed bierzmowaniem:

poniedziałek – klasa I gimnazjum,

wtorek – klasa II gimnazjum,

środa – klasa III gimnazjum. Spotkanie rozpoczyna się mszą świętą o godzinie 17.oo.

  W przyszłą niedzielę spotkanie opłatkowo – kolędowe pan z Róż Różańcowych, Zespołu Charytatywnego, Honorowej Straży Serca Pana Jezusa. Początek spotkania na plebanii o godzinie 15.oo.  Serdecznie zapraszamy. Na wieczornej mszy św. koncert chóru „Akord” z Krzeszowic. 

  Dziękujemy parafianom z Rudawy za posprzątanie kościoła i złożoną ofiarę. W przyszłym tygodniu troskę o nasz Dom Boży polecamy rodzinom ulicy Sienkiewicza /od skrzyżowania ulicy Zielonki do końca/.

   W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: śp. Ludwika Jarząbek z Siedlca, śp. Stanisław Grzybek z Rudawy. Polecajmy ich dusze miłosierdziu Bożemu: „dobry Jezu, a nasz Panie, daj mu wieczny odpoczynek”.

  Plan wizyty duszpasterskiej w tym tygodniu:

Poniedziałek/11.01.2016

Rudawa – od reku: ul. Kolejowa, ul. Topolowa, ul. Legionów Polskich, ul. Wyspiańskiego/ godz. 9.oo/

Rudawa – rynek; ul. Rynek, ul. Ks. Łobczowskiego, ul. Niepodległości, ul. Rudawska ul. Polaczka, ul. Wyspiańskiego, ul. Konińskiego/godz.14.oo/

Wtorek/12.01.2016/

Rudawa – zamek: ul. Zamkowa, ul. Stroma, ul. Akacjowa, ul. Krótka, ul. Polaczka/godz.14.oo/

Środa/13.01.2016/

Rudawa – borek: ul. Polaczka, ul. Zielona ul. Wojtasa, ul. Suski /godz. 15.oo/

Rudawa – dom kolejowy/g.16.oo/

Czwartek/14.01.2016/

Rudawabloki / ul. Dunajewskiego/godz. 15.oo/

Rudawa – /szosa lewa strona/ ul. Śląska i od p. Bożka ul. Krakowska/ g.15.oo/

Piątek/15.01.2016/

Rudawa – domy pod plebanią/godz.16.oo/

Rudawa –  ul. Widokowa /g.15.oo/

Sobota/16.01.2016/

Rudawa – szosa – prawa strona / ul. Śląska, ul. Kalwaryjska, ul.Werbownia ul. Trzaskowskiego, ul. Podgórska, ul. Krakowska /do p. Bożka/godz.8.oo/

Pisary/osiedle/ g.15.oo/

   Zapraszamy do lektury prasy katolickiej. Niech znakiem pragnienia przeżycia razem z Bogiem Nowego Roku będzie również troska o swoją chrześcijańską formację.

  W dzisiejszym Gościu Niedzielnym; miała liczne objawienia, przebywała w obecności Chrystusa i rozmawiała z Nim. Dołączony do „Gościa” znakomity film „Faustyna” pozwoli bliżej poznać świętą siostrę , autorkę słynnego „Dzienniczka”. Film jest dobrym wprowadzeniem w co dopiero rozpoczęty Nadzwyczajny Jubileusz Miłosierdzia. Niedziela – Znad Jordanu nad Wisłę i Wartę. Mieszko I nie tylko przyjął wiarę katolicką, ale też wprowadził nas na salony ówczesnej Europy. Źródło – Bramy Miłosierdzia/w Polsce zostało otwartych 630 Bram Miłosierdzia/. Ola i Jaś – film „Opowieść o św. Józefie”

  Zaproszenie na rekolekcje: Biuro ŚDM w Krakowie:

Przygotowania duchowe do Światowych dni Młodzieży w Krakowie wkraczają w decydującą fazę! Już 16 stycznia 2016 roku druga edycja oficjalnych rekolekcji „Dla nas i całego świata”. ten pastoralny projekt ma pomóc młodzieży / i nie tylko/ przygotować się duchowo na przeżycie lipcowego wydarzenia. W czasie pierwszego spotkania .12.12.2015/ za pomocą różnych mediów było obecnych z nami przeszło 24 tysiące odbiorców, z wielu krajów świata, a w Sanktuarium łagiewnickim zgromadziło się przeszło 3 tys. osób.

© Parafia p.w. Wszystkich Świętych w Rudawie.
Dołącz do nas: