Ogłoszenia duszpasterskie – czwarta niedziela Wielkiego Postu B /10.03.2024/

Dzisiaj, czwarta niedziela Wielkiego Postu tzw. „Laetare”. Jej nazwa pochodzi od słów antyfony na wejście: „Raduj się, wesel się Jerozolimo”. Dziś kapłani przyodziewają różowe szaty, porzucają wielkopostny fiolet. Dziś też można ozdabiać ołtarz kwiatami i podczas liturgii używać instrumentów muzycznych.

Po południu Droga Krzyżowa o godz. 16.00, Gorzkie Żale z kazaniem o godz. godz. 17.00.

W tym tygodniu:

W środę nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

Spotkanie dla młodzieży z klasy 8 przygotowującej się do sakramentu bierzmowania. Spotkanie rozpocznie się Mszą o godz. 18:00.

W piątek Droga Krzyżowa dla dzieci o godz. 17.30 a dla dorosłych i młodzieży po wieczornej Mszy Św.

W sobotę rozpoczęcie rekolekcji wielkopostnych w naszej parafii.

Rozpoczniemy je Mszą Św. o godz. 18.00 na którą szczególnie zapraszamy młodzież (uczącą się, pracującą, studentów). Po Mszy Św. nauka rekolekcyjna dla młodzieży.

Dokładany program rekolekcji jest podany na stronie internetowej parafii (ulotka na bocznym ołtarzu) a także w gablocie.

Rekolekcje poprowadzi o. Marcin Szafors (oblat) z Gdańska. Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w naukach rekolekcyjnych i do spowiedzi rekolekcyjnej. Skorzystajmy z możliwości spotkania się ze Słowem Bożym a nade wszystko z łaską Bożą.

Program rekolekcji (16.03.2024 – 20.03.2024)

Sobota (16.03.24)

Msza Św. godz. 18.00 (rozpoczęcie rekolekcji)

Nauka rekolekcyjna dla młodzieży uczącej się, pracującej, studentów

Niedziela (17.03.2024

Msza Św. wg. porządku niedzielnego:

Godz. 6.45, 8.00, 9.30, 11.00, 18.00. (Nielepice  – godz. 7.30; Brzezinka – godz. 9.00).

Godz. 17.00 Gorzkie Żale

Nauka stanowa dla mężczyzn (po Mszy Św. o godz. 18.00)

Modlitwa Żywego Różańca:

Środa –  Róża Matki Bożej Fatimskiej

Piątek – Róża Matki Bożej Bolesnej

Sobota– Róża Matki Bożej z Góry Karmel

W minioną niedzielę taca inwestycyjna wyniosła  5.800 zł.

Dziękujemy za ofiary na kwiaty do Bożego Grobu mieszkańcom Rudawy  ul. Dunajewskiego / osiedle nr 49 – 79 b, ul. Akacjowa, ul. Polaczka, ul. Niepodległości, ul. Wyspiańskiego oraz mieszkańcom Pisar; ul. Polaczka, ul. Wojtasa Tomasza, ul. Zielona.

Dziękujemy za ofiary złożone w kopertach na renowację otoczenia kościoła: Nielepice (1).

Dziękujemy parafianom z Pisar za posprzątanie kościoła i złożoną ofiarę. W przyszłym tygodniu troskę o nasz Dom Boży polecamy kolejnym rodzinom z Pisar od pp. Kulesza do końca Pisar.

Prasa katolicka: Dzisiaj w „Gościu niedzielnym” przeczytamy m.in. o wyjątkowych kobietach, które wpłynęły na los Kościoła. W tygodniku Niedziela artykuł; „pomysł na jedność”. Przez dziewięć kolejnych dni aż do Niedzieli Palmowej w kościołach w Polsce i na świecie zanoszona będzie modlitwa w intencji ojczyzny i zgody narodowej.

Wszystkim solenizantom nadchodzącego tygodnia życzymy obfitości łask, zdrowia i opieki świętych patronów na co dzień.

Prosimy właścicieli grobów, które znajdują się w kwaterze K (strefa osuwiska) o pilne zgłaszanie się do Kancelarii Parafialnej: piątek(godz. 16.00-18.00), sobota (godz.8.00- 9.00) lub kontakt z administratorem cmentarza (p. Stanisław Grzegorczyk) w dowolnym dniu (tel. 602 32 70 72) w celu omówienia spraw związanych z konieczną ekshumacją. Ekshumacje muszą być przeprowadzone do dnia 15 kwietnia 2024 r. Prosimy o zrozumienie trudnej sytuacji w jakiej się  znaleźliśmy oraz nieeskalowanie problemu.

W ostatnim tygodniu odeszła z naszej wspólnoty parafialnej: śp. + Stanisław Prusak z Kochanowa. Polecamy jej duszę  miłosierdziu Bożemu: „dobry Jezu, a nasz Panie… ”. 

© Parafia p.w. Wszystkich Świętych w Rudawie.
Dołącz do nas: