Ogłoszenia duszpasterskie – 18 niedziela zwykła A

Dzisiaj, z racji pierwszej niedzieli miesiąca adoracja Najświętszego Sakramentu po każdej Mszy św. Uroczyste chrzty dzieci na Mszy św. o 12.15. Nabożeństwo eucharystyczne o godz. 17.3o.

Taca dzisiejsza przeznaczona na cele inwestycyjne w parafii.

W liturgii Kościoła:

Poniedziałek – wspomnienie (dowolne) bł. Edmunda Bojanowskiego

Wtorek – wspomnienie św. Dominika, prezbitera

Środa – święto św. Teresy Benedykty od Krzyża (Edyty Stein), dziewicy

Czwartek –  święto  św. Wawrzyńca, diakona i męczennika

Piątek – wspomnienie św. Klary, dziewicy

Niedziela – święto Najświętszej Maryi Panny Kalwaryjskiej

 

Modlitwa Żywego Różańca:

Wtorek – Róża NMP Niepokalanie Poczętej

Sobota – Róża św. Józefa

Niedziela – Róża Matki Bożej Fatimskiej

W przyszłą niedzielę (13 sierpnia br.) na Mszy św. o godz. 18.00 zostanie odprawione kolejne nabożeństwo fatimskie w naszym kościele. Nabożeństwo rozpoczniemy Eucharystią, a następnie odmówimy różaniec i udamy się w procesji eucharystycznej wokół kościoła. Prosimy o przyniesienie świec (świece są do nabycia w kiosku z prasą katolicką).

Informujemy, że 17 sierpnia wyruszy z parafii 126. Piesza Pielgrzymka do Kalwarii Zebrzydowskiej. Do udziału w pielgrzymce zapraszamy zarówno stałych uczestników, jak i tych, którzy pragną rozpocząć swój pielgrzymkowy szlak. Prosimy o dokonanie wcześniejszego zapisu w celu ustalenia ilości miejsc noclegowych. Lista znajduje się na bocznym ołtarzu. Msza św. na rozpoczęcie pielgrzymki o godz. 6.oo. Nadanie bagaży o godzinie 5.3o. Prosimy o zabranie chust lub koszulek z poprzednich pielgrzymek.

Pragniemy, aby od września powstał w naszej parafii nowy Krąg Rodzin Domowego Kościoła. Prosimy małżeństwa, które chcą pogłębiać swe relacje z Bogiem i z sobą nawzajem, aby zastanowiły się nad przystąpieniem do Oazy Rodzin. Więcej informacji u ks. Mirosława i członków istniejącego Kręgu. Liczymy na pozytywny odzew.

Dziękujemy parafianom, którzy z czwartku na piątek gościli w swoich domach pielgrzymów wędrujących do Sanktuarium Matki Bożej Częstochowskiej. Niech dobry Bóg wynagrodzi Wam okazaną życzliwość.

Serdecznie dziękujemy parafianom z Rudawy, którzy w ubiegłym tygodniu posprzątali kościół i złożyli ofiarę. W najbliższą sobotę zapraszamy rodziny z ul. Krótka /od pp. Zygmunt/.

Wszystkim, którzy w najbliższym tygodniu obchodzą imieniny i urodziny składamy najlepsze życzenia. Polecając ich w modlitwie, wypraszamy dla nich Boże błogosławieństwo.

Prasa katolicka. W dzisiejszym Gościu niedzielnym ciekawy artykuł o dzieciach niepełnosprawnych intelektualnie, które potrzebują lekcji religii, rozmów o Bogu i uczestnictwa w sakramentach. Ponadto do nabycia: Niedziela, Źródło, Cuda i łaski oraz Arka.

 

© Parafia p.w. Wszystkich Świętych w Rudawie.
Dołącz do nas: