Ogłoszenia duszpasterskie – Wniebowstąpienie Pańskie / 28.05.2017 /

Dzisiaj w Kościele przypada Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Wniebowstąpienie Jezusa pokazuje nam cel naszych dążeń i powołanie chrześcijanina do życia z Bogiem w niebie. Dzieci z klasy czwartej Szkoły Podstawowej na Mszy św. o godz.  9.30 będą przeżywać rocznicę Pierwszej Komunii św. Po Mszy św. o godz. 11.00 spotkanie dla rodziców młodzieży bierzmowanej. Nabożeństwo majowe o godzinie 17.3o.

W liturgii Kościoła:
Poniedziałekwspomnienie św. Urszuli Ledóchowskiej, dziewicy
Wtorekwspomnienie (dowolne) św. Jana Sarkandra, prezbitera i męczennika
Środa – święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny. Zakończenie nabożeństw majowych z procesją . Zapraszamy dzieci do sypania kwiatów.
Czwartekwspomnienie św. Justyna, męczennika. Z racji pierwszego czwartek miesiąca „Godzina święta” po wieczornej Mszy św. Zapraszamy do modlitwy adoracyjnej szczególnie Honorową Straż Serca Pana Jezusa, jak i osoby, które podjęły duchową adopcję dziecka. Nielepice – Msza św. o godz.15.15. Pierwsze nabożeństwo do Serca Pana Jezusa o godz. 17.30.
Piątekpierwszy piątek miesiąca. Spowiedź od 17.00 (szczególnie zapraszamy skorzystania z sakramentu pokuty młodzież bierzmowaną). Brzezinka – Msza św. o godz. 15.15.
Sobotapierwsza sobota miesiąca a zarazem Wigilia Zesłania Ducha Świętego. Z tej okazji zapraszamy parafian na czuwanie modlitewne a szczególnie młodzież gimnazjalną, kandydatów do bierzmowania . Wystawienie Najświętszego Sakramentu o 17.00 i modlitwa w intencji pokoju na świecie. Na modlitwę różańcową zaprasza róża męska w parafii (nabożeństwo czerwcowe o 17.30).
Msza św. u sióstr o godz. 8.00. Odwiedziny chorych o godz. 9.00.
Niedzielauroczystość Zesłania Ducha Świętego. W tym dniu kończy się w Kościele okres wielkanocny.

Modlitwa Różańcowa:
Piątek – Róża Matki Bożej Gromnicznej
Sobota – Róża NMP Królowej Polski

Sołtysi Rudawy i Pisar wraz Radami Sołeckimi zapraszają dzieci oraz rodziców na Dzień Dziecka do Pisar na Plac Zabaw  28 maja br. (tj. dzisiaj) od godz. 12. 00 do 20.00. W programie będą gry, zabawy, konkursy, dmuchane zamki i pokazy OSP.

W poniedziałek próba liturgiczna dla bierzmowanych o godz. 19.00.

Informujemy, że 3 czerwca udajemy się z parafii na Ogólnopolską Pielgrzymkę Kół Żywego Różańca na Jasną Górę. Zapraszamy szczególnie na pielgrzymkę członków Żywego Różańca w parafii (okazja spotkania się z Kołami Żywego Różańca z całej Polski) a także chętnych na wyjazd do Częstochowy. Wyjazd do Częstochowy o godz. 7.00. Zapisy w zakrystii (do środy).

Dziękujemy rodzicom dzieci komunijnych za dar ołtarza wysokości cztery tysięcy złotych.

Dziękujemy rodzicom dzieci z klasy IV Szkoły Podstawowej za posprzątanie kościoła. W przyszłym tygodniu troskę o nasz Dom Boży polecamy rodzinom i młodzieży bierzmowanej ( piątek wieczorem, sobota rano).

Taca z przyszłej niedzieli przeznaczona na cele inwestycyjne.

Prasa katolicka: W dzisiejszym Gościu niedzielnym czego mogą nas nauczyć mali mistycy z Fatimy – 10 letnia Hiacynta i 11 letni Franciszek? To niezwykłe, że Franciszek nie szukał pociechy u Boga, ale swoją modlitwą sam chciał Go pocieszać. Niedziela – przeczytamy o zaproszeniu do Lednicy. Wstań z kanapy i zaryzykuj. Arka – Wydarzenie eucharystyczne – Sokółka Źródło – Fatima płaszczem świata Ola i Jaś

W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności: śp. Maria Golińska z Rudawy. Polecamy jej duszę miłosierdziu Bożemu: „dobry Jezu, a nasz Panie…”.

Ogłoszenie: Wójt Gminy Zabierzów, Samorządowe Centrum Kultury oraz Piłkarska Akademia Kmita Zabierzów serdeczne zapraszają na mecz charytatywny „dla Maćka”, który odbędzie się w dniu 4 czerwca br. (niedziela) o godz. 11.00 na stadionie Sportowym w Zabierzowie. Podczas meczu będzie miała zbiórka pieniędzy na leczenie Macieja Koziatka, mieszkańca Zabierzowa, który uległ wypadkowi samochodowemu.

© Parafia p.w. Wszystkich Świętych w Rudawie.
Dołącz do nas: