Kiedy media przeszkadzają, a kiedy pomagają w porozumiewaniu się w rodzinie i między rodzinami? Jak rodzina jest przedstawiana w mediach? Czego rodzice mają prawo oczekiwać od Kościoła? – na te pytania odpowiada papież Franciszek w tegorocznym orędziu na Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu. W Polsce jest on obchodzony w trzecią niedzielę września (20 IX).

Poniedziałek – święto św. Mateusza, apostoła i ewangelisty

Wtorek – wspomnienie bł. Bernardyny Marii Jabłońskiej, dziewicy

Środa – wspomnienie św. ojca Pio z Pietrelciny. Na wieczornej mszy św. nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Jeszcze raz przypominamy, że prośby i podziękowania do Matki Bożej składamy do skrzynki przy bocznym ołtarzu.

Piątek – wspomnienie bł. Władysława z Gielniowa, prezbitera. Po wieczornej mszy św. czuwanie modlitewne w intencji Światowych Dni Młodzieży. Po modlitwie adoracyjnej/ok. 19.oo/ spotkanie w salce wszystkich chętnych, którzy pragną zostać woluntariuszami parafialnymi podczas ŚDM w Krakowie.

Niedziela – spotkanie organizacyjne dla rodziców dzieci klasy III przygotowującej się do uroczystości Pierwszej Komunii Świętej po mszy św. o godzinie 11.oo.

Wtorek – Róża św. Jana Pawła II

Piątek – Róża Zwiastowania NMP

Sobota – Róża Matki Bożej Nieustającej Pomocy

Pan sołtys Rudawy zaprasza mieszkańców sołectwa na zebranie wiejskie, które odbędzie się dzisiaj w Zespole Szkół w Rudawie o godzinie 17.oo.

Serdeczne dziękujemy parafianom z Rudawy, którzy w minionym tygodniu posprzątali kościół i złożyli ofiarę. Na najbliższą sobotę zapraszamy do sprzątania kościoła rodziny z ul. Polaczka /od p. Ewa Wąchal do p. Maria Mucha/

Informujemy, że w sobotę 03 października br odbędzie się VI Pielgrzymka Członków Żywego Różańca do Krakowa – Łagiewnik. Serdecznie zapraszamy Róże Różańcowe do udziału w tej pielgrzymce. Zapisy w zakrystii

W sobotę 26 września br. na Rynku Zabierzowskim odbędzie się modlitewne czuwanie połączone z adoracją Najświętszego Sakramentu w ramach przygotowań do ŚDM w Krakowie. Początek modlitwy o godz. 17.oo. Więcej informacji na plakacie.

W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: śp. Marek Kupiec z Siedlca, śp. Józef Wyka z Niegoszowic, śp. Janina Ziembińska z Siedlca. Polecamy ich dusze Miłosierdziu Bożemu. „Dobry Jezu, a nasz Panie…”.

Prasa katolicka:

W dzisiejszym Gościu niedzielnym o nowych zasadach orzekania o nieważności małżeństwa ogłoszonych przez papieża Franciszka. Warto przeczytać.

Niedziela – Islam: religia pokoju czy wojny? Czy chrześcijańskie wyprawy krzyżowe można porównać do islamskiej świętej wojny?

Źródło – ciekawy artykuł; Kościół wtrąca się do polityki, ksiądz politykuje

Cuda i łaski Boże – Klara Ludwika Szczęsna nowa błogosławiona w Kościele

Ola i Jaś – wkładka alfabet

Warto by dzisiaj zapytać samego siebie – przeżywając Dzień Środków Społecznego Przekazu – czy w moim domu gości prasa katolicka? Czy wspieram media katolicki modlitwą i darem serca?