Druga niedziela Wielkanocna – Święto Miłosierdzia Bożego  B (07.04.20240)

Dzisiaj w Kościele przeżywamy Święto Miłosierdzia Bożego. ” … nie ma dla człowieka innego źródła nadziei, jak miłosierdzie Boga. (…) Niech to przesłanie rozchodzi się (…) na całą naszą umiłowaną Ojczyznę i na cały świat. (…) Trzeba tę iskrę Bożej łaski rozniecać. Trzeba przekazywać światu ogień miłosierdzia. W miłosierdziu Boga świat znajdzie pokój, a człowiek szczęście! To zadanie powierzam wam drodzy bracia i siostry, Kościołowi w Krakowie i w Polsce oraz wszystkim czcicielom Bożego miłosierdzia, (…) z Polski i z całego świata. Bądźcie świadkami miłosierdzia!” (Św. Jan Paweł II)          

Niedziela Miłosierdzia Bożego rozpoczyna w Kościele 80. Tydzień Miłosierdzia. Jest on okazją do głębszej refleksji na temat miłosierdzia czynionego na co dzień i zachętą do aktywnego włączania się w dzieła miłosierdzia. Po Mszy Św.  koronka do Miłosierdzia Bożego.

Taca dzisiejsza przeznaczona na cele inwestycyjne w parafii.

Przed kościołem kwesta na cele charytatywne w diecezji.

W tym tygodniu:

W poniedziałek uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Na wieczornej Mszy Św. (godz. 18.00) przyjęcie kandydatów do Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Zapraszamy parafian do modlitwy w intencji ochrony życia poczętego. Wystarczy codziennie jeden dziesiątek różańca przez dziewięć miesięcy, aby zostać obrońcą ludzkiego życia. Kartki z deklaracją przystąpienia do duchowej adopcji na bocznym ołtarzu.

We wtorek katecheza przy parafii dla młodzieży z kl. VII Szk. Podstawowej w ramach przygotowania do bierzmowania.

W środę nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania (kl. VIII Szk. Podst.)

W przyszłą niedzielę rozpoczyna się 16. Tydzień Biblijny w Kościele. W tym roku hasłem przewodnim jest: „Powołani do Wspólnoty – Komunii z Bogiem i bliźnimi w Kościele”. Tydzień Biblijny jest wspaniałą okazją, żeby zacząć częściej sięgać po Pismo Święte i je kontemplować. Niedziela Biblijna jest Dniem Narodowego Czytania Pisma Świętego. W ramach Narodowego Czytania Pisma Świętego sięgamy w tym roku do księgi Dziejów Apostolskich.

Informujemy, że bierzmowanie młodzieży z klasy VIII Szkoły Podstawowej odbędzie się w Rudawie 11 maja br. Sakramentu bierzmowania udzieli ks. bp Damian Muskus.

W drugi dzień Wielkanocny taca na Uniwersytet Św. Jana Pawła II w Krakowie wyniosła 4.290 zł i 5 funtów. Bóg zapłać ofiarodawcom. 

Dziękujemy za ofiary złożone na renowację otoczenia kościoła: Rudawa (2 koperty)

Modlitwa Żywego Różańca:

Poniedziałek – Róża Matki Bożej Niepokalanie Poczętej

Wtorek – Róża św. Józefa

Sobota – Róża Matki Bożej Fatimskiej

Dziękujemy parafianom z Rudawy za posprzątanie kościoła i złożoną ofiarę. W przyszłym tygodniu troskę o nasz Dom Boży polecamy kolejnym rodzinom z Rudawy z ul. Dunajewskiego (blok 72)

Prasa katolicka: Dzisiaj w ”Gościu niedzielnym” można przeczytać o mało znanych faktach dotyczących powstania „Dzienniczka” siostry Faustyny. W tygodniku Niedziela przeczytamy ciekawy artykuł o sytuacji chrześcijan w Ziemi Świętej w obliczu wojny W Gazie.  

Darem modlitwy otaczamy solenizantów i jubilatów tego tygodnia. Wszystkim Parafianom życzymy Bożego błogosławieństwa.

© Parafia p.w. Wszystkich Świętych w Rudawie.
Dołącz do nas: