Ogłoszenia duszpasterskie – 17 niedziela zwykła /30. 07. 2017 /

Dzisiaj w naszej parafii przeżywamy uroczystość odpustową ku czci św. Anny. Pragniemy gorąco podziękować Dobremu Bogu za wszelkie łaski otrzymane w naszym życiu za wstawiennictwem naszej Patronki. Wszystkim parafianom, jak i przybyłym gościom życzymy owocnego przeżywania odpustu parafialnego.

Poniedziałek – wspomnienie św. Ignacego z Loyoli, prezbitera
Wtorek – wspomnienie św. Alfonsa Marii Liguoriego, biskupa i doktora Kościoła
Czwartek – pierwszy czwartek miesiąca. „Godzina Święta” po wieczornej Mszy św. Do modlitwy adoracyjnej szczególnie zapraszamy Honorową Straż Serca Pana Jezusa, jak i osoby, które podjęły w naszej parafii Duchową Adopcję Dziecka Poczętego. Nielepice – Msza św. o godz. 15.15.
Piątek – wspomnienie św. Jana Marii Vianneya, prezbitera a zarazem pierwszy piątek miesiąca. Spowiedź od 17- tej. Brzezinka – Msza św. o godz. 15.15.
Sobota – rocznica poświęcenia Bazyliki Najświętszej Maryi Panny. Po południu o godz. 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwa o pokój na świecie. Na modlitwę różańcową zaprasza róża męska w parafii Z racji pierwszej soboty miesiąca odwiedziny chorych o godz. 9.00.
Niedziela – święto Przemienienie Pańskiego.

W czwartek (3 sierpnia br.) przybędzie do naszej parafii XXVI Pielgrzymka Dominikańska. Zwracamy się z gorącą prośbą do parafian o udzielenie noclegu pielgrzymom w naszych domach. Pielgrzymi nie oczekują wielkich wygód, mają swoje śpiwory i karimaty. Zależy im nade wszystko na umyciu (prysznicu). W tym roku, jak i w latach ubiegłych, po parafii chodzić będą kwatermistrzowie pielgrzymki, którzy zbiorą informacje na temat ugoszczenia pielgrzymów. Okażmy jeszcze raz swoje wielkie serce i miłosierdzie.

Wtorek – Róża Matki Bożej Gromnicznej
Środa – Róża NMP Królowej Polski

W minioną niedzielę podczas poświęcania samochodów zebraliśmy 2.150 zł. Ofiara została przekazana dla MIVA Polska. Wszystkim ofiarodawcom składamy staropolskie Bóg zapłać.

Serdeczne dziękujemy parafianom z Rudawy za posprzątanie kościoła i złożoną ofiarę. W przyszłą sobotę do sprzątania kościoła zapraszamy kolejne rodziny z ul. Zamkowa /od p. Aleksander Płazak /.

Taca z przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na cele inwestycyjne w naszej parafii. Dobiegł końca remont elewacji kościoła. Pozostały jeszcze małe poprawki związane z fundamentem. Kolejnym etapem remontu będzie wykonanie izolacji fundamentów i odwodnienie terenu kościelnego. Więcej informacji na temat remontu i wydatków zostanie podane po dokonaniu rozliczeniu inwestycji. Już dzisiaj serdecznie dziękuję tym wszystkim, którzy modlitwą i ofiarą wsparli to dzieło.

Prasa katolicka: W dzisiejszym Gościu niedzielnym przeczytamy co dalej z reformą polskich sądów? Ponadto w Gościu o ludziach, do których zadzwonił papież Franciszek. Źródło – artykuł o Madonnie gotowej nieustannie pomagać. Niedziela – przeczytamy o wizycie Księcia Williama i księżnej Kate w Polsce. Ola i Jaś

Ogłoszenie na temat cmentarza: Informujemy, że został zarchiwizowany plan grobów na naszym cmentarzu. Niedługo powstanie nowa mapa cmentarza, uwzględniająca wszystkie aktualne zmiany grobów. Związku z tym prosimy parafian (właścicieli grobów) o sprawdzenie opłat cmentarnych, czy są aktualne, ewentualnie prosimy o przedłużenie tejże opłaty (opłata za grób ważna 20 lat). Stwierdzenie braku ważnej opłaty będzie skutkowało przekopaniem grobu. Jeszcze raz przypominamy o posprzątaniu grobów na cmentarzu. Nie pozostawiamy różnych plastikowych pojemników, szmat na cmentarzu, nie podrzucajmy śmieci na sąsiednie groby, ani tym bardziej poza mury cmentarza. Pamiętajmy, że cmentarz jest miejscem świętym. Domaga się szacunku i kultury z naszej strony. Wszystkie sprawy uzgadniamy z administratorem.