Ogłoszenia duszpasterskie – 19 niedziela zwykła A /13.08.2017/

Przeżywamy miesiąc sierpień, który od dawna w Polsce jest czasem świadectwa, widocznego w trudzie pielgrzymowania na Jasną Górę w duchu wynagrodzenia za grzechy osobiste i narodowe poprzez modlitwę, wstrzemięźliwość i abstynencję. Zachęcamy Róże Różańcowe do modlitwy  w intencji trzeźwości naszych rodzin.

Dzisiaj na Mszy św. o godz. 18.00 kolejne nabożeństwo fatimskie. Rozpocznie się Eucharystią, następnie odmówimy różaniec i wyjdziemy w procesji eucharystycznej wokół kościoła. Prosimy o przyniesienie świec.

Poniedziałek – wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego, prezbitera i męczennika. Z tej okazji uroczysta Msza św. w Brzezince o godz. 9.oo. Zapraszamy do udziału w Eucharystii Ochotniczą Straż Pożarną, parafian, dzieci do sypania kwiatów.

Wtorek –  uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Msze św. według porządku niedzielnego. Na Mszy św. błogosławieństwo ziół i kwiatów.

Czwartek  – święto św. Jacka, prezbitera, patrona archidiecezji krakowskiej

Dnia 17 sierpnia wyruszy z parafii 126. Piesza Pielgrzymka do Kalwarii Zebrzydowskiej. Do udziału w pielgrzymce zapraszamy zarówno stałych uczestników, jak i tych, którzy pragną rozpocząć swój pielgrzymkowy szlak. Lista znajduje się na bocznym ołtarzu. Msza św. na rozpoczęcie pielgrzymki o godz. 6.00. Nadanie bagaży o godzinie 5.30. Prosimy o zabranie chust lub koszulek z poprzednich pielgrzymek.

W najbliższą niedzielę (tj. 20 sierpnia br.) będziemy świętować Dzień Dziękczynienia za Owoce Ziemi (Dożynki Gminne). Tym razem gospodarzem Gminnych Dożynek jest sołectwo Pisary. Uroczysta Msza święta w kościele w Rudawie wraz z poświęceniem wieńców dożynkowych o godz.13.00.  Następnie przemarsz korowodu dożynkowego na boisko w Pisarach. W imieniu własnym i Wójta Gminy Zabierzów zapraszam wszystkich parafian do wspólnego świętowania i dziękczynienia za dar ziemi i owocu pracy ludzkiej.

Wtorek – Róża Matki Bożej Bolesnej

Środa – Róża Matki Bożej z Góry Karmel

Sobota – Róża św. Józefa

Serdecznie dziękujemy parafianom z Rudawy, którzy w ubiegłym tygodniu posprzątali kościół, i złożyli ofiarę. Na najbliższą sobotę zapraszamy dziesięć kolejnych rodzin z Rudawy ul. Zamkowa /od pp. Wróbel do końca /.

Wszystkim, którzy w najbliższym tygodniu obchodzą imieniny i urodziny składamy najlepsze życzenia. Polecając ich w modlitwie, wypraszamy dla nich Boże błogosławieństwo.

Prasa katolicka: W dzisiejszym Gościu niedzielnym: Św. Edyta Stein jest perłą, której ciągle nie potrafimy docenić. Mija 75 lat od jej męczeńskiej śmierci. Niedziela a w niej artykuł:. Co wiemy na temat Wniebowzięcia? Czy można ustalić jego miejsce i czas? Ponadto do nabycia: Źródło, Cuda i łaski, a także Arka.

Prosząc Boga o błogosławieństwo, życzymy dobrego tygodnia.