Ogłoszenia duszpasterskie – 29 niedziela zwykła /18.10.15 /
Tydzień Misyjny, obchodzony w dniach 18-24 października br. pod hasłem „Od nawrócenia do misji”, stanowi zwieńczenie roku duszpasterskiego przeżywanego w duchu wezwania: „Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię”. Tydzień Misyjny przypomina nam, że każdy, kto przeżył prawdziwe nawrócenie i pragnie żyć według wskazań Ewangelii, chce również dzielić się swoją wiarą z innymi.
Nabożeństwo różańcowe w intencji misji o godzinie 17.3o.

Poniedziałek – wspomnienie bł. Jerzego Popiełuszkę, prezbitera
Wtorek – uroczystość św. Jana Kantego, prezbitera, głównego patrona archidiecezji krakowskiej
Środa – wspomnienie bł. Jakuba Strzemię, biskupa
Czwartek – wspomnienie św. Jana Pawła II.
Sobota – wspomnienie dowolne św. Antoniego Marii Clareta, biskupa. Po mszy św. wieczornej o godzinie 18..oo modlitewne czuwanie młodzieży dekanatu krzeszowickiego przed ŚDM w Krakowie. Zapraszamy do wspólnej modlitwy parafian, a szczególnie młodzież, woluntariuszy i rodziny, które w swoich domach ugoszczą uczestników ŚDM.
Niedziela – uroczystość Poświęcenia Kościoła Własnego. Na mszy św. o godzinie 9.3o uroczyste Te Deum połączone z wystawieniem Najświętszego Sakramentu. Taca z przyszłej niedzieli przeznaczona jest na budownictwo sakralne w naszej diecezji.
W przyszłą niedzielę w naszej Ojczyźnie wybory Parlamentarne. Ojciec Święty Franciszek w adhortacji Evangelii Gaudium przypomina, że „odpowiedzialne obywatelstwo jest cnotą, a uczestnictwo w życiu politycznym jest obowiązkiem moralnym” (220). A zatem każdy obywatel – wierzący w szczególności – ma prawo i obowiązek uczestniczenia w zbliżających się wyborach parlamentarnych.
Zachęcamy więc każdego z wiernych do głosowania w zgodzie z własnym sumieniem, wrażliwym na dobro wspólne i stojącym na straży życia każdego człowieka od poczęcia do naturalnej śmierci. Wszystkich wiernych prosimy o modlitwę w intencji naszej Ojczyzny.
W przyszłą niedzielę /25 października br./ zamiana czasu z letniego na zimowy.
Poniedziałek – Róża św. Józefa
Czwartek – Róża świętego Jana Pawła II
Niedziela – Róża Zwiastowania NMP
Przypominamy o posprzątaniu grobów na cmentarzu przed Uroczystością Wszystkich Świętych. Prosimy o wyrzucanie śmieci do kontenera. W kancelarii parafialnej po mszy świętej przyjmujemy na wypominki roczne. Kartki z wypominkami na bocznym ołtarzu.
Informujemy, że msza święta odpustowa ku czci Wszystkich Świętych będzie celebrowana w naszej parafii w wigilię tejże uroczystości/ tj. 31 października/ o godzinie 18.oo. Mszy świętej będzie przewodniczył Prefekt Wyższego Krakowskiego Seminarium Duchownego Ksiądz Mateusz Hosaja.
Msza święta na cmentarzu 1 listopada w intencji zmarłych parafian zostanie odprawiona o godzinie 14.oo.
Podczas Dnia Papieskiego zebraliśmy przy kościele 1. 621 zł . Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać. Ofiara została przekazana Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.
Serdeczne dziękujemy parafianom z Rudawy, którzy w ubiegłym tygodniu posprzątali kościół, i złożyli ofiarę. Na najbliższą sobotę zapraszamy rodziny z ul. Śląska /prawa strona w stronę „Graności”/od pp. Woźniak i Perlik do pp. Żurakowskich
Prasa katolicka:
Dzisiaj w Gościu niedzielnym treść niedawno odnalezionego aktu osobistego oddania się i poświęcenia Sercu Jezusa, który Jan Paweł II nosił przy sobie całe życie. Ponadto sprawozdanie jak posłowie w minionej kadencji głosowali w sprawach światopoglądowych/artykuł wart przeczytania/
Niedziela – relacja z kanonizacji rodziców św. Teresy od Dzieciątka Jezus /Zelia i Ludwik Martin mieli dziewięcioro dzieci, czworo zmarło w dzieciństwie, pięć wstąpiło do klasztorów, jedna z nich – Mała Tereska została świętą/
Źródło – relacja z synodu biskupów o rodzinie
Arka – Sługa Boży Alojzy Kosiba z Wieliczki
Jaś i Ola –

W minionym tygodniu odeszli z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności śp. Helena Wilewska z Rudawy, śp. Edwarda Bereta z Nielepic. Polecajmy ich dusze Miłosierdziu Bożemu: „Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczny odpoczynek….”

Pamiętajmy jednak, że „Kościół mocą swej misji oraz zgodnie ze swą istotą nie powinien wiązać się” z żadną partią lub „systemem politycznym, gospodarczym czy społecznym” oraz że „właściwe posłannictwo, jakie Chrystus powierzył swemu Kościołowi, nie ma charakteru politycznego, gospodarczego czy społecznego” (Gaudium et spes, 42).
Wszystkich wiernych prosimy o modlitwę w intencji naszej Ojczyzny.
Podpisali: Pasterze Kościoła katolickiego w Polsce
Warszawa, 7 października 2015 r.