Ogłoszenia duszpasterskie – czwarta niedziela zwykła C /31.01.2016 /

    Dzisiaj po południu o godzinie 15.oo wystawienie Najświętszego Sakramentu i rozpoczęcie nabożeństwa 40 – godzinnego według podanego programu.

  1.W liturgii Kościoła

Wtorek Święto Ofiarowania Pańskiego. Msze święte w kościele o godzinie 6.3o, 8.oo,  popołudniu o godzinie 18.oo/zmiana godziny/. Na każdej mszy świętej poświęcenie gromnic. O godzinie 17. 3o modlitwa różańcowa którą poprowadzą Róże Różańcowe. Nielepice – msza św. o 17.oo, Brzezinka – msza św. o 18.oo.

  W tym dniu  – w sposób szczególny – pragniemy pamiętać o naszych o siostrach Służebniczkach  z racji przypadającego ich święta – Dnia Życia Konsekrowanego. Święto Matki Bożej Gromnicznej zamyka w Kościele Rok Życia Konsekrowanego. Składka w tym dniu przeznaczona na zakony kontemplacyjne.

Środa wspomnienie św. Błażeja, biskupa i męczennika

Czwartek I czwartek miesiąca.  Po mszy św. wieczornej Godzina święta. Do adoracji Najświętszego Sakramentu zapraszamy Honorową Straż Serca Pana Jezusa, Krąg Biblijny. W Nielepicach msza św. o 15.15.

  W tym dniu serdecznie zapraszamy Dyrekcję Szkoły w Rudawie i Nielepicach, Grono Pedagogiczne, jak i też, emerytowanych nauczycieli z parafii na spotkanie opłatkowe. Spotkanie rozpoczniemy nabożeństwem do Miłosierdzia Bożego o godzinie 15.oo.

Piątekwspomnienie św. Agaty, dziewicy i męczennicy a zarazem I piątek miesiąca.  Od godziny 16.oo spowiedź . Po mszy św. wieczornej spotkanie „Kręgu Biblijnego.W Brzezince msza św. o 15.15.

SobotaI sobota miesiąca. Msza święta w kaplicy sióstr o godzinie 8.oo i adoracja Najświętszego Sakramentu. Odwiedziny chorych od godziny 9.oo.

  2.Nabożeństwo 40 – godzinne

 W przyszłą niedzielę adoracja Najświętszego Sakramentu w czasie Nabożeństwa – 4o godzinnego według porządku:

Godz. 15.oo

 Rudawa – Przymiarki; ul. H. Sienkiewicza, ul. St. Zielonki, ul. A. Domańskiej

Godz. 16.oo

 Rudawa – domy pod plebanią; ul. Młyńska, ul. Zakątek, ul. Zarzecze i Pisary

Godz. 17.oo

 Rudawa – Podłonie; ul. Na Skarpie, ul. Maksymiliana Kolbego, ul. Łąkowa, ul. Nad Rudawką

  1.   Modlitwa Żywego Różańca

Wtorek – Róża Matki Bożej Gromnicznej

Środa  – Róża NMP Królowej Polski

  1. Dziękujemy parafianom z Kochanowa, którzy w minionym tygodniu posprzątali kościół i złożyli ofiarę. W przyszłym tygodniu troskę o nasz Dom Boży polecamy kolejnym rodzinom z Kochanowa od p. Stanisławy Kowalik do p. Piątek.

  Taca z przyszłej niedzieli przeznaczona na cele inwestycyjne w naszej parafii.

  Prasa katolicka: W dzisiejszym Gościu niedzielnym : po co poszli do zakonu? – sześć poruszających historii na ostatni dzień Roku Życia Konsekrowanego. Niedziela – słynny śpiewak Andrea Bocelli w wywiadzie dla Niedzieli wspomina, że gdy matka w 1958 r. była w ciąży, lekarze radzili jej, aby dokonała aborcji, bo istnieje ryzyko, że dziecko, które nosiła w swym łonie może urodzić się niepełnosprawne. Matka powiedziała „nie”  lekarzom. I urodził się wielki śpiewak, który osiągnął wielką sławę. Źródło – numer specjalny – Nadzwyczajny Rok Święty Miłosierdzia Bożego   Arka – Pustelnia Złotego Lasu w Rytwianach   Ola i Jaś  Dominik

    Z życia Kościoła: Dzień Życia Konsekrowanego /02.02.2016/.

   W Polsce żyje ok. 35 tys. osób konsekrowanych, w tym ponad 18 tys. sióstr. Większość z nich zrzeszona jest w 103 czynne zakony żeńskie i 61 zakonów męskich – każdy z nich, zgodnie ze swoim charyzmatem, podejmuje dzieła apostolstwa i miłosierdzia osobom potrzebującym. W Polsce funkcjonuje też 13 zakonów klauzurowych posiadających 83 klasztory, w których przebywa ok. 1320 mniszek. W obchodzonym w Kościele Dniu Życia Konsekrowanego trzeba pamiętać szczególnie o tych, którzy swoje życie zakonne przeżywają we wspólnotach klauzurowych.  Ofiary zebrane w tym dniu w kościołach przekazywane są na utrzymanie tych osób zakonnych, które ze względu na swoją modlitewną posługę w Kościele, nie opuszczają murów swoich klasztorów. Te niewielkie wspólnoty bardzo często nie są w stanie utrzymać klasztorów w których mieszkają. A dar, jaki im przekazujemy podczas zbiórki w święto Ofiarowania Pańskiego jest dziękczynieniem za ich modlitewną posługę.

© Parafia p.w. Wszystkich Świętych w Rudawie.
Dołącz do nas: