Dzisiaj w 24 niedzielę zwykłą łączymy się duchowo z rodzinami, które gromadzą się w Kalwarii Zebrzydowskiej na XXIII Pielgrzymce Rodzin Archidiecezji Krakowskiej. Pielgrzymka odbywa się pod hasłem: „Miłosierdzie w moim domu”.

Poniedziałek – święto Podwyższenia Krzyża Świętego

Wtorek – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Bolesnej. Święto patronalne Róży Matki Bożej Bolesnej

Środa – wspomnienie świętych męczenników Korneliusza, papieża, i Cypriana bp. Na wieczornej mszy św. nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Prośby i podziękowania do Matki Bożej składamy do skrzynki przy bocznym ołtarzu. W czasie nowenny modlimy się we wszystkich intencjach z mszy św. zbiorowej z minionej soboty.

Czwartek – wspomnienie św. Zygmunta Szczęsnego Felińskiego, biskupa. Na wieczornej Mszy św. nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Prośby i podziękowania do Matki Bożej składamy do skrzynki przy bocznym ołtarzu. W czasie nowenny modlimy się we wszystkich intencjach z mszy św. zbiorowej minionej soboty.

Piątek – święto św. Stanisława Kostki, zakonnika, patrona Polski. W tym dniu zapraszamy młodzież gimnazjalną, jak i dzieci szkolne, na uroczystą mszę świętą o godzinie 18 – tej, w ramach przeżywanego w Kościele Tygodnia Wychowania.

Wtorek – Róża Matki Bożej Bolesnej

Środa – Róża Matki Bożej z Góry Karmel

Sobota– Róża św. Józefa

W piątek o godzinie 18.oo spotkanie „Kręgu biblijnego” w salce parafialnej.. Zapraszamy chętnych, którzy pragną pogłębić swoją wiedzę na tematy biblijne, jak i porozmawiać na aktualne sprawy Kościoła. Spotkanie Oazy Rodzinw sobotę o godzinie 17.oo na plebani.
Informujemy, że uroczystość Pierwszej Komunii św. w naszej parafii będziemy przeżywać w trzecią niedzielę maja 2016 roku/tj.15 maja 2016/. Od najbliższego piątku w kancelarii będziemy wpisywać intencje mszalne do nowej księgi na 2016 rok .
Serdeczne dziękujemy parafianom z Rudawy, którzy w minionym tygodniu posprzątali kościół i złożyli ofiarę. Na najbliższą sobotę zapraszamy do sprzątania kościoła rodziny z ul. Polaczka /od. pp. Surdyka/

W ostatnim tygodniu odeszli z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności: śp. Jan Pęcak /64/ z Pisar, śp. Marianna Grzegorek/78/ z Pisar. Polecajmy ich dusze miłosierdziu Bożemu. „Dobry Jezu, a nasz Panie…”.

Prasa katolicka:

Dzisiaj w Gościu niedzielnym nieprawdopodobna historia człowieka, który osiem lat spędził w łagrach, a potem ratował życie swoich oprawców.

Niedziela – artykuł „Teraz Watykan zadecyduje o kanonizacji bł. Księdza Jerzego Popiełuszki”.

Źródło– artykuł „Czy pozwolimy sobie odebrać dzieci”

Ola i Jaś – z płytą „Ptasie podróże”

Cuda i łaski – nowa bł. z Polski – Klara Ludwika Szczęsna