Ogłoszenia duszpasterskie – czwarta niedziela Adwentu /20.12.2015/

Dzisiaj przypada czwarta niedziela Adwentu. Przed nami ostatnie dni przedświąteczne. Zachęcamy wszystkich parafian do skorzystania z sakramentu pojednania, aby każdy mógł świętować Narodzenie Pańskie z czystym sercem.

W liturgii Kościoła
Czwartek – Wigilia Bożego Narodzenia. Roraty o godzinie 6.3o. Dziękujemy wszystkim wytrwałym uczestnikom tej mszy świętej w naszej parafii. Dziękujemy szczególnie dzieciom, rodzicom, i dziadkom, którzy swoje dzieci zaprawiali w adwentowym trudzie. W tym dniu nie będzie w kościele wieczornej mszy świętej.

Według tradycji, gromadzimy się tego wieczoru w naszych domach przy wspólnym stole na wieczerzy wigilijnej. Zadbajmy o chrześcijańskie przeżycie wieczerzy wigilijnej. Pielęgnujmy tradycyjne zwyczaje wigilijne; jak dzielenie się opłatkiem, wspólna modlitwa, odczytanie fragmentu Ewangelii o narodzeniu Jezusa, czy wspólny śpiew kolęd. Zachęcamy do zachowania w tym dniu postu według tradycji.

Pasterka w kościele o północy. Jutrznia przed Pasterką o godzinie 23.3o. Taca z Pasterki przeznaczona jest Fundusz Obrony Życia SOS. Pasterka w Brzezince i Nielepicach o 22.oo.

Piątek – Uroczystość Narodzenia Pańskiego. Msze św. według porządku niedzielnego. Dodatkowo także o godzinie 12.15. Składa w tym dniu przeznaczona jest na „świętopietrze”.

Sobota – Święto św. Szczepana, pierwszego męczennika. Poświęcenie owsa. Uroczyste chrzty dzieci na mszy św. o 12.15. Składa w tym dniu przeznaczona jest na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie. Przypominamy, że wieczornej mszy św. w kościele nie będzie.

Niedziela – Święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. O godzinie 9.3o uroczysta msza święta w intencji małżeństw przeżywających w tym roku złote i srebrne jubileusze małżeńskie. Zapraszamy złotych jubilatów o potwierdzenie przybycia do zakrystii.

Modlitwa Żywego Różańca
Piątek – Róża Zwiastowania Najświętszej Maryi Panny

Sobota – Róża Matki Bożej Nieustającej Pomocy

Informujemy, że od dnia dzisiejszego na plebani czynne jest Biuro ŚDM w godzinach: 10.3o – 12.oo. Zapraszamy chętnych do wzięcia udziału ŚDM w Krakowie i osoby, które chciałyby uzyskać więcej informacji na ten temat. Więcej informacji na stronie internetowej parafii.
Dziękujemy parafianom z Rudawy za posprzątanie kościoła i złożoną ofiarę. W czwartek rano /w wigilię Bożego Narodzenia/ zapraszamy do sprzątania kościoła rodziny z ul. ks. Siedleckiego /dalszy ciąg od pp. Włodarczak do p. Jerzego Nęcka/.

Sołtys Rudawy zaprasza dzisiaj mieszkańców naszej parafii do wspólnego kolędowania przy „zapalonej choince”. Złożymy sobie życzenia świąteczne, połamiemy się opłatkiem. Panie z Koła Gospodyń zapraszają na poczęstunek świątecznymi smakołykami. Początek spotkania przy choince o godzinie 16.oo.

Dziękujemy wszystkim darczyńcom „Grudniowej Niespodzianki” za udział w akcji i ofiarowane paczki dla 19 rodzin z naszej parafii i gminy. Za okazane serce niech Pan Jezus błogosławi i darzy łaski w życiu codziennym.

W minionym tygodniu odeszli z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności: śp. Helena Perlik z Rudawy, śp. Janina Madeja z Rudawy, śp. Alicja Puta z Rudawy. Polecajmy ich dusze miłosierdziu Bożemu: „dobry Jezu, a nasz Panie daj mu wieczny odpoczynek”.

Zachęcamy do zakupu prasy świątecznej: W najnowszym Gościu niedzielnym dodatek specjalny: Jak świętować Wigilię? Ponadto – czy Jezus mógł się przeziębić, czy był przystojny i od początku wiedział, że jest Bogiem? Niedziela – z filmem DVD „Sancto subito. Świadectwo świętości” a także kalendarz na 2016. Źródło – Nadzwyczajny Rok Miłosierdzia z kalendarzem na 2016 Mały Gość – z nasionem drzewa życia Ola i Jaś –

Jest do zabrania „sianko” na stół wigilijny i „światło betlejemskie” na bocznym ołtarzu.

Z życia parafii:

Wizyta duszpasterska w parafii pw. Wszystkich Świętych w Rudawie/ 2015/16/

Lp. data Miejscowość/ trasa godz.
1 28.12.2015/pon/ Brzezinka/ od Więckowic/ 9.oo
2 28.12.2015/pon/ Nielepice/od szkoły/ 9.oo
3 28.12.2015/pon/ Pisary/od pp. Hrabia do pp. Buniak/ 9.oo
4 29.12.2015/wtorek/ Brzezinka/od pp. Gwiadała/ 9.oo
5 29.12.2015/wtorek/ Nielepice/Perdzina/ 9.oo
6 29.12.2015/wtorek/ Pisary/od Dubia po obu stronach drogi/ 9.oo
7 30.12.2015/środa/ Brzezinka/od pp. Kocjan/ 9.oo
8 30.12.2015/środa/ Nielepice /Kmiecie/ 9.oo
9 30.12.2015/środa/ Pisary/od p.. Dobrzańskiego/ 9.oo
10 02.01.2016/sobota/ Rudawa – Podłonie/ ul. Na Skarpie, ul. Łąkowa, ul. Nad Rudawką 9.oo
11 02.01.2016/sobota/ Nielepice/Doły i środek wsi/ 9.oo
12 02.01.2016/sobota/ Niegoszowice/ogród/ 9.oo
13 04.01.2016/pon/ Brzezinka/od kościoła /od pp. Gościej/ 14.oo
14 04.01.2015/pon/ Rudawa – Baranówka /ul. Siedleckiego, ul. Ogrodowa,

ul. Olszynowa

14.oo
15 04.01.2016/pon/ Sowiarka 14.oo
16 05.01.2016/wtorek/ Niegoszowice/lewa strona/ 14.oo
17 05.01.2016/wtorek/ Rudawa – za cmentarzem /lewa strona/ul. Dunajewskiego, ul. 21 lipca, ul. Łanowa 14.oo
18 05.01.2016/wtorek/ Rudawa – Przymiarki/ul. Sienkiewicza, ul. Zielonki,

ul. Domańskiej

14.oo
© Parafia p.w. Wszystkich Świętych w Rudawie.
Dołącz do nas: