Ogłoszenia duszpasterskie – Uroczystość Zesłania Ducha Świętego /04.06.2017/

Dzisiaj w Kościele przeżywamy uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Wierni za pobożne odśpiewanie bądź recytacje hymnu: „O Stworzycielu, Duchu przyjdź” mogą uzyskać odpust zupełny. Nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa  o godz. 17.3o.

Taca dzisiejsza przeznaczona na inwestycyjne w naszej parafii.

W liturgii Kościoła:
Poniedziałek – święto Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła. Msze święte w kościele o godz. 6.3o, 8.oo, 9.3o, i 18 – tej. Nielepice – godz. 17.oo, Brzezinka – godz. 18.oo.
Środa – wspomnienie bł. Stanisława Papczyńskiego, prezbitera.
Czwartek – święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Modlimy się tym dniu za kapłanów i o nowe powołania kapłańskie i zakonne z naszej parafii.
Sobota – wspomnienie bł. Bogumiła , biskupa.
Niedziela – uroczystość Najświętszej Trójcy Świętej. W archidiecezji krakowskiej kończy się okres spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej.

Modlitwa Żywego Różańca:
Czwartek – Róża Matki Bożej Niepokalanie Poczętej
Piątek – Róża św. Józefa

Czerwiec to miesiąc szczególnej czci oddawanej Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Chrystus zachęca nas: „Przyjdźcie do Mnie wszyscy, utrudzeni i obciążeni, a Ja was pokrzepię”. Nabożeństwa czerwcowe w tygodniu o godz. 17.3o.

Informujemy, że w naszej wspólnocie parafialnej każdego 13 dnia miesiąca aż do października będziemy odprawiać Nabożeństwo Fatimskie. Najbliższe będzie we wtorek 13 czerwca o godz. 20.00. Gorąco zapraszamy na spotkanie z Maryją każdego parafianina, bez wyjątku, a w sposób szczególny członków Żywego Różańca. Niech nasza obecność w kościele będzie wyrazem naszego przywiązania do Maryi oraz znakiem jedności w trwaniu na ufnej modlitwie. Spotkanie rozpoczniemy Eucharystią, odmówimy różaniec i wyjdziemy w procesji wokół kościoła z figurką Matki Bożej Fatimskiej. Zaprośmy swoich bliskich, przynieśmy świece i módlmy się w tym szczególnym roku łaski – roku 100 – lecia objawień Matki Bożej. Serdecznie zapraszamy!

W środę 7 czerwca br. J.E. Ksiądz Kard. Stanisław Dziwisz na Mszy św. o godz. 18.00 udzieli młodzieży naszej parafii sakramentu bierzmowania.

Zapraszamy kandydatów do bierzmowania do udziału w modlitewnym Triduum, które rozpoczniemy w niedzielę Mszą św. o godz. 18.00. Kolejne spotkanie w poniedziałek, wtorek (godz. 18.00).

Spotkanie rodziców dzieci wyjeżdżających na kolonie do Jarosławca odbędzie się w piątek (tj. 9 czerwca br.) po Mszy  św. wieczornej w salce katechetycznej na Organistówce.

W przyszłą niedzielę tj. 11 czerwca br. odbędzie się w Rudawie XIII Jurajski Półmaraton o Puchar Starosty Krakowskiego. Start biegu o godz. 10.00. Organizatorzy biegu przepraszają parafian za utrudnienia ruchu w Rudawie między godz. 9.00 a 13.00. Pamiętajmy o tym, wybierając się na Mszę św. do naszego kościoła.

Procesja Bożego Ciała, podobnie, jak w roku ubiegłym pójdzie tą samą trasą. Za tydzień więcej informacji o przygotowaniu Ołtarzy Bożego Ciała i udekorowaniu domów, posesji.

Dziękujemy młodzieży gimnazjalnej za posprzątanie kościoła. W przyszłym tygodniu troskę o nasz Dom Boży polecamy rodzinom z Rudawy z ul. kard. Dunajewskiego /od pp. Lewińskich /.

Polecamy prasę katolicką. Dzisiaj w „Gościu niedzielnym” relacja z prymicji syna pani Premier Beaty Szydło. Ponadto w „Gościu” o akcie poświęcenia Kościoła w Polsce Niepokalanemu Sercu Maryi, które dokona się 6 czerwca br. na Krzeptówkach. Niedziela – o pożegnaniu śp. Zbigniewa Wodeckiego. Wielokrotnie mówił, że szkoda mu czasu, bo instrument czeka, piosenki czekają. Arka – sanktuarium pielgrzymkowe św. Jakuba apostoła. Źródło – zatrzymać wojnę z rodziną. Mały Gość

© Parafia p.w. Wszystkich Świętych w Rudawie.
Dołącz do nas: