Ogłoszenia duszpasterskie – 13 niedziela zwykła B (30.06.2024)

Dzisiaj w kościele ostatnie nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa z procesją o godz. 17.30. Zapraszamy dzieci do sypana kwiatów.

W liturgii kościoła:

W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek, sobota, niedziela miesiąca.

W środę święto św. Tomasza, apostoła. Nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

W czwartek rocznica poświecenia Bazyliki Metropolitalnej w Krakowie. Z racji pierwszego czwartku miesiąca „Godzina Święta” od godz. 17.00. Zapraszamy parafian a szczególnie Honorową Straż Serca Pana Jezusa do modlitwy adoracyjnej o nowe powołania w Kościele. Nielepice – Msza Św. o godz. 15.15

W piątek spowiedź od godz. 17.00. Przypominamy rodzicom dzieci komunijnych o pierwszych piątkach miesiąca. Brzezinka – Msza Św. o godz. 15.15. 

W sobotę wspomnienie bł. Marii Teresy Ledóchowskiej, dziewicy. Patronalne święto Chorych w Polsce. Odwiedziny chorych od godz. 9.00.

Po południu o godz. 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwa adoracyjna w intencji pokoju na świecie. Na modlitwę zaprasza Róża Męska Żywego Różańca.

W niedzielę chrzty dzieci na Mszy Św. o godz. 12.15. Taca przeznaczona na cele inwestycyjne w parafii.

Modlitwa Żywego Różańca:

Wtorek – Róża Matki Bożej Gromnicznej

Środa – Róża NMP Królowej Polski

Informujemy, ze otrzymaliśmy pozwolenie konserwatorskie na remont naszego kościoła po dwóch latach zgłoszenia. W najbliższych dniach przystąpimy do remontu prezbiterium kościoła (m.in. ołtarza głównego). Na plebanii rozpoczęłyśmy remont mieszkania ks. Juliana Kóski.

Dziękujemy za ofiary złożone na renowacje otoczenia kościoła: Rudawa (2).

Dziękujemy rodzinom z Rudawy za posprzątanie kościoła i złożoną ofiarę. W przyszłą sobotę troskę o nasz kościół powierzamy kolejnym rodzinom z Rudawy ul. Zamkowa (od pp. Gędłek / stara piekarnia).

Prasa katolicka: Dzisiaj w „Gościa niedzielnego” szukamy odpowiedzi na pytanie w jaki sposób prymat Piotra może łączyć, a nie dzielić wyznawców Chrystusa.  W Tygodniku Niedziela przeczytamy artykuł: ”Zamach na katechezę”.  

Wszystkim solenizantom nadchodzącego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia. Szczególne życzenia kierujemy dla ks. Piotra i pana Piotra organisty, którzy wczoraj świętowali swoje imieniny.  Życzymy wszystkim Solenizantom błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej Pani Rudawskiej.

Sołtys i Rada Sołecka Rudawy informują, że w dniu 28 lipca br. podczas obchodów Święta Rudawy odbędzie się „Rudawski Dzień Seniora”, zorganizowany dla seniorów z Rudawy. Wobec powyższego w dniach 2, 4, 9 lipca br. w Rudawskim Centrum Kultury i na „Sołtysówce” w godzinach od 17:00 do 19:00 odbędą się zapisy chętnych osób.

W ostatnim tygodniu pożegnaliśmy z naszej wspólnoty śp. +Romana Bielaka z Krakowa, śp. +Jana Adamika z Rudawy, śp. +Tadeusz Łazowy z Pisar. Polecamy ich dusze miłosierdziu Bożemu: „Dobry Jezu, a nasz Panie…”. 

© Parafia p.w. Wszystkich Świętych w Rudawie.
Dołącz do nas: