Ogłoszenia duszpasterskie – trzecia niedziela Adwentu/13.12.2015./

Dziś trzecia niedziela adwentu tzw. Gaudete – „Radujcie się!”, od słów z Listu św. Pawła do Filipian (Flp 4,4-5): „Radujcie się zawsze w Panu, raz jeszcze powtarzam: radujcie się! Pan jest blisko”. W liturgii szaty różowe, nawiązujące do koloru nieba o wschodzie słońca i mówiące, że Zbawiciel – Wschodzące Słońce jest już naprawdę blisko. Na wieczornej Mszy św. rozdanie medalików dzieciom z klasy trzeciej Szkoły Podstawowej.

Dzisiejsza niedziela w Kościele rozpoczyna kwartalne dni modlitw o życie chrześcijańskie rodzin. W katedrze wawelskiej i kościołach jubileuszowych otwarcie Nadzwyczajnego Jubileuszu Miłosierdzia w diecezji.

Serdecznie zachęcamy parafian do udziału w nowennie do Dzieciątka Jezus, która rozpocznie się od najbliższej środy. Uczestnicząc we Mszy roratniej o godzinie 17.oo połączonej z nowenną wyprośmy sobie czyste serce, głęboką wiarę i radość spotkania z Bogiem Wcielonym.

W środę spowiedź adwentowa w naszej parafii w godzinach: 8.oo – 11.3o /przerwa od 9.3o do 10.oo/ popołudniu: 15.oo – 18.oo /przerwa od 16.3o do 17.oo/. Prosimy wszystkich parafian o nieodkładanie sakramentu pokuty i pojednania na późniejszy czas.

W piątek odwiedzimy naszych chorych przed Świętami z sakramentami świętymi; Niegoszowice /Msza św. godzina 9.oo/, Rudawa /godzina 11.oo/, Brzezinka /godzina 14.oo/, Pisary /godzina 15.oo/, Nielepice/ Msza św. godzina 15.oo/, Młynka /ok. godziny 16.3o/. Prosimy o zgłoszenie chorych szczególnie tych, których nie odwiedzamy w I soboty.

Modlitwa Żywego Różańca:

Wtorek – Róża Matki Bożej Bolesnej

Środa – Róża Matki Bożej z Góry Karmel

Sobota – Róża św. Józefa

Przypominamy, że w drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia /26 grudnia/ na mszy św. o 12.15 uroczyste chrzty dzieci. Katecheza dla rodziców i chrzestnych w piątek 18 grudnia po mszy wieczornej.

W najbliższą niedzielę /tj. 20 grudnia./ Sołtys Rudawy, Rada Sołecka, Ochotnicza Straż Pożarna zapraszają mieszkańców parafii na „Spotkanie pod choinką” na Rynku w Rudawie o godzinie 16.oo. Podczas spotkania zostanie uroczyście zaświecona choinka, przy wspólnym kolędowaniu połamiemy się opłatkiem. Wszystkiemu towarzyszyć będą występy artystyczne dzieci, młodzieży i Klubu Seniora.

Dziękujemy parafianom z Rudawy za posprzątanie kościoła i złożoną ofiarę. W przyszłym tygodniu troskę o nasz Dom Boży polecamy rodzinom z ul. ks. Siedleckiego /od p. Bednarska/.

W minionym tygodniu odeszli z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności: śp. Fryderyk Kot z Nielepic, śp. Józefa Porada z Rudawy. Polecajmy ich dusze miłosierdziu Bożemu: „dobry Jezu, a nasz Panie daj mu wieczny odpoczynek”.

Prasa katolicka: Świece wigilijne do nabycia w kiosku z prasą katolicką

W dzisiejszym Gościu Niedzielnym – Jubileuszowy Rok Miłosierdzia otwiera szeroko drzwi do uzyskania odpustów. Czym jest w istocie odpust? Niedziela – Papieska niespodzianka/ więcej szczegółów w gazecie?/ Źródło – Nowe życie w Chrystusie – Chrzest Polski 966 Cuda i łaski – Matka Boża Rzeszowska Ola i Jaś z płyta Boże Narodzenie

© Parafia p.w. Wszystkich Świętych w Rudawie.
Dołącz do nas: