Ogłoszenia duszpasterskie – druga niedziela Adwentu /06.12.2015/.

Tradycyjnie, w drugą niedzielę Adwentu, obchodzimy w Kościele Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Pragniemy darem modlitwy i ofiarą wesprzeć naszych współbraci zamieszkujących krajach byłego Związku Radzieckiego. Przed kościołem ministranci z puszkami zbierają ofiary na ten szczytny cel. Dzisiaj zamiast kazania adoracja Najświętszego Sakramentu. Uroczyste chrzty o godzinie 12.15. Nabożeństwo eucharystyczne popołudniu o godzinie 17.3o.

Dzisiaj św. Mikołaj odwiedzi dzieci w kościele na mszy św. o godzinie 11.oo. Po mszy św. spotkanie w salce na „Organistówce” z rodzicami dzieci komunijnych. Taca dzisiejsza przeznaczona jest na cele inwestycyjne w naszej parafii.

Informujemy, że spowiedź adwentowa odbędzie się w naszej parafii 16 grudnia / tj. środa /. Tak ułóżmy zajęcia i obowiązki, abyśmy wszyscy skorzystali ze spowiedzi i nie odkładali jej na późniejszy termin.

Spotkania dla młodzieży przed bierzmowaniem: poniedziałek – klasa I gimnazjum,

wtorek – klasa II gimnazjum, środa – klasa III gimnazjum. Spotkanie rozpoczyna się mszą świętą o 17.oo.

W liturgii Kościoła;

Wtorek – Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze święte w naszym kościele o godzinie 6.3o, 8.oo, i 17.oo. W tym dniu rozpoczyna się w Kościele Nadzwyczajny Jubileusz Miłosierdzia. Rozpocznie się on otwarciem przez papieża Franciszka Drzwi Świętych w Bazylice św. Piotra w Rzymie. Symboliczne rozpoczęcie Roku Miłosierdzia w naszej parafii na mszy św. o 17.oo.

Środa – wspomnienie św. Jana Diego

Piątek – spotkanie „Kręgu Biblijnego” po wieczornej mszy św.

Sobota – wspomnienie NMP z Guadalupe. Spotkanie Oazy Rodzin. Więcej informacji u księży.

Niedziela – trzecia Adwentu tzw. „Gaudete”. Uroczyste wręczenie medalików dzieciom komunijnym na mszy św. o 18.oo.

 

Modlitwa Żywego Różańca:

Wtorek – Róża Matki Bożej Niepokalanie Poczętej

Niedziela – Róża Matki Bożej Fatimskiej

W kiosku z prasą katolicką świece na wigilijny stół. Ofiara złożona przy tej okazji przeznaczona na działalność Caritas.

Parafia z Zabierzowa organizuje pielgrzymkę do Włoch „Śladami św. Franciszka z Asyżu”. Termin pielgrzymki kwiecień przyszłego roku. Więcej informacji na tablicy ogłoszeń.

Dziękujemy parafianom za posprzątanie kościoła / p. Stanisławowi Polak/ i złożoną ofiarę. Na najbliższą sobotę zapraszamy do sprzątania kościoła rodziny z ul. Kolbego i ul. Nad Rudawką / od p. Stanisław Nobis do pp. Kulig /

Następujące rodziny: Nobis Stanisław i Krystyna, Nobis Andrzej i Ewa, Zimoląg Tadeusz I Bożena, Kucharska Gabriela, Wąchal Marek i Elżbieta, Krupa Marek i Elżbieta, Jackowski Czesław i Małgorzata, Głogowski Wiktor i Krystyna, pp. Łysik, Porada Jan i Melania, Jodłowski Marek i Halina, Kastelik Rafał i Katarzyna, Wójcik Jerzy i Maria, Grzybek Stanisław i Maria, Cieślak Marcin i Daria, Cieślak Czesław i Krystyna, Kulig Mieczysław i Maria, Kulig Sylwester i Edyta.

W minionym tygodniu odeszła z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności: śp. Maria Mazur z Niegoszowic. Polecajmy jej duszę miłosierdziu Bożemu: „dobry Jezu, a nasz Panie daj mu wieczny odpoczynek”.

Prasa katolicka:

Dzisiaj w „Gościu Niedzielnym” głosząc Chrystusa, oddali swoje życie, ginąc z rąk peruwiańskich terrorystów. O dwóch polskich franciszkanach, którzy w sobotę w sobotę 5 grudnia br. zostali beatyfikowani. Niedziela – otwarcie Drzwi Świętych w Bazylice św. Piotra w Rzymie. Źródło – Europa potrzebuje Fatimy i Polski. Ola i Jaś

Ogłoszenie: ŚDM Kraków 2016

12 grudnia br. w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia rozpoczynają się rekolekcje „Dla nas i całego świata”. Szczegóły na www.krakow2016.com. Zachęcamy młodych ludzi do udziału.

© Parafia p.w. Wszystkich Świętych w Rudawie.
Dołącz do nas: