Ogłoszenia duszpasterskie – szósta niedziela wielkanocna B (05.05.2024)

Dzisiaj, z racji pierwszej niedzieli miesiąca, adoracja Najświętszego Sakramentu po Mszy Św. Chrzty dzieci na Mszy Św. o godz. 12.15.

Nabożeństwo majowe połączone z adoracją Najświętszego Sakramentu o  godz. 17.30.

Taca dzisiejsza przeznaczona jest na cele inwestycyjne w naszej parafii.

W tym tygodniu w liturgii Kościoła

Nabożeństwo majowe codziennie o godz. 17.30.

W poniedziałek  święto świętych Apostołów Filipa i Jakuba. Próba dzieci pierwszokomunijnych po wieczornej Mszy Św.                                                                      

W poniedziałek, wtorek i środę przypadają tradycyjne dni modlitw o urodzaje i za kraje głodujące. W Polsce noszą one nazwę Dni Krzyżowych. Procesja wokół kościoła (śpiew litanii do Wszystkich Świętych) połączona z nabożeństwem majowym o godz. 17.30 . Zapraszamy parafian do licznego udziału w modlitwie o urodzaje i zachowanie naszej parafii od klęsk żywiołowych.

W środę uroczystość Św. Stanisława, Biskupa i Męczennika, głównego patrona Polski i archidiecezji krakowskiej. Dzień imienin kard. Stanisława Dziwisza. W katedrze na Wawelu święcenia diakonatu alumnów Wyższego Krakowskiego Seminarium Duchownego.  

W środę, czwartek i piątek Triduum modlitewne dla młodzieży przed przyjęciem sakramentu bierzmowania.

W piątek spowiedź dla bierzmowanych, świadków od godz. 17.00.

W sobotę ks. bp Damian Muskus na Mszy Św. o godz. 13.00 udzieli sakramentu bierzmowania młodzieży z kl. VIII Szkoły Podstawowej.

W niedzielę procesja Św. Stanisława BM z Wawelu na Skałkę o godz. 9.00.  Po Mszy Św. o godz. 12.15 spotkanie organizacyjne z rodzicami dzieci z klasy IV Szkoły Podstawowej odnośnie Rocznicy Komunii Świętej.

Informujemy, że 13 maja br. rozpoczniemy kolejne nabożeństwo fatimskie w naszej parafii. Kazania wygłosi ks. dr Robert Nęcek z Krakowa.

Na renowację otoczenia kościoła została złożona ofiara: Nielepice (1), Kochanów (1).

Nikt z młodzieży przystępującej do bierzmowania nie przyszedł do sprzątania kościoła. W czwartek  po wieczornej Mszy Św. zapraszamy ponownie rodziców i młodzież bierzmowaną do posprzątana naszego kościoła przed uroczystością bierzmowania.

Prasa katolicka: Dzisiaj w „Gościu Niedzielnym” o naszych świętych oraz o tym, jak zmieniała się polska flaga i nasze narodowe barwy. W tygodniku Niedziela przeczytamy artykuł „Kapłańskie drogi nie są proste”, poruszający temat katastrofalnej polskiej demografii i sytuacji seniorów. Dla dzieci Mały Gość.

Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu imieniny, rocznice, jubileusze

składamy najserdeczniejsze życzenia. Błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej Pani Rudawskiej.

W ostatnim tygodniu pożegnaliśmy z naszej wspólnoty parafialnej śp. +Wiesława Włodarczaka z Rudawy. Polecamy go miłosierdziu Bożemu: „dobry Jezu, a nasz Panie…”.          

© Parafia p.w. Wszystkich Świętych w Rudawie.
Dołącz do nas: