Ogłoszenia duszpasterskie – Uroczystość Najświętszej Trójcy B (26.05.2024)

Dzisiaj przeżywamy w Kościele uroczystość Najświętszej Trójcy. Kościół poucza nas, że tajemnica Trójcy Świętej stanowi centrum tajemnicy wiary i  życia chrześcijańskiego.

Na Mszy Św. o godz. 9.30 Rocznica Pierwszej Komunii Świętej dzieci z klasy IV Szkoły Podstawowej.

Pamiętamy dzisiaj  i modlimy się za nasze mamy z okazji ich święta.

W tym tygodniu wypada pierwsza sobota, niedziela miesiąca.

Codziennie nabożeństwo majowe o godz. 17.30.

W środę wspomnienie św. Urszuli Ledóchowskiej, dziewicy. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy połączona z nabożeństwem majowym.

W czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa (Boże Ciało). Msze Św. wg. porządku niedzielnego. Po Mszy Św. o godz. 9.30 procesja eucharystyczna do czterech ołtarzy. Po zakończeniu procesji Msza Św. w kościele (ok. godz. 12.00). Nielepice – godz. 7.30, Brzezinka – godz.17.00.

Za pobożne uczestnictwo w procesji eucharystycznej można uzyskać odpust zupełny. Podziękujmy za wielki dar obecności Pana Jezusa, który pozostał z nami w tajemnicy Eucharystii.

W piątek święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny. Zakończenie nabożeństw majowych.

W sobotę wspomnienie św. Justyna, męczennika. Odwiedziny chorych o godz. 9.00. Wystawienie Najświętszego Sakramentu o godz. 17.00 i modlitwa w intencji pokoju na świecie. Na modlitwę zaprasza Róża Męska Żywego Różańca. Pierwsze nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 17.30.

W niedzielę adoracja Najświętszego Sakramentu. Chrzty dzieci na Mszy Św. o godz. 12.15.

Taca w tym dniu przeznaczona na cele inwestycyjne w parafii.

Zachęcamy wszystkich parafian do udziału w procesji Bożego Ciała i „udekorowanie” swoich domów. Zapraszamy Poczty Sztandarowe, Ochotniczą Straż Pożarną, Koła Gospodyń, Kluby Seniora w strojach regionalnych, Zespół Jarosze z Brzezinki, „krakowiaków” z Brzezinki do niesienia baldachimu, młodzież do niesienia feretronów, dzieci do sypania kwiatów i dzieci komunijne z klasy III i IV Szk. Podstawowej. 

Prosimy, aby Ołtarze Bożego Ciała przygotowali: I ołtarz – p. Stanisława Tarnawska, II ołtarz – p. Jolanta, Bogdana Bazarnik, III ołtarz – pp. Dorota, Sławomir Mazur, IV ołtarz – ołtarz polowy.

W oktawie Bożego Ciała nieszpory i procesja eucharystyczna o godz. 17.30.

W poniedziałekpróba sypania kwiatów dla małych dzieci i dzieci komunijnych o godz. 17.00.

Modlitwa Żywego Różańca:

Niedziela – Róża Matki Bożej Gromnicznej

W sobotę (1 czerwca br.) wyjazd pielgrzymów do Częstochowy o godz. 7.00.  Są jeszcze wolne miejsca. Zachęcamy i zapraszamy. Zapisy w zakrystii.

Ks. Dziekan z Krzeszowic zaprasza młodzież i dorosłych na Mszę Św. w ramach Kongresu Eucharystycznego do kościoła św. Marcina w Krzeszowicach, 1 czerwca br.  o godz. 18.00.

Dziękujemy rodzicom dzieci z klasy IV Szk. Podstawowej za posprzątanie kościoła i złożoną ofiarę. W przyszłym tygodniu  troskę o nasz Dom Boży polecamy rodzinom z Rudawy ul. Dunajewskiego (od pp. Michalik) i ul. Łanowej.

Dziękujemy za ofiary złożone na renowację otoczenia kościoła: Nielepice (1).

Prasa katolicka: Dzisiaj w „Gościu niedzielnym” o zmianach w Kościele w związku z nowymi wytycznymi orzekania o zjawiskach nadprzyrodzonych. Do nabycia także dodatkowy numer Gościa Extra w cenie 14 zł. Niedziela. Dla dzieci – Mały Gość.

Wszystkim obchodzącym imieniny, rocznice, jubileusze składamy najserdeczniejsze życzenia. Życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej Pani Rudawskiej.

W ostatnim tygodniu pożegnaliśmy z naszej wspólnoty parafialnej zmarłych: śp. +Ludwika Mucha z Rudawy, śp. +Kazimierz Porada z Rudawy, śp. +Anna Tokarska z Niegoszowic. Polecamy ich dusze  miłosierdziu Bożemu: „dobry Jezu, a nasz Panie…”.          

© Parafia p.w. Wszystkich Świętych w Rudawie.
Dołącz do nas: