Ogłoszenia duszpasterskie – piąta niedziela wielkanocna /14.05.2017/

Dzisiaj o godz. 9.00 wyruszy z wawelskiego wzgórza procesja z udziałem Episkopatu Polski na Skałkę. Mszy św. koncelebrowanej przewodniczył będzie i homilię wygłosi ks. abp Marek Jędraszewski.

Przypominamy, że dzisiaj po Mszy św. o godz. 11.00 spotkanie rodziców dzieci komunijnych. Wieczorem „Koncert Maryjny” w świetlicy wiejskiej w Rudawie, ul. Rynek 2.

W przyszłą niedzielę ( 21 maja br.) uroczystość I Komunii świętej na Mszy św. o godz. 11.oo. Spowiedź święta dla rodziców i krewnych dzieci pierwszokomunijnych w sobotę o godz. 9.oo.

W liturgii Kościoła:
Poniedziałek – wspomnienie (dowolne) bł. Zofii Czeskiej, zakonnicy
Wtorek – święto św. Andrzeja Boboli, prezbitera i męczennika, głównego patrona Polski
Czwartek – wspomnienie (dowolne) św. Stanisława Papczyńskiego.
Sobota – wspomnienie bł. Władysława Bukowińskiego

Modlitwa Żywego Różańca:
Poniedziałek – Róża Zwiastowania NMP
Wtorek – Róża Matki Bożej Nieustającej Pomocy
Piątek – Róża św. Józefa

W poniedziałek 8 maja, tradycyjnie w uroczystość świętego Stanisława Biskupa i Męczennika. Arcybiskup metropolita krakowski Marek Jędraszewski udzielił  święceń diakonatu  21 alumnom krakowskiego seminarium. Życzymy im błogosławieństwa Bożego oraz wiernego kroczenia za Jezusem Dobrym Pasterzem.

Nabożeństwa majowe z wystawieniem Najświętszego Sakramentu codziennie w kościele o godz. 17.30.

W poniedziałek, czwartek, piątek próba dzieci komunijnych o godz. 16.00.

Informujemy, że V Ogólnopolska Pielgrzymka Żywego Różańca na Jasną Górę odbędzie się 3 czerwca br. pod hasłem: „Idźmy i głośmy jak Maryja”. Przyjmujemy zapisy na udział w pielgrzymce.

Dziękujemy parafianom z Rudawy z ul. Dunajewskiego za posprzątanie kościoła i złożoną ofiarę. W przyszłym tygodniu troskę o nasz Dom Boży polecamy rodzicom dzieci przystępujących do I Komunii świętej.

Dziękujemy różom Żywego Różańca w parafii za ofiarowanie figury Matki Bożej Fatimskiej do naszego kościoła. Jest to dar z okazji 100. rocznicy objawień Maryi w Fatimie.

W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności śp. Maria Kurelus z Kochanowa, śp. Eugenia Rudzka z Nielepic, śp. Agnieszka Mirek z Czernej. Polecamy ich dusze miłosierdziu Bożemu: „dobry Jezu, a nasz Panie…”.

Wójt Gminy Zabierzów zaprasza wszystkich chętnych na spotkanie informacyjne odnośnie projektu dofinansowania instalacji fotowoltaicznych, instalacji solarnych i pomp ciepła. Spotkanie odbędzie się dzisiaj o  godz. 16.oo w świetlicy wiejskiej w Rudawie, ul. Rynek 2.

Prasa katolicka: W dzisiejszym „Gościu niedzielnym” 13 maja mija sto lat od pierwszego objawienia fatimskiego. Jak to się stało, że Kościół dał wiarę świadectwu trojga niepiśmiennych dzieci, które w 1917 roku miały kolejno dziesięć, dziewięć i siedem lat? Niedziela – temat numeru; Fatima. To wydarzyło się po siedemnastej. Źródło Cuda i łaski Boże – Bł. Ksiądz Władysław Bukowiński Ola i Jaś

Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu imieniny, rocznice, jubileusze
składamy najserdeczniejsze życzenia. Błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej Pani Rudawskiej.

© Parafia p.w. Wszystkich Świętych w Rudawie.
Dołącz do nas: