Ogłoszenia duszpasterskie – 14 niedziela zwykła B (07.07.2024)

Mamy piękny czas wakacji. Korzystajmy z uroków lata, ale również pamiętajmy o codziennej modlitwie i niedzielnej eucharystii, by wzmacniając nasze siły fizyczne, wzmacniać także naszego ducha.

Dzisiaj, adoracja Najświętszego Sakramentu po Mszy Św. Chrzty dzieci na Mszy Św. o godz. 12.15.

Taca dzisiejsza przeznaczona na cele inwestycyjne w parafii.

W liturgii Kościoła

W poniedziałek wspomnienie św. Jana z Dukli, prezbitera.

W środę nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy po wieczornej Mszy Św.

We czwartek święto św. Benedykta, opata, patrona Europy.

W piątek wspomnienie św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu, biskupa i męczennika. W tym dniu mija 93 rocznica Mszy Św. Prymicyjnej bł. Władysława Bukowińskiego w Rudawie. Zapraszamy parafian do wspólnej modlitwy na Mszy Św. o godz. 18.00.

W sobotę wspomnienie świętych pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta . W tym dniu w Pisarach (k/Lamusa) o godz. 10.00 zostanie odprawiona Msza Św. w intencji rychłej kanonizacji bł. Władysława Bukowińskiego. Do udziału w Eucharystii zapraszają mieszkańcy Pisar. Natomiast wieczorem zostanie odprawione kolejne nabożeństwo fatimskie w naszej parafii. Nabożeństwo rozpoczniemy Mszą Św. o godz. 18.00 a następnie modlitwa różańcowa i procesja wokół kościoła. Zapraszamy parafian do licznego udziału w tym pięknym nabożeństwie a szczególnie członków Żywego Różańca w parafii. Prosimy o przyniesienie świec.

Modlitwa Żywego Różańca:

Poniedziałek – Róża NMP Niepokalanie Poczętej

Sobota – Róża Matki Bożej Fatimskiej

Dziękujemy za wszelkie ofiary składane na renowację naszego kościoła: Niegoszowice (1).

Dziękujemy parafianom z Rudawy za posprzątanie kościoła i złożoną ofiarę. W przyszłą sobotę troskę o nasz kościół powierzamy kolejnym rodzinom z Rudawy ul. Zamkowa (od p. Aleksander Płazak).

Prasa katolicka: Dzisiaj w „Gościu niedzielnym” kulisy sporu o wystawę w Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku oraz rozmowa z wybitnym historykiem prof. Andrzejem Nowakiem. W Tygodniku Niedziela przeczytamy „W Polskę idziemy”. Bieszczady warte odwiedzin w czasie wakacji.

Ogłoszenie>

W dniu 19.07.25 r. (piątek) od godz. 8.00 w Przychodni Lekarskiej „Zdrowie” przy ul. A. Domańskiej 24 w Rudawie odbędą się badania USG Doppler przepływów szyjnych i kończyn dolnych, USC tarczycy, USG nerek, USG płuc, USG stawów oraz echo serca. Badania są odpłatne. Informacje na tablicy ogłoszeń.

Wszystkim solenizantom nadchodzącego tygodnia składamy najpiękniejsze życzenia. Niech cieszą się błogosławieństwem Bożym i przemożną opieką swoich patronów.

W ostatnim tygodniu odeszła do wieczności śp. +Maria Seremak z Krzeszowic, śp. +Helena Zelek z Młynki. Polecamy ich dusze miłosierdziu Bożemu: „dobry Jezu a nasz Panie …”.

© Parafia p.w. Wszystkich Świętych w Rudawie.
Dołącz do nas: