Ogłoszenia duszpasterskie – 10 niedziela zwykła B (09.06.2024)

Czerwiec to miesiąc szczególnej czci oddawanej Najświętszemu Sercu Jezusa. Chrystus zachęca nas: „Przyjdźcie do Mnie wszyscy, utrudzeni i obciążeni, a Ja was pokrzepię”.

Dzisiaj w naszej ojczyźnie wybory do Parlamentu Europejskiego. Wybieramy europosłów.

W liturgii Kościoła:

Codziennie nabożeństwo czerwcowe (do Najświętszego  Serca Pana Jezusa) o godz. 17.30.

We wtorek wspomnienie św. Barnaby, apostoła.
W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy z nabożeństwem czerwcowym o godz. 17.30.

W czwartek wspomnienie św. Antoniego z Padwy, prezbitera i doktora Kościoła. W tym dniu zostanie odprawione kolejne nabożeństwo fatimskie. Nabożeństwo rozpoczniemy Mszą Św. o godz. 19.00 różaniec a następnie procesja wokół kościoła ze śpiewem litanii do Serca Pana Jezusa. Prosimy o przyniesienie świec. Zapraszamy parafian do licznego udziału w tym pięknym nabożeństwie. Przypominamy, że z racji „Fatimy” nabożeństwa czerwcowego o godz. 17.30 nie będzie!.

W piątek wspomnienie bł. Michała Kozala, biskupa i męczennika.

W sobotę beatyfikacja Czcigodnego Sługi Bożego Księdza Michała Rapacza w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach o godz. 11.00. Mszy Św. będzie przewodniczył Prefekt do Spraw Kanonizacyjnych kard. Marcello Semerarro. W zakrystii możliwość otrzymania karty wstępu na uroczystości beatyfikacyjne.

Modlitwa Żywego Różańca:

Czwartek  – Róża Matki Bożej Fatimskiej

Sobota– Róża Matki Bożej Bolesnej

Niedziela – Róża Matki Bożej z Góry Karmel

W minioną niedzielę taca inwestycyjna wyniosła 5.800zł. Bóg zapłać.

.

Dziękujemy rodzinom z Rudawy za posprzątanie kościoła i złożoną ofiarę. W przyszłym tygodniu troskę o nasz Dom Boży polecamy kolejnym rodzinom z Rudawy – ul. Osiedlowa (od pp. Kuternoga).

Prasa katolicka: Dzisiaj w „Gościu niedzielnym” piszemy o kultach Serca Jezusa i Serca Maryi, które są wciąż żywe i potrzebne w dzisiejszych czasach. Dostępny jest także nowy numer „Historia Kościoła” w której można przeczytać m.in. o tym, czy św. Piotr naprawdę przebywała w Rzymie oraz jak wyglądało życie religijne podczas Powstania Warszawskiego. Cena 12 zł.W Tygodniku Niedziela przeczytamy: Obrońcy Życia rosną w siłę. Dla dzieci – Mały Gość.

Wszystkim obchodzącym imieniny, rocznice, jubileusze

składamy najserdeczniejsze życzenia. Życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej Pani Rudawskiej.

© Parafia p.w. Wszystkich Świętych w Rudawie.
Dołącz do nas: