Ogłoszenia duszpasterskie – 9 niedziela zwykła B (02.06.2024)/

Dzisiaj, z racji pierwszej niedzieli miesiąca, adoracja Najświętszego Sakramentu po Mszy Św.  Uroczyste chrzty dzieci na Mszy Św. o godz.12.15. Nieszpory z procesją o godz. 17.30.

Taca dzisiejsza przeznaczona jest na cele inwestycyjne w naszej parafii. Dziękujemy wszystkim parafianom, którzy wspierają modlitwą i ofiarą podejmowane dzieła.

W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek miesiąca.

Trwa oktawa Bożego Ciała. Z tej okazji możemy uczestniczyć w procesji eucharystycznej. Postarajmy się, aby podtrzymać tę piękną tradycję w naszej parafii. Procesja połączona z nieszporami o godz. 17.30.

W poniedziałek wspomnienie świętych męczenników Karola Lwangi i Towarzyszy.

We wtorek wspomnienie (dowolne) bł. Michała Giedroycia, zakonnika.

W czwartek „Godzina Święta” o godz. 17.00. Zapraszamy do modlitwy adoracyjnej w intencji nowych powołań kapłańskich i zakonnych z naszej parafii. Zakończenie Oktawy Bożego Ciała (błogosławieństwo wianków). Na Mszy św. o godz. 18.00 udzielimy uroczystego błogosławieństwa małym dzieciom. W Nielepicach Msza Św. o godz. 15.15.

W piątek uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Jest to dzień Patronalny Honorowej Straży Serca Pana Jezusa. Zapraszamy członkinie Honorowej Straży na Mszę Św. o godz. 18.00.  Z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Spowiedź od godz. 17.00. Przypominamy dzieciom komunijnym(kl. III Szk. Podst.) o pierwszym piątku miesiąca!!!Nabożeństwo czerwcowe z procesją o godz. 17.30. W Brzezince Msza Św. o godz. 15.15.

W sobotę wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny.

Modlitwa Żywego Różańca

Poniedziałek – Róża NMP Królowej Polski

Sobota  – Róża Matki Bożej Niepokalanie Poczętej

Dziękujemy parafianom za liczny udział w procesji Bożego Ciała. Słowa wdzięczności kierujemy pod adresem tych, którzy zaangażowali się w budowę i udekorowanie ołtarzy. Dziękujemy wszystkim tym, którzy pomogli w zorganizowaniu procesji: Siostrom Służebniczkom, Liturgicznej Służbie Ołtarza, mężczyznom od baldachimu, dzieciom komunijnym, dzieciom sypiącym kwiaty, księżom wikariuszom, panu kościelnemu, panu organiście. Szczególne podziękowania składamy strażakom z OSP w parafii za zabezpieczenie ruchu na drodze. Dziękujemy za pięknie udekorowaną trasę. Niech Pan Jezus wszystkim błogosławi.

Dziękujemy rodzinom z Rudawy za posprzątanie kościoła i złożoną ofiarę. W przyszłym tygodniu troskę o nasz Dom Boży polecamy kolejnym rodzinom z Rudawy ul. Osiedlowa (od p. Anna Matuła)

Sołtys Rudawy, Rada Sołecka, Rudawskie Centrum Kultury i  OSP Rudawa zapraszają dzisiaj na organizowany Dzień Dziecka, który rozpocznie się o godz. 15.00 na Rynku w Rudawie. Podczas imprezy będzie prowadzona zbiórka pieniędzy na leczenie Stasia  Szymabary z Brzezinki.

Prasa katolicka: Dzisiaj w „Gościu niedzielnym” polecamy m.in. tekst o krzyżu. Trzeba stanąć w obronie krzyża w przestrzeni publicznej, nie angażując się przy tej okazji w akcję polityczną. Dla dzieci – Mały Gość.

Wszystkim obchodzącym imieniny, rocznice, jubileusze składamy najserdeczniejsze życzenia. Życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej Pani Rudawskiej.

W ostatnim tygodniu odeszła z naszej wspólnoty parafialnej śp. +Anna Noworyta z Rudawy. Polecamy ją miłosierdziu Bożemu: „dobry Jezu, a nasz Panie…”. 

© Parafia p.w. Wszystkich Świętych w Rudawie.
Dołącz do nas: