Ogłoszenia duszpasterskie – trzecia niedziela wielkanocna A (14.04.2024)

Dzisiaj rozpoczynamy w Kościele 16. Tydzień Biblijny, który ma inspirować do częstszego sięgania po Pismo św. Poprzez intronizację Biblii, konferencje, celebracje oraz spotkania kręgów biblijnych chcemy ukazać fundamentalne znaczenie Słowa Bożego w życiu chrześcijanina i parafii.

W tym roku hasłem przewodnim Tygodnia Biblijnego są słowa:” „Powołani do Wspólnoty – Komunii z Bogiem i bliźnimi w Kościele”. W ramach Narodowego Czytania Pisma Świętego sięgamy w tym roku do księgi Dziejów Apostolskich.

W tym tygodniu:

W środę nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy (po Mszy Św. o godz. 18:00).

W niedzielę Światowy Dzień Modlitw o Powołania. Modlimy się o nowe powołania w Kościele. Spotkanie z rodzicami dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej (kl. III Szk. Podst.) po Mszy Św. o godz. 11.00.

Modlitwa Żywego Różańca:

Poniedziałek  – Róża Matki Bożej Bolesnej

Wtorek – Róża Matki Bożej z Góry Karmel

Piątek  – Róża Św. Józefa

Sobota – Róża Św. Rity

Informujemy, że zostały zakończone ekshumacje na zagrożonej części cmentarza. W związku z zaistniałą sytuacją pochówki na zagrożonej części cmentarza zostały wstrzymane. Parafia dotychczas uiściła na rzecz pana grabarza Stanisława Gregorczyka koszty ekshumacji w łącznej kwocie 55 000 złotych, nie jest to koniec kosztów, bowiem w związku z przeniesieniem każdego grobu parafia płaci 3 000 złotych.

Taca inwestycyjna w zeszłą niedzielę wyniosła 6.900 zł. Bóg zapłać ofiarodawcom. Ofiara na renowację otoczenia kościoła: Niegoszowice (1 koperta)

Dziękujemy parafianom z Rudawy za posprzątanie kościoła i złożoną ofiarę. Na sobotę do sprzątania naszej świątyni zapraszamy kolejne rodziny z Rudawy z ul. Dunajewskiego, blok 70.

Prasa katolicka: Dzisiaj w „Gościu niedzielnym” polecamy artykuły o przyjęciu chrześcijaństwa przez Polskę, związaną z rocznicą ustanowienia przez Sejm RP Narodowego Święta Chrztu Polski. W tygodniku Niedziela przeczytamy artykuł: „Komu wierzy współczesny człowiek?”. To pytanie wydaje się zasadne w czasach, gdy wielu porzuca nie tylko Kościół, ale i wiarę w ogóle.

Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu imieniny, rocznice, jubileusze składamy najserdeczniejsze życzenia. Życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej Pani Rudawskiej.

W minionym tygodniu pożegnaliśmy z naszej wspólnoty parafialnej śp. +Maria Strączek z Rudawy. Polecajmy ją miłosierdziu Bożemu: „dobry Jezu, a nasz Panie …”.

© Parafia p.w. Wszystkich Świętych w Rudawie.
Dołącz do nas: