Ogłoszenia duszpasterskie – piąta niedziela wielkanocna (28.04.2024)

Spotkanie z rodzicami młodzieży przygotowującej się do bierzmowania po Mszy Św. o godz. 11.00.

W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek, sobota, niedziela miesiąca.

W poniedziałek święto św. Katarzyny ze Sieny, dziewicy i doktora Kościoła, patronki Europy. Rozpoczęcie nowenny przed uroczystością św. Stanisława, biskupa i męczennika.

We wtorek pierwsze nabożeństwo majowe ku czci NMP z procesją o godz. 17.30. Podczas nabożeństw majowych modlimy się w intencji Ojca Świętego, o pokój na świecie, za Kościół w Polsce, za rodziny, o dobre urodzaje i nowe powołania kapłańskie.

W środę wspomnienie (dowolne) św. Józefa, rzemieślnika. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy połączona z nabożeństwem majowym. W Nielepicach Msza Św. godz. 8.00 z racji święta patronalnego kaplicy.

W czwartek wspomnienie św. Atanazego, biskupa i doktora Kościoła. Z racji pierwszego czwartku miesiąca „Godzina Święta” od godz. 17.00. Zapraszamy parafian (Honorową Straż Serca Pana Jezusa) do modlitwy w intencji nowych powołań z naszej parafii. Dzień Flagi. Nielepice – Msza Św. o godz. 15.15.

W piątek uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski, głównej Patronki Polski. Msze Św. w kościele o godz. 6.45, 8.00, 9.30 i 18.00. Uroczysta Msza Św. w intencji Ojczyzny z udziałem przedstawicieli Władz Gminy Zabierzów o godz. 9.30. Podczas tej Mszy św. będziemy polecać także Bogu strażaków z OSP i tegorocznych maturzystów. Zapraszamy Poczty Sztandarowe, Straż Pożarną, społeczność Szkoły, radnych, sołtysów i parafian do wspólnej modlitwy.

Nabożeństwo majowe o godz. 17.30.  Spowiedź od godz. 17.00. Brzezinka – Msza Św. o godz. 15.15.

W sobotę wspomnienie św. Floriana męczennika. Odwiedziny chorych o godz. 9.00. Po południu o godz. 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwa adoracyjna w intencji pokoju na świecie (nabożeństwo majowe połączone z modlitwą różańcową o godz. 17.30)

W niedzielę adoracja Najświętszego Sakramentu. Chrzty dzieci na Mszy Św. o godz. 12.15.

Modlitwa Żywego Różańca:

Czwartek – Róża Matki Bożej Gromnicznej

Piątek – Róża NMP Królowej Polski

Przypominamy, że 11 maja br. na Mszy Św. o godz. 13.00 Ks. bp Damian Muskus udzieli sakramentu bierzmowania naszej młodzieży. Natomiast 26 maja br. na Mszy Św. o godz. 9.30 będziemy przeżywać Rocznicę Pierwszej Komunii Świętej dzieci z kl. IV Szk. Podstawowej.

Taca w przyszłą niedzielę przeznaczona na cele inwestycyjne w parafii.

Dziękujemy parafianom z Rudawy za posprzątanie kościoła i złożoną ofiarę. W przyszłym tygodniu (sobota) troskę o nasz Dom Boży polecamy rodzicom i młodzieży przystępującej do sakramentu bierzmowania.

Drodzy Parafianie! Zbliża się maj. Jak co roku, miesiąc ten kojarzy nam się z nabożeństwami majowymi do Matki Bożej. Oprócz tych odprawianych w kościele, wierni gromadzą się również przy przydrożnych kapliczkach, wspólnie się modląc i śpiewając pieśni. Tradycja ta ma bogatą historią, którą wciąż warto kontynuować. Z związku z tym, aby nie zaginął ten piękny zwyczaj, pragniemy odprawić odśpiewać majówkę w każdej miejscowości (sołectwie) naszej parafii, przy dowolnie wybranej kapliczce, czy krzyżu. Prosimy szczególnie panów sołtysów poszczególnych sołectw i Róże Żywego Różańca o zgłaszanie tych miejsc i ustalenie terminu spotkania. Byłoby piękną rzeczą, gdy śpiewanie Litanii Loretańskiej, zgromadziło nas licznie, nie tylko starszych ale i młodych, na wspólnej modlitwie. Czekamy na propozycję!!!

W ostatnim tygodniu odeszli z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności: śp. +Tomasz Śliwiński z Brzezinki, śp. +Alina Setkowicz z Młynki. Polecamy ich miłosierdziu Bożemu: „dobry Jezu, a nasz Panie…”.          

Prasa katolicka:  W dzisiejszym „Gościu niedzielnym”  rozmowa z rodzicami Heleny Kmieć, świeckiej misjonarki zamordowanej 7 lat temu w Boliwii.  W tygodniku Niedziela przeczytamy o cenzurze i mowie nienawiści odnośnie zmian w Kodeksie karnym. Dla dzieci: Mały Gość a w nim m.in. czy człowiek może latać jak ptak? 

Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu imieniny, rocznice, jubileusze składamy najserdeczniejsze życzenia. Błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej Pani Rudawskiej.

© Parafia p.w. Wszystkich Świętych w Rudawie.
Dołącz do nas: