Ogłoszenia duszpasterskie – 13 niedziela zwykła /02.07.2017/

Dzisiaj, pierwsza niedziela miesiąca, z tej racji adoracja Najświętszego Sakramentu po każdej Mszy św. Uroczyste chrzty dzieci na Mszy św. o 12.15. Nabożeństwo eucharystyczne o godz. 17.30.

Poniedziałek – święto św. Tomasza , apostoła
Wtorek – rocznica poświęcenia Bazyliki Metropolitalnej w Krakowie
Środa – nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy
Czwartek – wspomnienie bł. Marii Teresy Ledóchowskiej, dziewicy a zarazem pierwszy czwartek miesiąca. Po wieczornej Mszy św. „Godzina święta”. Szczególnie zapraszamy do modlitwy adoracyjnej Honorową Straż Serca Pana Jezusa, jak i osoby, które w parafii podjęły się dzieła Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. W Nielepicach Msza św. o 15.15.
Piątek – pierwszy piątek miesiąca. Spowiedź od 17 – tej. W Brzezince Msza św. o 15.15.
Sobota – wspomnienie św. Jan z Dukli, prezbitera

Niedziela – Róża Matki Bożej Gromnicznej
Poniedziałek – Róża NMP królowej Polski
Sobota – Róża NMP Niepokalanie Poczętej

Przeżywamy czas wakacji, urlopów, odpoczynku. Pamiętajmy o chrześcijańskim przeżywaniu wakacji i uczestniczeniu w niedzielnej Eucharystii.

Informujemy, że uroczystości odpustowe ku czci świętej Anny będziemy przeżywali w niedzielę 30 lipca br.

W niedzielę 16 lipca br. o godz. 9.30 zostanie odprawiona Msza św. w intencji Błogosławionego Księdza Władysława Bukowińskiego w 86 rocznicę jego Prymicji w Rudawie. Zapraszamy do uczczenia uroczystości tej uroczystości parafian, Poczty Sztandarowe, Zastępy Ochotniczej Straży Pożarnej.

Dziękujemy parafianom z Rudawy za posprzątanie kościoła i złożoną ofiarę. W przyszłym tygodniu troskę o nasz Dom Boży polecamy rodzinom z ul. ks. Łobczowskiego i ul. Niepodległości /od pp. Pomietło/.

Ważna informacja! Prosimy, o pilny kontakt w kancelarii parafialnej, osoby, które zostały ochrzczone w naszej parafii w styczniu, lutym i marcu 1994 roku. Związane to jest brakiem adnotacji w księgach parafialnych.

Taca dzisiejsza jest przeznaczona na cele inwestycyjne w naszej parafii. Kończymy prace związane z renowacją elewacji kościoła. Dziękujemy wszystkim parafianom, którzy wspierają to dzieło modlitwą i ofiarą.

Prasa katolicka: Dzisiaj w „Gościu niedzielnym” rozpoczynamy wakacyjny cykl pod nazwą „Życie na wyspie”. Jako pierwsze pokazujemy Azory – portugalski archipelag na Oceanie Atlantyckim. Ponadto w „Gościu” jak działają loże masońskie i dlaczego katolik nie może zostać masonem? Niedziela – przeczytamy: ratujmy Puszczę Białowiejską przed „ekologami”. Źródło – Rzym szlakiem świętego Filipa Arka – Bł. Pier Giorgo Frasseti Ola i Jaś

W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności: śp. Stanisław Łuczkoś z Rudawy. Polecajmy jego duszę miłosierdziu Bożemu: „dobry Jezu, a nasz Panie, daj mu wieczny odpoczynek”.

Wszystkim solenizantom nadchodzącego tygodnia składamy najpiękniejsze życzenia. Niech cieszą się błogosławieństwem Bożym i przemożną opieką swoich patronów.