Ogłoszenia duszpasterskie – 16 niedziela zwykła /23.07.2017/

Dzisiaj, po każdej Mszy św. błogosławieństwo kierowców i poświęcenie samochodów. „Nieśmy Dobrą Nowinę drogami świata” – to hasło tegorocznego Tygodnia św. Krzysztofa. Ofiary złożone przy tej okazji zostaną przekazanie na zakup samochodów dla misjonarzy. Wszyscy możemy stać się Krzysztofami, czyli niosącymi Chrystusa naszym braciom i siostrom na krańcach świata. Bądźmy wdzięczni Panu Bogu za bezpiecznie przejechane kilometry i pomóżmy polskim misjonarzom głosić Dobrą Nowinę.

Poniedziałek – wspomnienie św. Kingi, dziewicy
Wtorek – święto św. Jakuba, apostoła
Środa – wspomnienie świętych Joachima i Anny, rodziców NMP
Sobota – wspomnienie św. Marty

Wtorek – Róża Zwiastowania NMP
Środa – Róża Matki Bożej Nieustającej Pomocy

W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy w naszej parafii uroczystość odpustową ku czci św. Anny. Suma odpustowa o godz. 11.30. Kazania wygłosi o. Bartymeusz z Leżajska. Zapraszamy parafian na doroczną uroczystość odpustową, a szczególnie Poczty Sztandarowe, Straż Pożarną, dzieci komunijne, dzieci do sypania kwiatów, panów do baldachimu oraz dziewczęta do niesienia feretronów.

W czwartek, piątek i sobotę nabożeństwo do św. Anny na wieczornej Mszy św. Możliwość skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania przed odpustem w sobotę od 17- tej.
Wszystkim parafianom życzymy dobrego i owocnego przeżywania odpustu parafialnego, uzyskania wszelkich łask i odpustu zupełnego.

Wszystkim solenizantom nadchodzącego tygodnia składamy najpiękniejsze życzenia. Niech cieszą się błogosławieństwem Bożym i przemożną opieką swoich patronów. Szczególnie pragniemy pamiętać o imieninach naszego wikariusza Księdza Krzysztofa. Życzymy Mu obfitości łask Bożych i opieki Matki Bożej Rudawskiej w jego posłudze kapłańskiej. Zapraszamy do modlitwy w intencji Księdza Krzysztofa w sobotę o godz. 18.00.

Serdeczne dziękujemy parafianom z Rudawy za posprzątanie kościoła i złożoną ofiarę. W przyszłą sobotę do sprzątania kościoła zapraszamy kolejne rodziny z Rudawy z ul. Zamkowej (sprzątanie przed odpustem).

Prasa katolicka: W dzisiejszym Gościu niedzielnym przeczytamy o tym, jakie warunki muszą spełniać chleb i wino używane do sprawowania Eucharystii. Źródło – artykuł: „Życie uczynić pielgrzymką”. Niedziela„Geniusz fortepianu” – Rafał Blechacz. Jeden z najznakomitszych polskich pianistów, laureat Koncertu Chopinowskiego w ekskluzywnym wywiadzie dla „Niedzieli” mówi: „Modlę się przed każdym koncertem. Pan Bóg był i jest największą płaszczyzną mojego życia”. Ola i Jaś

W minionym tygodniu odeszła z naszej wspólnoty parafialnej śp. Maria Maciejewska z Rudawy. Polecajmy jej duszę miłosierdziu Bożemu: „dobry Jezu, a nasz Panie, daj mu wieczny odpoczynek”.