Ogłoszenia duszpasterskie – druga niedziela zwykła /17.01.2016/

  1. Dzisiaj rozpoczyna się w naszej Archidiecezji Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. Będzie trwał, – jak co roku –  między 18 a 25 stycznia. To czas, gdy chrześcijanie różnych wyznań spotykają się na całym świecie na ekumenicznych nabożeństwach, modlitwach, konferencjach, koncertach i innych spotkaniach.

   Po południu o godzinie 15.oo spotkanie opłatkowe na plebani dla grup modlitewnych naszej parafii. Zapraszamy panie z Róż Różańcowych, Honorowej Straży Serca Pana Jezusa, Zespołu Charytatywnego, Kręgu Biblijnego. Zapraszamy także inne osoby, pragnące włączyć się w działające grupy modlitewne w naszej parafii. Czekamy z ciastkiem, herbatą i kawą.

   Na mszy świętej wieczornej o godzinie 18.oo wystąpi gościnie chór męski „Akord” działający przy parafii św. Marcina w Krzeszowicach. Po mszy świętej koncert kolęd w wykonaniu tegoż chóru.

  2.W liturgii Kościoła:

Wtorek – wspomnienie św. Józefa Sebastiana Pelczara, biskupa

Czwartek  – wspomnienie św. Agnieszki, dziewicy i męczennicy. Dzień imienin siostry Agnieszki.

Sobota – spotkanie wolontariuszy ŚDM po mszy św. wieczornej w salce katechetycznej. Mile widziane nowe osoby, którzy jeszcze nie zdecydowały się służyć swoją pomocą w czasie pobytu papieża Franciszka  w Krakowie. W każdą niedzielę na plebani czynne Biuro ŚDM/9.3o – 11.oo/

  1. Modlitwa Żywego Różańca:

Wtorek– Róża św. Józefa

Piątek – Róża św. Jana Pawła II

  1. W najbliższym tygodniu przypada dzień Babci i Dziadka. Z tej okazji pragniemy złożyć najpiękniejsze życzenia wszystkim naszym babciom i dziadkom. Żyjącym babciom i dziadkom życzymy dużo zdrowia i błogosławieństwa Bożego, a zmarłych wiecznego pokoju z Bogiem w niebie. W intencji drogich naszych Seniorów pomodlimy się w czwartek na mszy św. o 17.oo. Zapraszamy
  2. Od przyszłej niedzieli rozpoczynamy w naszej parafii nabożeństwo 40 – godzinne. O godzinie 15.oo wystawienie Najświętszego Sakramentu i Koronka do Miłosierdzia Bożego a następnie adoracja parafian według porządku:

   15.oo – Rudawa – domy za cmentarzem;

   ul. Ks. Kard. Dunajewskiego, Bloki, ul. 21 Lipca, ul. Łanowa, ul. Osiedlowa

   16.oo – Nielepice i Młynka

   17.oo – Rudawa – Rynek;

   ul. Łobczowskiego, ul. Niepodległości, ul. Rudawska, ul. St. Polaczka, ul. St. Wyspiańskiego,

   ul. L. Konińskiego

  1. Zakończyliśmy wizytę duszpasterską w naszej parafii. Dziękujemy za miłe przyjęcie podczas kolędy, życzliwe uwagi i wspólną modlitwę. Niech Nowonarodzony Zbawiciel Jezus Chrystus błogosławi wszystkim rodzinom odwiedzonym podczas kolędy. Pragniemy serdecznie podziękować parafianom za złożone ofiary. Jak informowaliśmy część tych ofiar została przekazana na bratnią pomoc Caritas, na Seminarium Duchowne w Krakowie, Uniwersytet Jana Pawła II w Krakowie.

  Rodziny, które z różnych względów nie przyjęły księdza po kolędzie, a pragną to uczynić, prosimy o zgłoszenie tego faktu w zakrystii kościoła.

  Prosimy parafian o wypełnienie zostawionych deklaracji przyjęcia pielgrzymów podczas ŚDM w Krakowie. Więcej informacji na ten temat za tydzień. Czyste deklaracje do zabrania na bocznym ołtarzu.  

  1. Dziękujemy parafianom z Rudawy, którzy w minionym tygodniu posprzątali kościół i złożyli ofiarę. W przyszłym tygodniu troskę o nasz Dom Boży polecamy rodzinom z Kochanowa / od pp. Czepiec do pp. Wróbel/ .

 

  Prasa katolicka; dzisiaj w Gościu niedzielnym kto otrzyma 500 złotych na dziecko? Jaki jest cel tego programu? A także świetny artykuł o propagandzie publicznej tv !!! Niedziela – ciekawy wywiad z Markiem Jurkiem na temat kondycji polskiej rodziny Źródło – Bracia Golcowie – ambasadorowie ŚDM w Krakowie   Cuda i łaski Boże  temat numeru – Zaufaj Bogu  Ola i Jaś

 

  Ogłoszenie Gminy Zabierzów: „Czy chcesz, aby Twoje podatki wracały do Ciebie?” Kolejna edycja projektu, aby nasze podatki wracały do Gminy Zabierzów, a przez to przyczyniły się do wzrostu budżetu gminy, z których finansowane są usługi i inwestycje komunalne. Więcej informacji na tablicy ogłoszeń.

© Parafia p.w. Wszystkich Świętych w Rudawie.
Dołącz do nas: