Ogłoszenia duszpasterskie – Pierwsza niedziela Adwentu /29.11.2015/.

Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy nowy rok liturgiczny i duszpasterski w Kościele. Upłynie on nam pod hasłem: „Nowe życie w Chrystusie”. Wykorzystajmy ten czas Adwentu dla odnowienia i umocnienia więzi z Bogiem i bliźnimi.
Roraty będą odprawiane w tygodniu o godzinie 6.3o i 17.oo dla dzieci. Serdecznie zapraszamy dzieci, młodzież, dorosłych na roraty, aby jak najlepiej przygotować się na radosne święta Bożego Narodzenia.
W liturgii Kościoła:

Środa – wspomnienie bł. Rafała Chylińskiego, prezbitera.

Czwartek – wspomnienie św. Franciszka Ksawerego, kapłana. Wieczorem zostanie odprawiona msza święta w intencji Sługi Bożego Księdza Władysława Bukowińskiego w 41 rocznicę jego śmierci. Okolicznościowe kazanie wygłosi ks. dr Andrzej Scąber referent ds. kanonizacyjnych Archidiecezji Krakowskiej. Zapraszamy parafian do licznego udziału w modlitwie w intencji księdza Władysława.

Wyjątkowo w tym dniu „Godzina święta” o godzinie 16.oo. Do modlitwy adoracyjnej zapraszamy szczególnie Honorową Straż Serca Pana Jezusa, „Krąg Biblijny”, i tych, którzy w naszej parafii podjęli duchową adopcję dziecka poczętego. Msza święta w Nielepicach o godzinie 15.15.

Piątek – pierwszy piątek miesiąca. Spowiedź święta od 16 – tej. Msza święta w Brzezince o godzinie 15.15.

Sobota – pierwsza sobota miesiąca. W kaplicy sióstr Służebniczek msza św. o godzinie 8.oo i adoracja Najświętszego Sakramentu. Odwiedziny chorych od 9 – tej.

Niedziela – Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Po każdej mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu.

Taca z przyszłej niedzieli przeznaczona na cele inwestycyjne w parafii. Tego dnia przypada tradycyjne wspomnienie świętego Mikołaja, który zasłynął szczególną miłością do potrzebujących. Przynajmniej w tym przedświątecznym czasie spróbujmy go naśladować w trosce o potrzebujących.

Rozpoczynamy dzisiaj Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Z tej okazji w kiosku z prasą rozprowadzamy świece „Caritas” w cenie 10 złotych. Przypominamy, że organizujemy po raz kolejny akcję „Grudniowa niespodzianka”. Poszukujemy „świętych Mikołajów”, którzy darem serca obdarują pomocą konkretną rodzinę potrzebującą z terenu naszej Gminy i parafii. Więcej informacji na plakacie.
Modlitwa Żywego Różańca

Środa – Róża Matki Bożej Gromnicznej

Czwartek – Róża Matki Bożej Królowej Polski

Informujemy, że z dniem dzisiejszym tj. 29.11.2015 r. Ks. Kardynał Stanisław Dziwisz erygował w Radwanowicach parafię pw. Św. Brata Alberta. Pierwszym proboszczem parafii mianował dotychczasowego rektora ks. Andrzeja Sasułę.

Serdeczne dziękujemy parafianom z Rudawy, którzy w ubiegłym tygodniu posprzątali kościół i złożyli ofiarę. Na najbliższą sobotę zapraszamy rodziny z ul. Kolbego /od pp. Front/.

Szczególne podziękowania kierujemy na ręce p. Tylawskiej za ofiarowane kwiaty do kościoła.

W ostatnim tygodniu odszedł z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności: śp. Adam Jaśko z Rudawy. Polecajmy jego duszę miłosierdziu Bożemu. „dobry Jezu, a nasz Panie…”. 7.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W dzisiejszym Gościu niedzielnym – o tym, jak kolejny muzyk nawrócił się i odkrył Boże miłosierdzie. Niedziela – o relikwiach Jana Pawła II / na cały świat rozesłano już ponad milion fragmentów papieskiej sutanny. Okazało się, że za mało/ Źródło – numer specjalny – męczennicy z Peru Mały Gość – jedenaście piosenek, które śpiewane były na Roratach. Ola i Jaś

Niech rozpoczynający się Adwent będzie dla każdego z nas czasem radosnego oczekiwania wraz z Maryją na przyjście Jezusa Chrystusa.

Z życia kościoła krakowskiego: Na 8 miesięcy przed Światowymi Dniami Młodzieży odbyło się II Międzynarodowe Spotkanie Przygotowawcze do ŚDM. Delegaci z Episkopatów krajów, wspólnot, duszpasterstw i ruchów międzynarodowych przygotowujących grupy uczestników na ŚDM poznali szczegóły dotyczące organizacji i przebiegu wydarzeń w lipcu 2016 roku.

W czasie spotkania w Wadowicach do organizatorów ŚDM w Krakowie ze strony dziennikarzy padło sporo pytań dotyczących bezpieczeństwa. – Odpowiednie służby myślą już nad tym – odpowiadał przewodniczący Papieskiej Rady ds. Świeckich zaznaczając, że organizatorzy spotkania młodych z papieżem w Krakowie mają doświadczenie z organizacji wcześniejszych ŚDM. – Jestem pełen ufności, że środki bezpieczeństwa nie utrudnią młodym uczestnictwa i nie zakłócą ducha modlitwy, ducha pogody i radości, jakie ŚDM towarzyszą – mówił kard. Stanisław Ryłko.

Kard. Stanisław Dziwisz został zapytany czy ostatnie zamachy terrorystyczne w Paryżu zmienią coś w przygotowaniach do ŚDM. – My żyjemy nadzieją, że ta atmosfera radości i pogody ŚDM zmieni atmosferę i poprawi nastrój we Francji – mówił kard. Dziwisz i dodaje, że nie możemy się poddać przemocy i kryzysowi, który się zaczął w Europie.

Istotną częścią spotkania jest również wizyta w miejscach ważnych w kontekście przyszłorocznego spotkania młodych i duchowego dziedzictwa archidiecezji krakowskiej. Uczestnicy zjazdu poznają miejsca, w których zgromadzą się pielgrzymi ŚDM: m.in. Sanktuaria Bożego Miłosierdzia i św. Jana Pawła II, Błonia oraz Campus Misericordiae. Obrady odbywają się w Wadowicach i Kalwarii Zebrzydowskiej. Zakończą się w sobotę wieczorem w Wieliczce programem kulturalnym przygotowanym we współpracy z gospodarzami miasta.

Na 8 miesięcy do ŚDM Kraków 2016 już ponad 480 tysięcy osób zadeklarowało swoją obecność w Krakowie. Są to osoby ze 140 krajów. Ponad 5000 osób chce być wolontariuszami.

© Parafia p.w. Wszystkich Świętych w Rudawie.
Dołącz do nas: