Ogłoszenia duszpasterskie – Uroczystość Zesłania Ducha Świętego B /19.05.2024/

Przeżywamy dzisiaj w Kościele uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Wierni za pobożne odśpiewanie bądź recytacje hymnu: „O Stworzycielu, Duchu przyjdź” mogą uzyskać odpust zupełny.

Na Mszy św. o godz.  11.00  dzieci z klasy trzeciej Szkoły Podstawowej przystąpią do Pierwszej Komunii Świętej. Otoczmy je serdeczną modlitwą, aby pokochały Pana Jezusa eucharystycznego na całe życie. Nabożeństwo majowe o godz. 17.30.

Zapraszamy dzieci komunijne w Białym Tygodniu na nabożeństwa majowe o godz. 17.30 a następnie na Mszę Św. Prosimy rodziców, aby wszystkie dzieci uczestniczyły w tych nabożeństwach w strojach komunijnych.

W liturgii Kościoła:

Nabożeństwo majowe codziennie o godz. 17.30.

W poniedziałek święto Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła. Msza Św. w kościele o godz. 6.30, 8.00, 18.00. Kończy się okres wielkanocny.

W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy połączone z nabożeństwem majowym..

W czwartek  święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Z racji przeżywanego Kongresu Eucharystycznego w naszej Archidiecezji adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00. Na wieczornej Mszy Św. pomodlimy się w intencji „Margaretek”, które podjęły w naszej parafii modlitwę w intencji kapłanów.

W piątek wspomnienie Najśw. Maryi Panny Wspomożycielki Wiernych. Rocznica święceń kapłańskich abp Marka Jędraszewskiego. Spotkanie Rady Parafialnej o godz. 20.00 w celu omówienia ważnych spraw w parafii.

W sobotę święcenia prezbiteratu w Katedrze na Wawelu.

W niedzielę uroczystość Najświętszej Trójcy. W tym dniu w archidiecezji krakowskiej kończy się okres spowiedzi i Komunii Św. wielkanocnej. Rocznica Pierwszej Komunii Świętej dzieci z klasy IV Szk. Podstawowej na Mszy ŚW. o godz. 9.30. Błogosławieństwo lektorów na Mszy Św. o godz. 11:00.

Modlitwa Żywego Różańca:

Poniedziałek – Róża św. Rity

Wtorek – Róża św. Jana Pawła II

Sobota – Róża Zwiastowania NMP

Przypominamy o pielgrzymce Żywego Różańca do Częstochowy, która odbędzie się 1 czerwca br. Zapisy w zakrystii.

Dziękujemy dzieciom komunijnym za złożony dar ołtarza z okazji Pierwszej Komunii Świętej. Zostały zakupione nowe ornaty i sprzęt nagłaśniający do kościoła. Bóg zapłać.

Dziękujemy rodzicom dzieci klasy trzeciej Szkoły Podstawowej za posprzątanie kościoła. W tym tygodniu do sprzątania naszej świątyni (piątek, sobota) zapraszamy rodziców dzieci rocznicowych (kl. IV Szkoła Podstawowa).

Dziękujemy parafianom za obecność i modlitwę różańcową na nabożeństwie fatimskim. Szczególne podziękowania kierujemy dla Róż Żywego Różańca za przygotowanie tego nabożeństwa a także „Krakowiakom” z Brzezinki za niesienie baldachimu. Zapraszamy na kolejne nabożeństwo  w czerwcu.

Prasa katolicka. Dzisiaj w „Gościu niedzielnym” polecamy m.in. artykuł dlaczego Sejm nie chciał debatować nad ochroną chrześcijan. Nowy numer Gość Extra na Dzień Matki o matkach. Cena 14 zł. W Tygodniku Niedziela przeczytany ciekawy artykuł ”Słona cena migracji”. Migracja ma negatywne konsekwencje  zwłaszcza dla najmłodszych, bo znaczący sposób ma wpływ na ich funkcjonowanie  i poczucie bezpieczeństwa. Dla dzieci – Staś.

Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu imieniny, jubileusze życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej Pani Rudawskiej

© Parafia p.w. Wszystkich Świętych w Rudawie.
Dołącz do nas: