Ogłoszenia duszpasterskie – szósta niedziela wielkanocna /21.05.2017/

Dzisiaj dzieci z klasy trzeciej Szkoły Podstawowej z naszej parafii przystąpią do Pierwszej Komunii Świętej. Otoczmy je serdeczną modlitwą, aby pokochały Pana Jezusa eucharystycznego na całe życie. Nabożeństwo majowe o godz. 17. 3o.

Zapraszamy dzieci komunijne w Białym Tygodniu na nabożeństwo majowe o godz. 17. 3o a następnie na Mszę św. Prosimy rodziców, aby wszystkie dzieci uczestniczyły w tych nabożeństwach w strojach komunijnych.

W liturgii Kościoła:
Środa – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny, Wspomożycielki Wiernych
Czwartek – wspomnienie (dowolne) św. Grzegorza VII, papieża
Piątek – wspomnienie św. Filipa Nereusza, prezbitera. W tym dniu przypada Międzynarodowy Dzień Matki. Niech nikomu nie zabraknie wdzięcznej pamięci o naszych mamach, tych żyjących i tych, które Pan Bóg powołał już do siebie. Zapraszamy do wspólnej modlitwy na nabożeństwie majowym.
Niedziela – uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Rocznica I Komunii św. dzieci z klasy IV na Mszy św. o 9.30.

Modlitwa Żywego Różańca:
Czwartek – Róża Zwiastowania NMP
Piątek – Róża Matki Bożej Nieustającej Pomocy

W poniedziałek, wtorek i środę przypadają tradycyjne dni modlitw o urodzaje, w Polsce noszą one nazwę Dni Krzyżowych. Procesja wokół kościoła ze śpiewem Litanii do Wszystkich świętych o godz. 17.30 połączone z nabożeństwem majowym.
Klęski żywiołowe coraz częściej zdarzają się w Polsce, a ludzi głodujących na świecie ciągle przybywa. Zapraszamy parafian do licznego udziału w modlitwie o urodzaje i zachowanie naszej parafii od klęsk żywiołowych.

W czwartek o godz. 19.00 spotkanie organizacyjne dla rodziców dzieci rocznicowych.

W czwartek, piątek próba liturgiczna dla bierzmowanych o godz.19.00. Spotkanie rodziców młodzieży bierzmowanej w niedzielę po Mszy św. o 11.00.

Przypominamy, że sakramentu bierzmowania naszej młodzieży udzieli ks. kard. Stanisław Dziwisz    07 czerwca br.

Próba liturgiczna dla dzieci rocznicowych z klasy IV w sobotę po wieczornej Mszy św. Spowiedź dla nich, rodziców i krewnych w sobotę o godz. 17.00.

Zachęcamy do udziału w Ogólnopolskiej Pielgrzymce Żywego Różańca do Częstochowy, która odbędzie się 03 czerwca br. Zapisy w zakrystii.

Pragniemy podziękować panu Andrzejowi Sypławskiemu za wykonanie i ofiarowanie nowej ambonki dla naszej parafii.

Dziękujemy rodzicom dzieci komunijnych za posprzątanie kościoła. W przyszłym tygodniu troskę o nasz Dom Boży polecamy rodzicom dzieci rocznicowych.

Polecamy prasę katolicką. W dzisiejszym „Gościu Niedzielnym” przeczytamy; Co mają robić katolicy w świecie, który jak nigdy dotąd odrzuca Boga? Ponadto w Gościu o matkach wielkich Polakach – między innymi króla Jana III Sobieskiego i Tadeusza Kościuszki. Polecamy prasę katolicką. Niedziela – rozmowa z Ks. abp Mieczysławem Mokrzyckim ( sekretarzem dwóch papieży) „Widziałem to, czego nie widzieli inni”. Źródło – Adam Bujak – fotograf papieski. Mały Gość – opowieści o wyjątkowych mamach

Wszystkim solenizantom nadchodzącego tygodnia składamy najpiękniejsze życzenia. Niech cieszą się błogosławieństwem Bożym i przemożną opieką swoich patronów.

© Parafia p.w. Wszystkich Świętych w Rudawie.
Dołącz do nas: