Ogłoszenia duszpasterskie – Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego B (12.05.2024)

Dzisiaj o godz. 9.00 wyruszy z katedry na Wawelu na Skałę tradycyjna procesja ku czci św. Stanisława BM.

Przypominamy; o spotkaniu z rodzicami dzieci kl. IV Szk. Podstawowej ( odnośnie rocznicy Pierwszej Komunii Świętej) po Mszy Św. o godz. 11.00. Nabożeństwo majowe o godz. 17.30.

W tym tygodniu:

Codziennie nabożeństwo majowe o godz. 17.30.

W poniedziałek wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Fatimy i rozpoczęcie kolejnego nabożeństwa fatimskiego w naszej parafii. Program nabożeństwa: Msza Św. o godz. 19.00 a następnie wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwa różańcowa. Po modlitwie różańcowej procesja wokół kościoła połączona ze śpiewem Litanii Loretańskiej. Przypominamy, że  w tym dniu nabożeństwa majowego przed wieczorną Mszą Św. nie będzie!

Zapraszamy do wspólnej modlitwy wszystkich parafian a szczególnie Róże Żywego Różańca. Prosimy o przyniesienie świec. Mile widziani „krakowiacy” do baldachimu, dziewczęta do feretronów. Pamiętajmy w  modlitwie o biskupie Robercie Chrząszczu w z racji jego imienin.

We wtorek święto św. Macieja, apostoła.

W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy połączona z nabożeństwem majowym.

W czwartek święto św. Andrzeja Boboli, prezbitera i męczennika, głównego patrona Polski.

W niedzielę uroczystość Zesłania Ducha  Świętego.

Modlitwa Żywego Różańca:

Poniedziałek – Róża Matki Bożej Fatimskiej

Środa – Róża Matki Bożej Bolesnej

Czwartek  – Róża Matki Bożej z Góry Karmel

Niedziela – Róża Św. Józefa

Informujemy, że 1 czerwca br. organizujemy pielgrzymkę do Częstochowy. Będzie ona przebiegała w ramach XII Ogólnopolskiej Pielgrzymki Żywego Różańca na Jasną Górę. Zapraszamy członków Żywego Różańca, jak i parafian do uczestnictwa w tej pielgrzymce. Zapisy w zakrystii.

W miniona niedzielę taca inwestycyjna wyniosła 6.800 zł. Dziękujemy za ofiary złożone na renowacje otoczenia kościoła: Rudawa(1koperta). Bóg zapłać ofiarodawcom.

W przyszłym tygodniu troskę o nasz Dom Boży powierzamy rodzicom dzieci komunijnych. Zapraszamy zainteresowanych rodziców do pięknego przygotowania kościoła i otoczenia kościoła do Uroczystości Pierwszej Komunii Świętej.

Prasa katolicka: Dzisiaj w „Gościu Niedzielnym” artykuł demaskujący przekłamania i mity pojawiające się w związku z objawieniami w Fatimie. W tygodniku Niedziela przeczytamy artykuł „Bez emocji o In Vitro”. Dla dzieci Mały Gość.

Wszystkim Parafianom i Solenizantom życzymy obfitego Błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej Pani Rudawskiej.

verte

Ogłoszenie Rudawskiego Centrum Kultury.

Rudawskie Centrum Kultury ogłasza zbiórkę zabawek, które staną się cegiełkami na rzecz Stasia podczas Dnia Dziecka w Rudawie, 2 czerwca 2024. Zbiórka zabawek do 29 maja. Miejsce zbiórki: Centrum Kultury w Rudawie.

Ogłoszenie Wójta Gminy Zabierzów.

Wójt Gminy Zabierzów informuje o podjęciu przez Radę Gminy Zabierzów uchwały w sprawie przystąpienia do sporządzenia planu ogólnego gminy Zabierzów. Zainteresowani mogą składać wnioski do projektu planu ogólnego do dnia 30 czerwca br. Więcej informacji na stronie gminy Zabierzów.

© Parafia p.w. Wszystkich Świętych w Rudawie.
Dołącz do nas: