Ogłoszenia duszpasterskie3 niedziela zwykła /24.01.2016/

 

  Dziś, trzecia niedziela w ciągu roku.  Zakończenie Tygodnia Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan i Światowy Dzień Chorych na Trąd. Kończy się Tydzień Ekumeniczny, ale nie kończy się nasza troska o jedność wyznawców Chrystusa. W dalszym ciągu musimy pogłębiać swoją wiarę, modlić się o jedność i pełnić czyny chrześcijańskiego miłosierdzia również w odniesieniu do braci odłączonych.

  W liturgii Kościoła:

Poniedziałek – święto nawrócenia św. Pawła, apostoła

Wtorek – wspomnienie świętych biskupów Tymoteusza i Tytusa

Środa – wspomnienie bł. Jerzego Matulewicza.

Czwartek – wspomnienie św. Tomasza z Akwinu, prezbitera i doktora Kościoła.

Piątek  – wspomnienie bł. Bolesławy Marii Lament, dziewicy. Czuwanie modlitewne po wieczornej mszy św. przed Światowymi Dniami Młodzieży w Krakowie. Do wspólnej modlitwy o uproszenie łask do dobrego przeżycia ŚDM zapraszamy wolontariuszy, młodzież, a także rodziny, które pragną przyjąć pielgrzymów do swoich domów. 

Plan modlitewnego czuwania:  

 1. Koronka do Miłosierdzia Bożego

2. Czytanie Pisma św./ Krąg Biblijny/

3. Adoracja Najświętszego Sakramentu przez wolontariuszy ŚDM

4. Nauczanie św. Jana Pawła II

  Nabożeństwo – 40 godzinne:

Zapraszamy w przyszłą niedzielę parafian do modlitwy adoracyjnej w ramach  w nabożeństwa – 4o godzinnego według porządku:

godzina  15.oo  

Rudawa – Zamek:

ul. Zamkowa, ul. Stroma, ul. Akacjowa, ul. Krótka, ul. St. Polaczka  

Rudawa – domy przy szosie: 

ul. Śląska, ul. Kalwaryjska, ul. Werbownia, ul. Podgórska, ul. Krakowska

godzina 16.oo  

Rudawa – domy przy torach(od reku):

ul. Kolejowa, ul. Topolowa, ul. Legionów Polskich, ul. St. Wyspiańskiego oraz 

Niegoszowice i Kochanów

godzina 17.oo

Rudawa – Baranówka:

ul. Ks. Siedleckiego, ul. Ogrodowa, ul. Olszynowa,

Rudawa – Borek:  

ul. St. Polaczka, ul. Zielona, ul. T. Wojtasa, ul. Suski

   Modlitwa Żywego Różańca:

Poniedziałek – Róża Zwiastowania NMP

Wtorek – Róża Matki Bożej Nieustającej Pomocy

   W najbliższy piątek tj. 29 stycznia br. o godzinie 19.oo odbędzie się na plebanii spotkanie Rady Parafialnej. Serdecznie zapraszamy wszystkich przedstawicieli rady z poszczególnych miejscowości naszej parafii.

W niedzielę /31 stycznia br./ w o godzinie 19.oo odbędzie się w salce katechetycznej wieczór kolęd” w wykonaniu: scholi dziecięcej, pana Piotra organisty, Klubu Seniora z Rudawy oraz zaproszonych gości. Obiecujemy dobrą atmosferę licząc na wspólne kolędowanie ze zgromadzoną publicznością.

 Wójt Gminy Zabierzów informuje o przystąpieniu do sporządzenia miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego dla sołectw Brzezinka, Młynka, Niegoszowice, Nielepice, Pisary, Rudawa w gminie Zabierzów.  W dniach 21 stycznia  – 31 marca 2016 r. będą przyjmowane wnioski do wyżej wymienionych planów miejscowych. Wnioski należy składać bezpośrednio w Urzędzie Gminy Zabierzów  lub droga pocztową. Szczegółowe informacje znajdują się na tablicach ogłoszeń poszczególnych sołectwach.

  Przypominamy o przynoszeniu deklaracji wyrażającej chęć przyjęcia w naszych rodzinach pielgrzymów podczas ŚDM w Krakowie.

  Dziękujemy parafianom z Kochanowa, którzy w minionym tygodniu posprzątali kościół i złożyli ofiarę. W przyszłym tygodniu troskę o nasz Dom Boży polecamy rodzinom  z kolejnych domów od pp. Boguś do p. Michaliny Kurelus.

  Prasą katolicka: W dzisiejszym Gościu niedzielnym artykuł o polskim księdzu, który założył największy dziś szpital okulistyczny w Chinach.  Niedziela – św. Franciszek Salezy patron dziennikarzy żył w XVI wieku. Wiedział, jak przekazać prawdę, choć nie studiował PR –u, stosował zasadę głoszenia „na pszczółkę”, bo miód przyciąga.  Źródło – ks. Bukowiński zostanie świętym  Mały Gość – plakat z Lionelem Messim, zwycięzcą plebiscytu Złota Piłka 2016 Ola i Jaś

  W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności: śp. Wiesław Głogowski z Młynki.  Polecamy ich dusze Miłosierdziu Bożemu. „dobry Jezu, a nasz Panie…”. 

Ogłoszenie Przychodni Zdrowia w Rudawie:

  W dniu 5 lutego/tj., piątek/ w godzinach 14.00 – 18.00 w Przychodni Zdrowia w Rudawie ul. A. Domańskiej 24 odbędą się badania USG Doppler Żył i Tętnic Kończyn Dolnych i Górnych, Tętnic Szyjnych i Kręgowych, USG Tarczycy, Przerost Prostaty. Badania są płatne. Rejestracji można dokonać telefonicznie lub osobiście w Przychodni.

© Parafia p.w. Wszystkich Świętych w Rudawie.
Dołącz do nas: