Ogłoszenia duszpasterskie – Poniedziałek Wielkanocny B (01.04.2024)

Dzisiaj, drugi dzień świąteczny – Poniedziałek Wielkanocny. Msze Św. wg. porządku niedzielnego. Jest to dzień w którym, jak co roku, w naszych świątyniach wspieramy modlitwą i ofiarami Uniwersytet Papieski Św. Jana Pawła II w Krakowie. Chrzty dzieci na Mszy Św. o godz. 12.15. Przypominamy, że dzisiaj nie ma wieczornej Mszy Św.

Trwa oktawa Wielkanocy. Od Wielkiego Piątku rozpoczęliśmy nowennę do Miłosierdzia Bożego. Koronka do Miłosierdzia Bożego po Mszy Św. o godz. 18.00.

W tym tygodniu wypada pierwszy czwartek, piątek, sobota miesiąca.

We wtorek przypada rocznica śmierci św. Jana Pawła II.

W środę nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy po wieczornej Mszy Św.

W czwartek „Godzina Święta” od godz. !7:30. Zapraszamy parafian a szczególnie Honorową Straż Serca Pana Jezusa do modlitwy o nowe powołania w Kościele. Nielepice – Msza Św. o godz. 15:15.

W piątek spowiedź od godz. 17:00. Z racji oktawy Zmartwychwstania Pańskiego nie obowiązuje wstrzemięźliwość od potraw mięsnych. Brzezinka – Msza Św. o godz. 15:15.

W sobotę wystawienie Najświętszego Sakramentu o godz. 17:00 i modlitwa adoracyjna w intencji pokoju na świecie. Do modlitwy zaprasza Męska Róża Żywego Różańca. W tym miesiącu nie odwiedzamy chorych w naszej parafii.

W drugą niedzielę Wielkanocną (Niedziela Miłosierdzia Bożego) rozpoczyna się w Kościele 80. Tydzień Miłosierdzia Bożego.  Taca przeznaczona na cele inwestycyjne w parafii. Przed kościołem kwesta na dzieła Caritas w naszej archidiecezji.

Wtorek – Róża Matki Bożej Gromnicznej

Środa – Róża NMP Królowej Polski

Dziękujemy parafianom z Młynki za posprzątanie naszej świątyni na święta. W przyszłym tygodniu troskę o nasz dom Boży polecamy rodzinom z Rudawy z ul. Dunajewskiego (blok 74).

Serdecznie dziękujemy tym wszystkim, którzy przygotowali kościół i pomogli nam przeżywać we właściwy sposób czas Wielkiego Tygodnia i Triduum Sacrum.

Dziękujemy szczególnie siostrom Służebniczkom za pomoc w przygotowaniu Kaplicy Ciemnicy i Grobu Pańskiego, Panu Krzysztofowi Seremak za pomoc i zaangażowanie w prace przy kościele.

Dziękujemy Liturgicznej Służbie Ołtarza za piękną służbą i pomoc w nabożeństwach, dziękujemy Panu organiście, Panu kościelnemu, scholii za piękny śpiew „krakowiakom” z Brzezinki za niesienie baldachimu, Ks. Piotrowi za wygłoszone kazania pasyjne.

Pragniemy szczególne podziękować ofiarodawcom kwiatów do Grobu Bożego ( mieszkańcom Kochanowa), jak i osobom zbierającym ofiarę a także naszym strażakom OSP w parafii.

Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu imieniny, rocznice, jubileusze

składamy najserdeczniejsze życzenia: życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej

Pani Rudawskiej.