Dzisiaj w Krakowie będzie miała miejsce pierwsza w historii Sanktuarium św. Jana Pawła II beatyfikacja. Na ołtarze zostanie wyniesiona Czcigodna Służebnica Boża Klara Ludwika Szczęsna. Aktu beatyfikacji dokona legat papieski Jego Eminencja Kardynał Angelo Amato, Prefekt Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych. Mamy to szczęście, że jesteśmy świadkami tych niezwykłych chwil. Początek mszy św. o godzinie 10.3o.

Od czwartku rozpoczynamy październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Zachęcamy wszystkich parafian: dzieci, młodzież, dorosłych, Róże różańcowe do uczestnictwa w codziennej mszy św. i nabożeństwie różańcowym, które będziemy odprawiali codziennie o godzinie 16.3o. Z wspólnotowym odmawianiem różańca w kościele w październiku związany jest odpust zupełny: odmówienie publiczne 5 dziesiątków różańca połączone z rozważaniem tajemnic oraz spełnienie zwykłych warunków /stan łaski uświęcającej, modlitwa w intencji Ojca świętego/.

Poniedziałek – wspomnienie św. Wacława, męczennika. W tym dniu przypada 4 rocznica święceń bpa Grzegorza Rysia oraz bpa Damiana Muskusa. Polecamy ich osoby Waszej modlitewnej pamięci.

Wtorek – święto świętych Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała.

Środa – wspomnienie św. Hieronima. Wieczorem nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

Czwartek – wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy i doktora kościoła. Z racji pierwszego czwartku miesiąca o godzinie 16.oo Godzina święta. Do modlitwy adoracyjnej zapraszamy szczególnie Honorową Straż Serca Pana Jezusa oraz tych wszystkich, którzy w naszej parafii podjęli duchową adopcję dziecka poczętego. W Nielepicach msza św. o godzinie 15.15.

Piątek – wspomnienie świętych Aniołów Stróżów a zarazem pierwszy piątek miesiąca. Możliwość skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania od 16.oo. Po mszy świętej wieczornej spotkanie „Kręgu Biblijnego” w salce na „Organistówce”. W Brzezince msza św. o godzinie 15.15. Wyjątkowo w tym dniu odwiedziny chorych w parafii / od godziny 9.oo/.

Sobota – pierwsza sobota miesiąca. Msza św. w kaplicy sióstr o godzinie 8.oo i adoracja Najświętszego Sakramentu.

W tym dniu odbędzie się VI pielgrzymka Żywego Różańca Archidiecezji Krakowskiej do Łagiewnik. Rozpocznie się w sanktuarium św. Jana Pawła II o godz. 9.30. Po modlitwie przy relikwiach świętego Papieża pielgrzymi przeżyją Drogę miłosierdzia przechodząc do sanktuarium Bożego Miłosierdzia, gdzie o godz. 12.00 sprawowana będzie Eucharystia pod przewodnictwem biskupa Jana Zająca.

Pielgrzymka będzie miała miejsce w przeddzień rozpoczęcia Synodu Biskupów w Rzymie poświęconego tematyce rodziny. Hasłem pielgrzymki będą więc słowa: „Różaniec umacnia rodzinę”. W naszej modlitewnej wspólnocie będziemy się modlić w intencji wszystkich rodzin, a także w intencji biskupów zgromadzonych na Synodzie.

We wspólnej modlitwie wezmą udział wolontariusze Światowych Dni Młodzieży, a także dzieci należące do parafialnych kół różańcowych. Szczególnymi uczestnikami pielgrzymki będą zelatorzy pełniący tę zaszczytną funkcje 25 lat i dłużej. Są wśród nich tacy, którzy prowadzą swoją różę już ponad 50 lat. Otrzymają oni list dziękczynny metropolity krakowskiego, Księdza Kardynała Stanisława Dziwisza, za wieloletnią posługę. Wyjazd pielgrzymów do Krakowa o godzinie 8.3o.

Niedziela – pierwsza niedziela miesiąca. Uroczyste nabożeństwo różańcowe z procesją do pięciu ołtarzy o godzinie 17.oo. /podczas nabożeństwa wręczenie różańców dzieciom przygotowującym się do Pierwszej Komunii Świętej/. Tradycyjnie do udekorowania ołtarzy zapraszamy rodziców dzieci klasy III. Szczególnie zapraszamy do modlitwy różańcowej modlące się w naszej parafii Róże Różańcowe.

Taca z przyszłej niedzieli przeznaczona jest na cele inwestycyjne w parafii.

Piątek – Róża Matki Bożej Gromnicznej

Sobota – Róża Matki Bożej Królowej Polski

Od jutra /tj. poniedziałku/ msza św. wieczorna o godzinie 17.oo. W czwartek pierwsze nabożeństwo różańcowe o godzinie 16.3o.
Serdeczne dziękujemy parafianom z Rudawy, którzy w ubiegłym tygodniu posprzątali kościół, i złożyli ofiarę. Na najbliższą sobotę zapraszamy kolejne rodziny ul. Polaczka /od pp. Tobołów do pp. Rednowskich
W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności: śp. Piotr Sarota z Dubia. Polecajmy jego dusze miłosierdziu Bożemu: „dobry Jezu, a nasz Panie…”.

Prasa katolicka: W dzisiejszym Gościu niedzielnym między innymi: o archaniołach – kim są i jaką mają moc, a także : co takiego stało się , że imigranci w ogromnej liczbie dotarli do Europy właśnie teraz, a nie przed rokiem czy dwoma?

Niedziela – relacja z papieskiej pielgrzymki z Kuby i Stanów Zjednoczonych Ameryki

Źródło – wspomnienie o nowej bł. s. Ludwice Szczęsnej z Krakowa „by zostać siostrą zakonną uciekła z domu. A błogosławioną ogłoszona będzie w roku szczególnie dedykowanym osobom konsekrowanym”.

Mały Gość – zachęta do modlitwy różańcowej za prześladowanych chrześcijan

Ola i Jaś – plakat Anioł