Tegoroczne obchody Dnia Papieskiego pod hasłem „Jan Paweł II – Patron Rodziny” zbiegają się z obradami Synodu Biskupów. „Dzień Papieski jawi się zatem jako wezwanie do refleksji nad rodziną oraz do wytrwałej modlitwy w jej intencji” – zachęcają biskupi. Pontyfikat Papieża Polaka był wielką promocją rodziny i obroną fundamentalnych wartości dotyczących ludzkiej cielesności, płciowości, seksualności, godności narzeczeństwa, sakramentalnego małżeństwa i rodziny otwartej na życie. Przed kościołem ministranci zbierają ofiary do puszek na stypendia dla uzdolnionej młodzieży pochodzącej z wielodzietnych rodzin. Nabożeństwo różańcowe o godzinie 17.3o.

Poniedziałek – wspomnienie bł. Jana Beyzyma, prezbitera

Wtorek – wspomnienie bł. Honorata Koźmińskiego, prezbitera

Środa – wspomnienie św. Małgorzaty Alacoque, dziewicy. W tym dniu przypada święto Komisji Edukacji Narodowej /Dzień Nauczyciela/, z tej okazji pragniemy złożyć najserdeczniejsze życzenia wszystkim nauczycielom i wychowawcom pracującym w naszej parafii, życząc im satysfakcji oraz sukcesów w procesie kształtowania serc i umysłów naszych dzieci.

Czwartek – wspomnienie św. Teresy od Jezusa, dziewicy i doktora Kościoła

Piątek – wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej. Spotkanie „Kręgu biblijnego” po mszy św. wieczornej.

Sobota – wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego, bp i męczennika

Wtorek – Róża Matki Bożej Fatimskiej

Czwartek – Róża Matki Bożej Bolesnej

Piątek – Róża Matki Bożej z Góry Karmel

W dniach listopadowych pamiętajmy w modlitwie o tych, którzy od nas odeszli. Ofiarujmy za nich mszę świętą i modlitwę w wypominkach. Od przyszłej niedzieli przyjmujemy na wypominki listopadowe. Wypominki roczne przyjmujemy w kancelarii parafialnej. Prosimy o czytelne wypisywanie imion zmarłych( najpierw imię, nazwisko). Kartki z wypominkami na bocznym ołtarzu. Na wypominki jednorazowe składamy dobrowolną ofiarę, natomiast ofiarę na wypominki roczne, podobnie, jak intencje mszy świętej. Przypominamy jeszcze raz o posprzątaniu i uporządkowaniu grobów naszych bliskich zmarłych na cmentarzu.
Przypominamy o zbiórce darów dla najbardziej potrzebujących w naszej parafii. Dary składamy do kosza w kościele i w punkcie Caritas.
Wszystkim solenizantom nadchodzącego tygodnia życzymy obfitości łask, zdrowia i opieki świętych patronów na co dzień.
W sobotę 24 października br. organizujemy wyjazd pielgrzymkowy do sanktuarium: Pasierbiec, Limanowa, Stary Sącz. Wyjazd rano o godzinie 6.3o. Koszt 7o zł. Zapisy do końca tygodnia.
Dziękujemy parafianom z Rudawy, którzy w ubiegłym tygodniu posprzątali kościół, i złożyli ofiarę. Na najbliższą sobotę zapraszamy kolejne rodziny z ul. Śląska/prawa strona od Krzeszowic/ od pp. Jan i Elżbieta Góralczyk do pp. Firek /.
Prasa katolicka:

Dzisiaj w Gościu niedzielnym piękny artykuł o kanonizacji Zeli i Ludwika Martin w czasie synodu o rodzinie. „Dopadła ich wielka, pełna ognia miłość. „Mam jeden cel, pragnę kochać Boga z całego serca.” – pewnego dnia Ludwik zwierzył się żonie. A ona pisała: „Chciałabym być świętą , tylko nie wiem, z której strony się do tego zabrać”. Doczekali się…

Arka – specjalny numer Historia ŚDM Niedziela – Dlaczego emigrują do Europy? Kryzys syryjski dotknął 12 mln ludzi; sunnitów, alawitów i chrześcijan, którzy są grupą najbardziej prześladowaną przez wszystkie ugrupowania islamskie.

Źródło – Różaniec ze świętym Janem Pawłem Cuda i łaski – cuda różańcowe Arka – Sługa Boży Alojzy Kosiba Olas i Jaś – z płytą /różaniec/ Mały Gość Cuda i łaski