Ogłoszenia duszpasterskie – Piąta niedziela zwykła /07.02.2016/

   Dzisiaj, pierwsza niedziela miesiąca z tej racji adoracja Najświętszego Sakramentu po każdej mszy św. Uroczyste chrzty dzieci na mszy św. o godzinie 12.15. Taca dzisiejsza przeznaczona na cele inwestycyjne w naszej parafii.

  Po południu o godzinie 15.oo wystawienie Najświętszego Sakramentu i rozpoczęcie nabożeństwa 40 – godzinnego według porządku:

  godz. 15.oo

 Rudawa – Przymiarki; ul. H. Sienkiewicza, ul. St. Zielonki, ul. A. Domańskiej

godz. 16.oo

 Rudawa – domy pod plebanią; ul. Młyńska, ul. Zakątek, ul. Zarzecze i Pisary

godz. 17.oo

 Rudawa – Podłonie; ul. Na Skarpie, ul. Maksymiliana Kolbego, ul. Łąkowa, ul. Nad Rudawką

Adorację Najświętszego Sakramentu zakończymy nieszporami o godzinie 17.4o.

   Jak co roku w niedzielę przed Popielcem Kościół w Polsce włącza wiernych w nurt przebłagania za pijaństwo i inne grzechy uderzające w rodziny naszej Ojczyzny. Tegoroczny 49. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu będziemy przeżywa w dniach 7-13 lutego pod hasłem: Młodzi, nie dajcie się zniewolić”.

  To właśnie rodzina jest podstawowym i najważniejszym środowiskiem życia oraz rozwoju dzieci i młodzieży. Troska o trzeźwość i abstynencję w rodzinie wypływa z miłości. Kochający rodzice, zatroskani o dobro swoich dzieci, są świadkami życia wartościami i wierności Bogu.

  Zachęcamy parafian, Róże różańcowe do codziennego uczestnictwa w Eucharystii i modlitwy różańcowej odmawianej w intencji trzeźwości naszych rodzin.

   W liturgii Kościoła:

   W Środę Popielcową rozpoczyna się 40 – dniowy okres Wielkiego Postu. W tym dniu każdego katolika obowiązuje post ścisły tzn. post i abstynencja od pokarmów mięsnych (bez możliwości dyspensy). Na znak naszej pokuty posypujemy głowy popiołem. W tym dniu zapraszamy na msze św. o  6.3o, 8.oo, 9.3o, i 18.oo. Nielepice – 17.oo, Brzezinka – 18.oo Dzieci szkolne: komunijne i młodzież gimnazjalną zapraszamy na mszę św. o godzinie 18.oo.  

Czwartek – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes. W tym dniu przypada XXIII Światowy Dzień Chorego. Zapraszamy wszystkich chorych na mszę świętą o godzinie 10.oo  połączoną z udzieleniem sakramentu Namaszczenia Chorych. Spowiedź dla chorych od godziny 9.3o. Po mszy świętej spotkanie na plebanii. Zapraszamy Panie z Zespołu Charytatywnego o pomoc w zorganizowaniu Dnia Chorego.

Piątek – pierwsze nabożeństwo Drogi krzyżowej dla dzieci o godzinie 16.3o a dla dorosłych i młodzieży po mszy świętej wieczornej.  Za każdą pobożnie odprawioną Drogę krzyżową w Wielkim Poście można zyskać odpust zupełny.

Niedziela I Wielkiego Postu. Katecheza dla rodziców młodzieży przygotowującej się do bierzmowania  po mszy świętej o godzinie 11.oo. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godzinie 17.oo. / Brzezinka – godz. 16.oo /. W Polsce za udział w gorzkich żalach można dostąpić odpustu zupełnego pod zwykłymi warunkami. Droga Krzyżowa połączona z koronką do Miłosierdzia Bożego o godzinie 16.oo. W tym dniu przed kościołem będziemy kwestować na budowę Centrum Jana Pawła II w Krakowie.

   Modlitwa Żywego Różańca:

Poniedziałek – Róża NMP Niepokalanie Poczętej

Wtorek  – Róża św. Józefa

Sobota – Róża Matki Bożej Fatimskiej  

  Spotkania dla młodzieży przed bierzmowaniem: poniedziałek – klasa I gimnazjum, wtorek – klasa II gimnazjum, czwartek– klasa III gimnazjum./godz.17.oo/.

   Dziękujemy parafianom z Kochanowa, którzy w minionym tygodniu posprzątali kościół i złożyli ofiarę. W przyszłym tygodniu troskę o nasz Dom Boży polecamy kolejnym rodzinom od p. Stefańskiej do końca Kochanowa.

  W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności: śp. Zofia Jarema z Rudawy.  Polecamy jej duszę miłosierdziu Bożemu. „dobry Jezu, a nasz Panie…”. 

  Uwaga! We wtorek przymiarka stroju komunijnego w salce katechetycznej: chłopcy – od 17.oo do 18.15, oo; dziewczynki – od 18.15 – 20.oo.

  Prasa katolicka: W dzisiejszym Gościu niedzielnym poradnik dla grzesznika: jak uratować nieśmiertelną duszę od zguby wiecznej? Niedziela –  piękny artykuł  o strażaku z WTC/ o przebaczeniu żony zamachowców na WTC/  Źródło  Ola i Jaś

© Parafia p.w. Wszystkich Świętych w Rudawie.
Dołącz do nas: