Ogłoszenia duszpasterskie – 12 niedziela zwykła B (23.06.2024)

Rozpoczęły się wakacje. Na czas letniego wypoczynku życzymy wszystkim dzieciom, młodzieży, nauczycielom dobrego odpoczynku, błogosławieństwa Bożego oraz ciekawych przygód na wakacyjnych szlakach. Wszystkim życzymy „Szczęść Boże”.

Dzisiaj wolontariusze z Maltańskiej Służby Medycznej z Krzeszowic przed kościołem kwestują na rzecz zakupu nowego sprzętu medycznego.

W liturgii Kościoła:

Nabożeństwo czerwcowe codziennie o godz. 17.30.

W poniedziałek uroczystość Narodzenia Św. Jana Chrzciciela. W tym dniu imieniny bpa Jana Zająca i bpa Jana Szkodonia.

W środę wspomnienie św. Ireneusza, biskupa i męczennika. Nabożeństwo czerwcowe połączone z modlitwami do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

W piątek  wspomnienie św. Ireneusza, biskupa i męczennika.

W sobotę uroczystość świętych apostołów Piotra i Pawła. Rocznica święceń abpa Marka Jędraszewskiego i odebrania paliusza przez kard. Stanisława Dziwisza.  

W niedzielę zakończenie nabożeństw czerwcowych z procesją o godz. 17.30.

Informujemy, że ks. Piotr Ciężobka z dniem 24 sierpnia 2024 roku decyzją Kurii Metropolitalnej zostaje skierowany do posługi pracy duszpasterskiej w parafii św. Grzegorza w Krakowie – Ruszczy. Dziękujemy ks. Piotrowi za pięcioletnią posługę w naszej parafii, życząc jednocześnie błogosławieństwa Bożego w nowej parafii.

Przypominamy, że okresie wakacyjnym kancelaria parafialna czynna będzie rano po Mszy Św. o godz. 6.30. Ważne sprawy m.in. związane z ślubem prosimy załatwiać po wcześniejszym umówieniu się w kancelarii.

Modlitwa Żywego Różańca:

Wtorek – Róża Zwiastowania NMP

Czwartek  – Róża Matki Bożej Nieustającej Pomocy

Uroczystość odpustową ku czci św. Anny będziemy przeżywali 28 lipca na Mszy Św. o godz. 11.30.  W tym dniu nasza parafia wraz Sołtysem Rudawy i Radą Sołecką zaprasza na obchody Święta Rudawy. 

Dziękujemy rodzinom z Rudawy  za posprzątanie kościoła i złożoną ofiarę. W przyszłym tygodniu troskę o nasz Dom Boży polecamy kolejnym rodzinom z Rudawy ul. Wyspiańskiego (od p. Barbara Trzaska do końca wiaduktu).

Obwieszczenie Wójta Gminy Zabierzów o zmianie terminu składania wniosków do planu ogólnego gminy Zabierzów. Więcej informacji na tablicy ogłoszeń.

Prasa katolicka: W dzisiejszym „Gościu niedzielnym” przeczytamy o najnowszym dokumencie Komisji Nauki Wiary KEP „O właściwym rozumieniu chrześcijańskiej religijności”. Episkopat wyjaśnia w nim, czym jest zdrowa religijność. W Tygodniku Niedziela przeczytamy artykuł „ Nie takie znowu tabu”. Co Biblia mówi o seksualności człowiek.

Dla dzieci: Mały Gość i Staś.

Darem modlitwy otaczamy solenizantów i jubilatów tego tygodnia. Wszystkim Parafianom życzymy Bożego błogosławieństwa.

© Parafia p.w. Wszystkich Świętych w Rudawie.
Dołącz do nas: