Ogłoszenia duszpasterskie – Niedziela Palmowa Meki Pańskiej B /24.03.2024/

Niedzielą Palmową rozpoczynamy Wielki Tydzień i bezpośrednie przygotowanie do  Triduum Paschalnego, czyli najważniejszego dla nas wydarzenia w Kościele – Męki, Śmierci i Zmartwychwstania Chrystusa.

Przypominamy, że ostatnie nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem o godz. 17:00.

Uroczysta procesja z palmami na Mszy Św. o godz. 11:00. Gromadzimy się przy ołtarzu polowym. Po Mszy Św. konkurs palm.

Wieczorem parafialna Droga Krzyżowa w Nielepicach o godz. 20:00. Prosimy o przyniesienie świec.

Nadzwyczajne zebranie Rady Parafialnej odbędzie się we wtorek 26 marca br., po Mszy Św. o godzinie 18.00, ze względu na konieczność podjęcia pilnych decyzji prosimy o obecność wszystkich członków Rady.

W tym tygodniu:

W środę nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy (po wieczornej Mszy Św.). Pouczenie chrzcielne po Mszy Św. o godz. 18.00.

Program Triduum Paschalnego:

Wielki Czwartek. Dzień ustanowienia Sakramentu Kapłaństwa i Eucharystii. Msza Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.00. Po Mszy Św. adoracja Pana Jezusa w Ciemnicy do godz. 21.00.

Wielki Piątek. Dzień Męki i Śmierci Chrystusa. W tym dniu obowiązuje post ścisły. Wstrzymanie się od pokarmów mięsnych obowiązuje wszystkich, którzy ukończyli 14 rok życia, natomiast post ścisły obowiązuje wiernych, którzy ukończyli 18 rok życia, a nie rozpoczęli 60.

Adoracja w Ciemnicy od godz. 8.00 do 18.00. Szczegółowy program adoracji dzieci szkolnych:

godz. 9:00 (dzieci komunijne kl. 3),  godz. 10:00 ( kl. 4 –5), godz. 11:00 ( kl. 6,7,8 w ramach przygotowania do sakramentu bierzmowania).

Droga Krzyżowa o godz. 15.00.

Rozpoczęcie liturgii Męki Pańskiej o godz. 18.00. Rozpoczęcie nowenny do Miłosierdzia Bożego.

Plan adoracji Najświętszego Sakramentu przy Bożym Grobie:

godz. 20.00, 22.00, i 24.00 – Gorzkie Żale

godz. 02:00 w nocy – Różaniec

godz. 03:00 w nocy – Koronka do Miłosierdzia Bożego

Wielka Sobota. Jest dniem adoracji Najświętszego Sakramentu w Grobie Pańskim. Liturgię Wigilii Paschalnej rozpoczniemy o godz. 20:00!!! Prosimy o przyniesienie świec. Procesja Rezurekcyjna po zakończonej Liturgii. Zapraszamy całą wspólnotę parafialną, Poczty Sztandarowe, grupy modlitewne druhny, druhów OSP z parafii, „krakowiaków” z Brzezinki,  organizacje społeczne do świętowania najważniejszego wydarzenia Roku Liturgicznego w Kościele. Mile widziane stroje ludowe.

W tym dniu święcenie pokarmów w kościele o godz. 9.00; 10.00; 11.00; 12.00. Ponadto święcenie pokarmów:

Brzezinka – godz.10.00,

Niegoszowice – godz. 10.20,

Sowiarka – godz. 10.40

Kochanów (szkoła) – godz. 11.00,

Młynka / świetlica – godz. 11.20,  Młynka / plac zabaw koło pp. Siodłak / – godz. 11.40;

Pisary / boisko – godz. 10.00, Pisary kapliczka / na zakręcie – godz. 10.20,

Rudawa  / krzyż przy drodze – godz. 10.40,

Nielepice / szkoła – godz. 11.00, Nielepice / kaplica – godz. 11.20,

Niedziela Wielkanocna. Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego. Uroczyste nieszpory kończące Święte Triduum Paschalne o godz. 17.30. Msza Św. dodatkowa o godz. 12.15.

Dziękujemy za ofiary złożone na kwiaty do Bożego Grobu parafianom z Rudawy: ul. Kalwaryjska, ul. Śląska, ul. Trzaskowskiego, ul. Krakowska oraz mieszkańcom: Pisar, Młynki, Niegoszowic i Nielepic.

Dziękujemy parafianom z Młynki za posprzątanie kościoła i złożoną ofiarę. W czwartek do sprzątania świątecznego zapraszamy rodziny z Młynki od. p. Anny Żbik a w sobotę po zakończeniu Wigilii Paschalnej do przemycia kościoła zapraszamy kolejne rodziny z Młynki od pp. Gniadek.

Zachęcamy do zakupu i lektury prasy katolickiej. Dzisiaj w „Gościu Niedzielnym”  dodatek, który pomoże dobrze przeżyć Wielki Tydzień. Znajdują się w nim modlitwy i medytacje na poszczególne dni Wielkiego Tygodnia. W tygodniku Niedziela przeczytamy o nowym Przewodniczących  KEP.  Dla dzieci Mały Gość

W ostatnim tygodniu pożegnaliśmy z naszej wspólnoty parafialnej: śp. +Bronisławy Chorąży z Rudawy. Informujemy, że zmarła w piątek śp. + Władysława Matuszek, mama księdza Ryszarda i Mariana. Pogrzeb odbędzie się we wtorek o godz. 13.00. (różaniec o godz. 12.30). Polecamy ich dusze  miłosierdziu Bożemu: „dobry Jezu, a nasz Panie… ”. 

© Parafia p.w. Wszystkich Świętych w Rudawie.
Dołącz do nas: