Ogłoszenia duszpasterskie – 20 niedziela zwykła /20.08.2017/

Dzisiaj w naszej wspólnocie parafialnej Dożynki Gminne – dzień dziękczynienia za żniwa, za tegoroczne zbiory, dzień wdzięczności Bogu za zebrane plony. Msza św. dożynkowa w kościele o godz.13.00. Po Mszy św. przejście korowodu dożynkowego na boisko sportowe w Pisarach.

Wtorek – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny, Królowej
Czwartek – święto św. Bartłomieja, apostoła
Piątek – wspomnienie (dowolne) św. Józefa Kalasantego, prezbitera
Sobota – uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej. Na Mszy św. o godz. 18.00 odnowimy Akt Zawierzenia Narodu Matce Bożej.

Dzisiaj, ok. godz. 20.00, przywitamy pielgrzymów z naszej parafii, którzy w miniony czwartek wyruszyli do Kalwarii Zebrzydowskiej. Dziękujemy im za podjęty trud pielgrzymowania do Matki Bożej Kalwaryjskiej, a nade wszystko za dar modlitwy ofiarowanej w intencji naszych rodzin i parafii.

W niedzielę 27 sierpnia br. parafia nasza została zaproszona na czuwanie modlitewne do Krakowa – Łagiewnik (kaplica Wieczystej Adoracji w Bazylice Miłosierdzia Bożego). Modlitwę adoracją w kaplicy rozpoczniemy o godz. 21.00. Adoracja Najświętszego Sakramentu potrwa do godz. 24.00. Wyjazd do Łagiewnik o godz. 20.00. Zapisy chętnych w zakrystii. Zachęcamy również do wyjazdu indywidualnego.

Wtorek – Róża św. Jana Pawła II
Piątek – Róża Zwiastowania NMP
Sobota – Róża MB Nieustającej Pomocy

Apel arcybiskupa Stanisława Gądeckiego, przewodniczącego KEP:
W nawiązaniu do wiadomości jakie napływają z miejscowości zniszczonych przez nawałnice dnia 11 sierpnia br., składam moje kondolencje wszystkim, którzy przeżywają dotkliwą stratę swoich bliskich. Słowa mojej solidarności i zapewnienia o modlitwie kieruję również do tych poszkodowanych, którzy ucierpieli i ponieśli dotkliwe szkody materialne.
Zwracam się z apelem do wszystkich Polaków, prosząc o wsparcie dla dotkniętych skutkami nawałnic. Proszę tak o modlitwę, jak i pomoc materialną, której można udzielić w ramach akcji organizowanej przez Caritas Polska.
Aby pomóc należy wysłać SMS z hasłem WICHURA pod numer 72052 (koszt 2,46 zł z VAT) lub dokonać wpłaty na konto Caritas PL 77 1160 2202 0000 0000 3436 4384 – z dopiskiem WICHURA. Bliższe informacje dotyczące sposobów pomocy można odnaleźć na stronie internetowej www. caritas.pl
Dziękuję wszystkim za zaangażowanie i z serca błogosławię,

Ministranci przed kościołem zbierają ofiarę do puszek dla poszkodowanych.

Serdecznie dziękujemy parafianom z Rudawy, którzy w ubiegłym tygodniu posprzątali kościół, i złożyli ofiarę. Na najbliższą sobotę zapraszamy do sprzątania rodziny z ul. Polaczka od. pp. Surdyka.

Prasa katolicka: Dzisiaj w Gościu niedzielnym o duchowej adopcji dziecka poczętego. Członkowie dzieła są jak niewidzialna armia. Modląc się ciszy i samotności, uratowali przed śmiercią tysiące dzieci. Ponadto w „Gościu” o legendarnym lotniku, który po zakończeniu służby został katolikiem, a dzisiaj jest kandydatem na ołtarze. Niedziela – artykuł: Różaniec bez granic. Przeszli już większość pielgrzymki, mierzonej 3, 5 tysiąca kilometrów wzdłuż granic Polski. Jeszcze 7 tygodni i wrócą po okrążeniu Polski – do miejsca nad Odrą , z którego wyruszyli. Źródło

Wszystkim solenizantom nadchodzącego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia wypraszając dla nich u Dobrego Boga potrzebne łaski.