Ogłoszenia duszpasterskie – 21 niedziela zwykła /27.08.2017/

Dzisiaj, nasza parafia została zaproszona do modlitwy adoracyjnej w Kaplicy Wieczystej Adoracji znajdującej się przy Bazylice Miłosierdzia Bożego w Krakowie – Łagiewnikach. Modlitwa potrwa od godz. 21.00 do 24.00. Wyjazd wspólny pielgrzymów o godz. 20.00. Zachęcamy także do wyjazdu indywidualnego.

W liturgii Kościoła:
Poniedziałek – wspomnienie św. Augustyna, biskupa i doktora Kościoła
Wtorek – wspomnienie męczeństwa św. Jana Chrzciciela
Piątek – wspomnienie bł. Bronisławy, dziewicy a zarazem pierwszy piątek miesiąca. Spowiedź dla dzieci przed rozpoczęciem nowego roku szkolnego od godz. 17.00. Brzezinka – Msza św. o 15.15.
Sobota – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny. Po południu o godz. 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwa o pokój na świecie. Na modlitwę różańcową zaprasza róża męska w parafii. Z racji pierwszej soboty miesiąca Msza św. u Sióstr Służebniczek o godz. 8.00. Odwiedziny chorych od godz. 9 – tej
Niedziela – pierwsza niedziela miesiąca: adoracja najświętszego Sakramentu. Taca przeznaczona na cele inwestycyjne w parafii

Informujemy, że Msza św. na rozpoczęcie nowego roku szkolnego i katechetycznego zostanie odprawiona w poniedziałek (4 września br.) o godz. 8.00 dla uczniów Szkoły Podstawowej w Rudawie i Gimnazjum, a dla uczniów Szkoły Podstawowej z Nielepic i Szkoły Podstawowej w Rudawie (0 – 3) o godz. 9.3o.

Nasza parafia organizuje zbiórkę artykułów szkolnych „Kolorowe kredki”, którą przeprowadzą woluntariusze Grudniowej Niespodzianki w dniach od 26 sierpnia do 03 września br. /artykuły szkolne: kredki, zeszyty, długopisy, bloki rysunkowe, ołówki, plastelina/. Część artykułów szkolnych zostanie przekazana dla dzieci poszkodowanych w czasie ostatniej nawałnicy. Więcej informacji na tablicy ogłoszeń.

W minioną niedzielę zebraliśmy przy kościele do puszek dla poszkodowanych podczas ostatniej nawałnicy 3.620 zł. Wszystkim ofiarodawcom serdecznie dziękujemy.

Witamy w naszej parafii nową siostrę Joannę Bugańską z Zgromadzenia Sióstr Służebniczek Starowiejskich. Życzymy jej błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej Pani Rudawskiej w realizacji powołania i posłudze pośród nas.

Dziękujemy pielgrzymom z naszej parafii, którzy pielgrzymowali do sanktuarium Maryjno – Pasyjnego w Kalwarii Zebrzydowskiej za ich trud, poświecenie, zaangażowanie przy organizacji pielgrzymki. Niech Maryja Pani Kalwaryjska wyprasza potrzebne łaski do pięknego życia.

Informujemy, że 10 września odbędzie się Jubileuszowa XXV Pielgrzymka Rodzin Archidiecezji Krakowskiej do Kalwarii Zebrzydowskiej. Zapisy na pielgrzymkę przyjmujemy w zakrystii. W tym dniu także jesteśmy zaproszeni do Bazyliki Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach na Mszę św. dziękczynną z okazji I rocznicy beatyfikacji bł. Ks. Władysława Bukowińskiego.

Modlitwa Żywego Różańca:
Wtorek – Róża św. Jana Pawła II
Piątek – Róża Zwiastowania NMP
Sobota – Róża MB Nieustającej Pomocy

Na sobotę do sprzątania kościoła zapraszamy rodziny z ul. Polaczka (od p.Ewa Wąchal do p. Maria Mucha). Niestety informujemy, że wczoraj nikt wyznaczonych rodzin z ul. Polaczka (od pp.Surdyka) nie przyszedł do sprzątania kościoła. Nasza wrażliwość o wygląd kościoła i odpowiedzialność za wspólne dobro, jakim jest dom Boży, wyraża się między innymi w sprzątaniu naszej świątyni. Przypominamy, że ten obowiązek (raczej przywilej, prawo parafianina) wypada jeden raz na rok.

Prasa katolicka: Dzisiaj w Gościu niedzielnym o niezwykłym człowieku. W rodzinnej Albanii nazywają go… okruszkiem. Przez 28 lat więziono go i torturowano. Dwukrotnie skazano na śmierć. Ocalał cudem. Posłuchajcie świadectwa człowieka, przy którego opowieści płakał sam papież. Ponadto w „Gościu” dodatek film „Misja”. W „Niedzieli” przeczytamy artykuł – Współcześni niewierni Tomasze. Na bilbordach w całej Polsce można się natknąć na hasła przypominające, że szkoła w naszym kraju jest publiczna. W podtekście można doczytać, że skoro ma taki charakter to nie ma w niej miejsca na katechezę. Źródło

Wszystkim solenizantom nadchodzącego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia wypraszając dla nich u Dobrego Boga potrzebne łaski.

© Parafia p.w. Wszystkich Świętych w Rudawie.
Dołącz do nas: