Ogłoszenia duszpasterskie – 11 niedziela zwykła B (16.06.2024)

Dzisiaj, w 16 czerwca br. odbędzie się X Marsz dla Życia i Rodziny w Krakowie. Marsz wyruszy o godz. 11.30 z Placu Matejki i przejdzie ulicami Starego Miasta i Kazimierza na Plac Wolnica.

W liturgii Kościoła:

Nabożeństwo czerwcowe do Najświętszego Serca Pana Jezusa codziennie o godz. 17.30.

W poniedziałek wspomnienie św. Brata Alberta Chmielewskiego, zakonnika..

W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy połączone z nabożeństwem czerwcowym. W tym dniu wspomnienie (dowolne) bł. Władysława Bukowińskiego, prezbitera. Zapraszamy do wspólnej modlitwy o rychłą kanonizację bł. kapłana Władysława.

W czwartek na zakończenie roku szkolnego i katechetycznego zostanie odprawiona uroczysta Eucharystia o godz. 18.00. Zapraszamy do wspólnej modlitwy całą społeczność szkolną: Poczty Sztandarowe, nauczycieli, uczniów, rodziców, dziękując za wszelkie łaski otrzymane w minionym roku szkolnym. Na tej Mszy Św.  pomodlimy się również w intencji Ks. Piotra z okazji zbliżających się imienin. Spowiedź dla dzieci i młodzieży na zakończenie roku szkolnego od godz. 17.00. Zachęcamy do skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania.

W piątek wspomnienie św. Alojzego Gonzagi, zakonnika. W tym dniu zakończenie roku szkolnego. Życzymy naszym nauczycielom, dzieciom i młodzieży dobrego odpoczynku na czas wakacji.

Modlitwa Żywego Różańca

Niedziela – Róża z Góry Karmel

Środa – Róża św. Józefa

Piątek –  Róża św. Rity

Sobota – Róża św. Jana Pawła II

Siostry Duszy Chrystusowej w Siedlcu  zapraszają w sobotę (22 czerwca br.) na Święto Ruchu Solaris. Dokładny program na tablicy ogłoszeń.

Zarząd Oddziału Gminnego Związku OSP RP w Zabierzowie zaprasza na gminne zawody sportowo – pożarowe, które odbędą się dzisiaj (16 czerwca br.) o godz. 10.00 na stadionie LKS Rudawa.

Za tydzień w naszej przed kościołem odbędzie się kwesta na rzecz Maltańskiej Służby Medycznej Oddziału Krzeszowice. Wolontariusze będą zbierać ofiarę na zakup sprzętu medycznego. Zapraszają równocześnie seniorów na bezpłatny pokaz filmu „Bernadetta cud w Lourdes”, w Sali Kinowej Biblioteki w Krzeszowicach, przy ul. Szkolnej, we wtorek o godz. 15.30.

Wczoraj nikt z wyznaczonych rodzin nie przyszedł sprzątać kościoła. W przyszłym tygodniu troskę o nasz Dom Boży polecamy kolejnym rodzinom z Rudawy  ul. Ks. Łobczowskiego, ul. Niepodległości (od pp. Pomietło) do skrzyżowania ul. Ks. Siedleckiego.  

Prasa katolicka: Dzisiaj w „Gościu niedzielnym” zapowiadamy Marsz dla Życia i Rodziny,  który 16 czerwca przejdzie ulicami Warszawy, Krakowa i kilkunastu i innych polskich miast.

W Tygodniku Niedziela przeczytamy ciekawy artykuł „Komu zależy, by Europa upadła”.

Dla dzieci w najnowszym numerze Małego Gościa specjalny dodatek na Euro 2024 – plakat z reprezentacją Polski oraz nowy Staś

Darem modlitwy otaczamy solenizantów i jubilatów tego tygodnia. Wszystkim Parafianom życzymy Bożego błogosławieństwa.

© Parafia p.w. Wszystkich Świętych w Rudawie.
Dołącz do nas: