Ogłoszenia duszpasterskie – 15 niedziela zwykła /16.07.2017/.

Dzisiaj na Mszy św. godz. 9.30 będziemy dziękować Bogu za dar życia i powołania bł. Księdza Władysława Bukowińskiego, modląc się o jego rychłą kanonizację.

W liturgii Kościoła:

Wtorek – wspomnienie św. Szymona z Lipnicy, prezbitera
Środa – nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy
Czwartek – wspomnienie bł. Czesława, prezbitera
Piątek – wspomnienie (dowolne) św. Wawrzyńca z Brindisi, prezbitera i doktora Kościoła. W tym dniu o godz. 8.00 zostanie odprawiona Msza św. w intencji pomordowanych z Radwanowic, na którą zapraszamy Poczty Sztandarowe, Włodarzy Gminy Zabierzów, Dyrekcje Szkoły, Straż Pożarną, jak i wszystkich mieszkańców parafii. Po Mszy świętej przejście na cmentarz i wspólna modlitwa przy grobie pomordowanych.
Sobota – wspomnienie św. Marii Magdaleny.

W przyszłą niedzielę zapraszamy kierowców na poświęcenie samochodów, z okazji zbliżającego się wspomnienia św. Krzysztofa, patrona kierowców. Na każdej Mszy św. będziemy modlić się w intencji kierowców, prosząc dla nich o roztropną i bezpieczną jazdę samochodem. Po Mszy św. poświęcenie pojazdów na parkingu. Ofiary złożone przy tej okazji, zostaną przekazane na zakup nowych samochodów dla misjonarzy.

Przypominamy, że uroczystości odpustowe ku czci patronki naszej parafii – św. Anny przeżywać będziemy w niedzielę 30 lipca br. Suma odpustowa o godz. 11.3o. Już dzisiaj zapraszamy do uświetnienia uroczystości odpustowej Poczty Sztandarowe, Straż Pożarną, dzieci komunijne, dzieci do sypania kwiatów, panów do baldachimu oraz dziewczęta do niesienia feretronów.

W piątek przybędą do naszej parafii w godzinach wieczornych pielgrzymi Wspólnoty „Pustelnia” zmierzający z Częstochowy do Bazyliki Miłosierdzia Bożego w Krakowie – Łagiewnikach. Okażmy im życzliwość i chrześcijańską miłość.

Modlitwa Żywego Różańca:
Środa – Róża św. Józefa
Sobota – Róża św. Jana Pawła II

Dziękujemy parafianom z Rudawy za posprzątanie kościoła i złożoną ofiarę. W przyszłym tygodniu troskę o nasz Dom Boży polecamy kolejnym rodzinom z Rudawy z ul. Wyspiańskiego /od p. Barbara Trzaska do końca wiaduktu/.

W ostatnim tygodniu odeszła z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności: śp. Józefa Mucha z Nielepic. Polecamy jej duszę miłosierdziu Bożemu: „dobry Jezu, a nasz Panie…”.

Prasa katolicka: W dzisiejszym Gościu niedzielnym przeczytamy: My chcemy Boga – te słowa prezydenta USA mogą okazać się ważniejsze od deklaracji dotyczących gazu i amerykańskich wojsk w Polsce. Ponadto w „Gościu” uczeni po raz kolejny przebadali Całun Turyński. W swoim sprawdzaniu napisali, że „Całun Turyński opowiada straszliwą historię”. Źródło – numer specjalny: Pijarzy w Polsce . Niedziela – przeczytamy artykuł o Rudawie pt. Bliskie spotkania (zachęcamy do lektury)!!!Ola i Jaś

Do nabycia kalendarze misyjne na rok 2018.

© Parafia p.w. Wszystkich Świętych w Rudawie.
Dołącz do nas: