Dzisiaj w Kościele obchodzimy Rocznicę Poświęcenia Własnego Kościoła. Na mszy św. o godzinie 9.3o uroczyste „Te Deum”. Pragniemy w ten sposób wyrazić naszą wdzięczność Panu Bogu za dar Jego obecności w naszej świątyni. Nabożeństwo różańcowe o godzinie 17.3o. Taca z dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na budownictwo sakralne w naszej diecezji. W Ojczyźnie dzisiaj odbywają się wybory Parlamentarne.

W liturgii Kościoła:

Poniedziałek – wspomnienie bł. Celiny Borzęckiej, zakonnicy

Środa – święto Świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza

Sobota – wigilia uroczystości Wszystkich Świętych a zarazem dzień odpustu parafialnego. Uroczysta Suma odpustowa o godzinie 18.oo.

Zapraszamy wszystkich parafian do uczczenia Świętych Patronów naszej parafii. Szczególnie zapraszamy Poczty Sztandarowe, Ochotniczą Straż Pożarną, młodzież, panów do baldachimu, dzieci do sypania kwiatów. Nabożeństwo różańcowe o 17.3o na które zapraszamy Róże Żywego Różańca z parafii. Prosimy parafian o przyniesienie świec na procesję.

Niedziela – uroczystość Wszystkich Świętych. Msze święte według porządku niedzielnego. W kościele nie będzie wieczornej mszy św. Uroczyste nieszpory o godzinie 13.3o. Msza św. za zmarłych na cmentarzu o 14.oo. a następnie procesja do Pięciu Stacji połączona z wypominkami za zmarłych.

Pamiętajmy, że Uroczystość Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny to czas pamięci o naszych zmarłych. Pomódlmy się na grobach naszych bliskich zmarłych. Pięknym zwyczajem jest wyczytywanie imion i nazwisk naszych bliskich zmarłych, których polecamy modlitwie Kościoła. Modląc się za zmarłych, dziękujemy za ich życie, za każde dobro przez nich uczynione, prosząc dla nich o dar nieba.

Spowiedź przed odpustem w czwartek od godziny 16.oo. Możliwość skorzystania ze spowiedzi podczas nabożeństw różańcowych.

Wierni, którzy nawiedzą kościół lub kaplicę publiczną, 1 listopada lub w Dzień Zaduszny, mogą dostąpić odpustu zupełnego, który może być ofiarowany tylko za zmarłych. Według obowiązujących przepisów mogą uzyskać ten odpust tylko jeden raz w ciągu dnia. Natomiast wierni, którzy w dniach od 1 do 8 listopada, nawiedzą cmentarz i pomodlą się za zmarłych mogą uzyskać odpust zupełny za dusze w czyśćcu cierpiące.

Modlitwa Żywego Różańca:

Poniedziałek – Róża Matki Nieustającej Pomocy

W najbliższy piątek zapraszamy uczestników „Kręgu Biblijnego” na nabożeństwo różańcowe oraz mszę św. Będziemy prosić Boga, aby oświecał światłem swojego Ducha tych wszystkich, którzy pragną zgłębiać tajemnice Pisma św.

Serdeczne dziękujemy parafianom z Rudawy, którzy w ubiegłym tygodniu posprzątali kościół, i złożyli ofiarę. Na najbliższą sobotę zapraszamy rodziny z ul. Śląskiej /lewa strona od Krzeszowic/ od pp. Wąchal do krzyża/.

Prasa katolicka:

W dzisiejszym Gościu niedzielnym „co wydarzyło się na synodzie w Rzymie. Kard. Z Nowego Jorku wezwał biskupów, by wspierali małżeństwa i rodziny, które mimo trudności starają się żyć po Bożemu. ” dodatek kartka na wypominki/.

Niedziela – o szkalowaniu Polaków przez Jana Tomasza Grossa. Dopiero po ostatniej skandalicznej opinii, „że Polacy w czasie II wojny światowej zabili więcej Żydów niż Niemców”. Prokuratura wszczęła śledztwo. A także artykuł: ”Koronkowa miłość na czasie” o nowych świętych rodzicach św. Teresy od Dzieciątka Jezus.

Źródło – relacja z pielgrzymki Róż Różańcowych do Łagiewnik.

Arka – poświęcona beatyfikacji polskich misjonarzy w Peru.

Mały Gość – bardzo widoczny dodatek odblask z szyfrem

W ostatnim tygodniu odprowadziliśmy na cmentarz śp. Anastazję Wyczawską z Nielepic. Polecamy jej duszę miłosierdziu Bożemu. „Dobry Jezu, a nasz Panie…”.

© Parafia p.w. Wszystkich Świętych w Rudawie.
Dołącz do nas: