Ogłoszenia duszpasterskie – czwarta  niedziela wielkanocna B (21.04.2024)

Niedziela Dobrego Pasterza jest już od wielu lat Światowym Dniem Modlitw o Powołania, który chcemy przedłużyć na cały tydzień naszej modlitwy, refleksji i konkretnych działań na rzecz powołań do kapłaństwa, życia konsekrowanego, posługi na misjach oraz w instytutach świeckich.

Dzisiaj spotkanie z rodzicami dzieci komunijnych (kl. III Szk. Podst.) po Mszy Św. o godz. 11.00.

W tym tygodniu:

We wtorek uroczystość Św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski

W środę nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy (po Mszy Św. o godz. 18.00)

W czwartek święto św. Marka, ewangelisty. Dzień imienin abpa Marka Jędraszewskiego Metropolity Krakowskiego.

W niedzielę spotkanie z rodzicami młodzieży (kl. VIII Szk. Podst.) przystępującej do sakramentu bierzmowania po Mszy Św. o godz. 11.00.

Komunikat Kurii Metropolitalnej w Krakowie.

„Po zasięgnięciu opinii Konferencji Episkopatu Polski i otrzymaniu zgody Dykasterii do spraw Świętych Stolicy Apostolskiej w myśl przepisów prawa kanonizacyjnego, ogłaszam decyzję o rozpoczęciu procesu beatyfikacyjnego i kanonizacyjnego Sługi Bożej Heleny Kmieć, wiernej świeckiej”, napisał w edykcie metropolita krakowski abp Marek Jędraszewski.

Modlitwa Żywego Różańca:

Niedziela – Róża Św. Rity

Poniedziałek – Róża Św. Jana Pawła II

Czwartek – Róża Zwiastowania NMP

Piątek – Róża Matki Bożej Nieustającej Pomocy

Dziękujemy parafianom z Rudawy za posprzątanie kościoła i złożona ofiarę. W przyszłym tygodniu troskę o nasz Dom Boży polecamy kolejnym rodzinom z Rudawy z ul. Dunajewskiego od pp. Lewińskich.

Prasa katolicka: Dzisiaj w „Gościu niedzielnym” przeczytamy m.in. o tym, co zawiera watykańska deklaracja o godności człowieka i dlaczego to ważny dokument. Do nabycia nowy numer  „Historii Kościoła”. W numerze pasjonujący tekst o pierwszej pielgrzymce Jana Pawła II do Polski oraz temat Maryi, jak została ogłoszona matką Kościoła na Soborze Watykańskim II. Cena 12 zł. W tygodniku Niedziela przeczytamy ciekawy artykuł „Po co nam ciało w niebie?”. Dla dzieci: Staś.

Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu imieniny, jubileusze składamy najserdeczniejsze życzenia. Życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej Pani Rudawskiej.

W minionym tygodniu pożegnaliśmy z naszej wspólnoty parafialnej śp. +Józef Funek z Rudawy, śp. +Tomasz Molik  z Siedlca.. Polecajmy ich miłosierdziu Bożemu: „dobry Jezu, a nasz Panie …”.

© Parafia p.w. Wszystkich Świętych w Rudawie.
Dołącz do nas: