„Jan Paweł II – patron rodziny” to hasło XV Dnia Papieskiego, który będzie obchodzony już za tydzień, w niedzielę 11 października. Ustanowiony przez Konferencję Episkopatu Polski Dzień Papieski ma upamiętniać pontyfikat świętego papieża Polaka i upowszechniać jego nauczanie. Tegoroczne obchody zbiegają się z obradami Synodu Biskupów, który rozpoczyna się dzisiaj (4 października) w Rzymie, pod hasłem „Powołanie i misja rodziny w Kościele i w świecie współczesnym”. Dzień Papieski jawi się zatem jako wezwanie do refleksji nad rodziną oraz do wytrwałej modlitwy w jej intencji.

Dzisiaj uroczyste chrzty na mszy św. o godzinie 12.15.Nabożeństwo różańcowe połączone z procesją do pięciu ołtarzy o godzinie 17.oo.
Taca dzisiejsza przeznaczona na cele inwestycyjne w naszej parafii. Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom, którzy swoją ofiarą wspierają prace podejmowane w naszej parafii. Informujemy, że zakończyliśmy ogrodzenie plebanii. Trwają dalsze prace porządkowe od ”Końskiej”. Planujemy jeszcze dokończenie ogrodzenia wokół „Organistówki”.

Poniedziałek – wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej, dziewicy

Środa – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej. Jest to zarazem święto patronalne członków Żywego Różańca. Zapraszamy wszystkie Róże Różańcowe do wspólnej modlitwy.

Piątek – święto bł. Wincentego Kadłubka, biskupa

W przyszłą niedzielę, – jak co roku w Dzień Papieski – odbędzie się zbiórka pieniędzy przy kościele, wspierająca program stypendialny fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Zebrane pieniądze przeznaczone zostaną na opieką finansową i formacyjną osób młodych, nazywanych często „żywym pomnikiem” św. Jana Pawła II”.

Czwartek – Róża Matki Bożej Niepokalanie Poczętej

Spotkania młodzieży gimnazjalnej w ramach katechezy przygotowującej do bierzmowania: poniedziałek – klasa I, wtorek – klasa II, środa – klasa III. /godzina 17.oo/
Przed nami Uroczystość Wszystkich Świętych. Prosimy wszystkich parafian o zadbanie oraz posprzątanie grobów swoich bliskich zmarłych. Przypominamy, że do kontenera wrzucamy tylko zużyte świece, szkło oraz wypalone znicze, natomiast kwiatów naturalnych, wieńców nie wrzucamy do kontenera. Kartki na wypominki za tydzień na bocznym ołtarzu.
Jak co roku, w pierwszym tygodniu października, zbieramy dary dla najbardziej potrzebujących w naszej parafii. Dary składamy do kosza w kościele i w punkcie Caritas.
W poniedziałek tj. 5 października o godzinie 19.oo w Remizie OSP w Rudawie odbędzie się spotkanie organizacyjne młodzieży zainteresowanej warsztatami teatralnymi. Zapraszamy młodzież gimnazjalną i ze szkół średnich. Zajęcia będą prowadzone w ramach świetlicy środowiskowej działającej przy OSP w Rudawie./ sołtys Rudawy/
Dziękujemy parafianom z Rudawy i rodzicom dzieci komunijnym, którzy w ubiegłym tygodniu posprzątali kościół, i złożyli ofiarę. Na najbliższą sobotę zapraszamy kolejne rodziny z ul. Młyńska, ul. Zakątek, ul. Zarzecze / od pp. Jana i Marzeny Wąchol/.

Prasa katolicka:

W dzisiejszym Gościu niedzielnym – dlaczego Biblia cztery razy częściej mówi o pieniądzach, niż o modlitwie. Niedziela – Co przyniesie Synod: Kościół i rodzina ostatnim bastionem ludzkości?. Źródło – artykuł: Żywa pamięć o Słudze Bożym Jerzym Ciesielskim, Nasza Arka – Sługa Boży Alojzy Kosiba Mały Gość – obrazek z modlitwą za prześladowanych Ola i Jaś – puzzle