Ogłoszenia duszpasterskie – piąta niedziela Wielkiego Postu B /17.03.2024/

(Rekolekcje wielkopostne w parafii)

Od wczoraj trwają w naszej parafii rekolekcje wielkopostne. Serdecznie witamy w parafii o. Marcina Szaforsa, ze Zgromadzenie Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej (OMI), który poprowadzi ćwiczenia rekolekcyjne w naszej wspólnocie.

Znajdźmy czas, by móc uczestniczyć w rekolekcjach. Prosimy parafian o modlitwę w intencji rekolekcjonisty. Program rekolekcji jest wywieszony na tablicy ogłoszeń i na stronie internetowej. 

Dzisiaj Msza św. z nauką ogólną o godz. 6.45; 8.00; 9.30; 11.00; 18.00. Droga krzyżowa o  godz. 16.00, Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym o godz. 17.00.

Po Mszy św.  wieczornej nauka stanowa dla mężczyzn i ojców.

Taca zbierana podczas rekolekcji będzie przekazana o. rekolekcjoniście.

Przypominamy, że podczas rekolekcji Msza Św. rano (poniedziałek, wtorek, środa) będzie odprawiana o godz. 8.00.

W liturgii kościoła:

W poniedziałek wspomnienie św. Cyryla Jerozolimskiego, biskupa i doktora Kościoła.

We wtorek uroczystość św. Józefa, Oblubieńca NMP. W tym dniu przypada kolejna rocznica święceń biskupich Ks. Kard. Stanisława Dziwisza. Polecajmy go w naszych modlitwach Panu Bogu.

W środę dzień spowiedzi rekolekcyjnej w parafii. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

W piątek Droga krzyżowa o godz. 17.30 (dla dzieci) i po wieczornej Mszy Św. dla dorosłych i młodzieży.

W niedzielę Palmową uroczysta procesja z palmami na Mszy Św. o godz. 11.00. Zapraszamy dzieci do udziału w konkursie palm po Mszy Św.

Przypominamy, że parafialna Droga Krzyżowa ulicami Nielepic o godz. 20.00.  Zapraszamy parafian i gości do wzięcia udziału w tym wielkopostnym nabożeństwie. Prosimy o przyniesienie świec.

Od soboty odmawiamy nowennę w intencji ojczyzny, zgody narodowej i poszanowania życia ludzkiego. Po Mszy Św. o godz. 18.00. Łączymy się duchowo z Jasną Górą, i wszystkimi, którzy w całej Polsce podejmują trud modlitwy w intencji ważnych sprawach naszej ojczyzny. Nowenna jest transmitowana przez TV Trwam.

Modlitwa Żywego Różańca:

Wtorek – Róża św. Józefa

Czwartek  – Róża św. Rity

Piątek – Róża św. Jana Pawła II

Dziękujemy za ofiarę na kwiaty do Grobu Bożego mieszkańcom Rudawy: ul. Ks. Siedleckiego, ul. Dunajewskiego, ul. Łanowa, ul. 21 Lipca..

Prosimy o zgłaszanie osób chorych i w podeszłym wieku, które pragniemy odwiedzić z posługą sakramentalną przed świętami (szczególnie tych, których nie odwiedzamy pierwszą sobotę miesiąca). Zgłaszamy chorych w zakrystii lub kancelarii. Chorych odwiedzimy w piątek: godz. 9.00 (Niegoszowice /Msza Św.) i Rudawa, godz. 14.30 Nielepice i Młynka, godz. 14.30 Brzezinka i Pisary. (Informujemy, że w kwietniu nie będzie odwiedzin chorych).

W sobotę troskę o nasz Dom Boży polecamy rodzinom z Młynki od p. Haliny Kłeczek (10 domów).

Prasa katolicka: Dzisiaj w „Gościu Niedzielnym” wyjaśniamy, o co chodzi w zwyczajach ostatnich dni Wielkiego Postu. W tygodniku Niedziela przeczytamy artykuł „Gdy boli dusza”. Aż 80% ludzi daje sygnały, że rozważa popełnienie samobójstwa. Jak opiekować się dzieckiem po próbie samobójczej? Nowy numer Niedziela Magazyn. Cena 15 zł. Dla dzieci: Staś

Darem modlitwy otaczamy solenizantów i jubilatów tego tygodnia. Szczególne życzenia imieninowe kierujemy dla pana kościelnego, dziękując Mu za posługę w kościele. Wszystkim Parafianom życzymy Bożego błogosławieństwa i dobrze przeżytych rekolekcji.

Prosimy właścicieli grobów, które znajdują się w kwaterze K (strefa osuwiska) o pilne zgłaszanie się do Kancelarii Parafialnej: piątek(godz. 16.00-18.00), sobota (godz.8.00- 9.00) lub kontakt z administratorem cmentarza (p. Stanisław Grzegorczyk) w dowolnym dniu (tel. 602 32 70 72) w celu omówienia spraw związanych z konieczną ekshumacją. Ekshumacje muszą być przeprowadzone do dnia 15 kwietnia 2024 r. Prosimy o zrozumienie trudnej sytuacji w jakiej się  znaleźliśmy oraz nieeskalowanie problemu.

W ostatnim tygodniu pożegnaliśmy z naszej wspólnoty parafialnej: śp. +Stefania Hojna z Niegoszowic. Polecamy ją miłosierdziu Bożemu: „dobry Jezu, a nasz Panie… ”. 

W najbliższą sobotę 23 marca br. odbędzie się impreza ekologiczna pod nazwą „Pochwalony bądź, mój Panie, zw wszystkimi Twymi stworzeniami”. Rozpocznie się ona o godz. 9:00 na Rynku w Rudawie. Między innymi udzielone zostanie błogosławieństwo zwierzętom oraz rzeka Rudawa zostanie zarybiona pstrągiem potokowym. Szczegóły na plakatach.

© Parafia p.w. Wszystkich Świętych w Rudawie.
Dołącz do nas: