Ogłoszenia duszpasterskie – czwarta Niedziela Wielkanocna /07.05.2017/
Światowy Dzień Modlitw o Powołania w Kościele

Dzisiaj, z racji I niedzieli miesiąca, adoracja Najświętszego Sakramentu po każdej Mszy św. Uroczyste chrzty dzieci o godz. 12.15. Nabożeństwo majowe połączone z adoracją Najświętszego Sakramentu o 17.3o.
Dzisiejsza taca przeznaczona jest na cele inwestycyjne w naszej parafii.

Niedziela Dobrego Pasterza rozpoczyna w Kościele 54. Światowy Dzień Modlitw o Powołania. Będzie przebiegał pod hasłem „Idźcie i głoście”. Jest on zaproszeniem do szczególnej modlitwy o powołania w Kościele i o dobrych duszpasterzy.

W liturgii Kościoła:
Poniedziałekuroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski i archidiecezji krakowskiej. Dzień imienin księdza kardynała Stanisława Dziwisza, którego osobę polecamy Waszej modlitwie. Święcenia diakonatu w katedrze na Wawelu o godz. 9.00.
Piątekwspomnienie św. Pankracego, męczennika.
Sobotawspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Fatimy. 100. rocznica objawień w Fatimie. Nabożeństwo różańcowe połączone z procesją i śpiewem litanii loretańskiej wokół kościoła o godz. 17.30. Zapraszamy parafian a szczególnie Róże różańcowe, dzieci komunijne i młodzież przygotowującą się do bierzmowania na wspólną modlitwę różańcową i uroczystą Eucharystię z okazji 100. rocznicy objawień fatimskich. Prosimy o przyniesienie świec.
Niedzielaprocesja z Wawelu na Skałę. Procesja z udziałem Episkopatu Polski wyruszy z wawelskiego wzgórza o godz. 9.00. Osobę Ojca Świętego będzie reprezentował Nuncjusz Apostolski w Polsce abp Salvatore Pennacchio. Mszy św. koncelebrowanej przewodniczył będzie i homilię wygłosi ks. abp Marek Jędraszewski.

Modlitwa Różańcowa:
Poniedziałek – Róża Matki Bożej Niepokalanie Poczętej
Wtorek – Róża św. Józefa
Sobota – Róża Matki Bożej Fatimskiej

W poniedziałek i wtorek spotkanie młodzieży gimnazjalnej w ramach przygotowania do sakramentu bierzmowania po Mszy św. wieczornej.

W poniedziałek i wtorek spotkanie młodzieży gimnazjalnej w ramach przygotowania do sakramentu bierzmowania po Mszy św. wieczornej

W poniedziałek, środę, czwartek próba dzieci komunijnych o godz. 16.00.

W niedzielę (14 maja br.) spotkanie organizacyjne dla rodziców dzieci komunijnych po Mszy św. o 11.00 a po Mszy św. wieczornej „Koncert Maryjny” w świetlicy wiejskiej nad Lewiatanem.

Dziękujemy rodzinom z Rudawy za posprzątanie kościoła i złożoną ofiarę. W przyszłym tygodniu troskę o nasz Dom Boży polecamy kolejnym rodzinom z ul. Dunajewskiego (mieszkańcy bloku C).

Prasa katolicka: W dzisiejszym Gościu niedzielnym Ks. abp Henryk Hoser wrócił z Medjugorja jako specjalny wysłannik Stolicy Apostolskiej. Zobaczył tam tysiące modlących się ludzi, pełne konfesjonały, tradycyjne formy pobożności i wytatuowanych mężczyzn po przejściach wyrabiających różańce. Ponadto w Gościu wyniki pierwszych badań nad skutecznością leczenia niepłodności metodą naprotechnologii. Niedziela – o lekach, które nie leczą. Źródło – Fatima i święty Papież Ola i Jaś

Wszystkim

obchodzącym w tym tygodniu imieniny, rocznice, jubileusze

składamy najserdeczniejsze życzenia. Błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej Pani Rudawskiej.

Z życia Kościoła: Ksiądz Arcybiskup Marek Jędraszewski zaprasza do udziału w procesji ku czci św. Stanisława Biskupa i Męczennika na Skałkę, która w tym roku odbędzie się w niedzielę 14 maja br.

Drodzy Bracia i Siostry,
Zbliża się uroczystość św. Stanisława, Biskupa i Męczennika, głównego patrona Polski i Archidiecezji Krakowskiej. Przygotowujemy się do niej, przeżywając nowennę ku Jego czci, odprawianą w królewskiej katedrze na Wawelu i we wspólnotach parafialnych. Kulminacyjnym punktem uroczystości będzie tradycyjna procesja z Wawelu na Skałkę w niedzielę 14 maja. Procesja ta, z udziałem Episkopatu Polski, wyruszy z wawelskiego wzgórza o godz. 9:00. Osobę Ojca Świętego będzie reprezentował Nuncjusz Apostolski w Polsce abp Salvatore Pennacchio. W pierwszym roku mojej posługi w Kościele Krakowskim będę przewodniczył Mszy św. koncelebrowanej na Skałce i wygłoszę homilię.

W litanii ku czci św. Stanisława nazywamy Go Ojcem i Opiekunem całej Ojczyzny, a także Patronem we wszystkich potrzebach. Jest On również patronem ładu moralnego w Polsce. A ten patronat, jak nauczał św. Jan Paweł II, łączy się przede wszystkim z uznaniem powszechnie obowiązującego autorytetu prawa moralnego, prawa Bożego. To prawo jest normą moralności, jest także kryterium podstawowej wartości człowieka i podstawowym warunkiem porządku społecznego. Przez wstawiennictwo Patrona Polski będziemy więc prosić o poszanowanie Bożego ładu w życiu rodzinnym, społecznym i politycznym w naszej Ojczyźnie. Chcemy również dziękować za otrzymane dary, szczególnie za łaskę Światowych Dni Młodzieży i uroczysty akt przyjęcia Chrystusa, jako naszego Króla i Pana. Naszą modlitwą pragniemy również prosić „Pana żniwa” o nowe powołania kapłańskie i zakonne z naszych parafii i rodzin.
Zapraszam wiernych Archidiecezji Krakowskiej do udziału w procesji. Proszę, aby były w niej reprezentowane wszystkie dekanaty i wspólnoty parafialne Archidiecezji Krakowskiej wraz ze swoimi duszpasterzami. Zapraszam zakony żeńskie i męskie, osoby konsekrowane, dzieci, młodzież, studentów, szkoły katolickie, duszpasterstwa, organizacje i stowarzyszenia katolickie, bractwa i ruchy, asysty procesyjne w strojach regionalnych. Proszę o udział w procesji ludzi nauki i kultury, przedstawicieli wyższych uczelni naszego miasta, władz państwowych i samorządowych. Zapraszam wszystkich mieszkańców Krakowa i Archidiecezji Krakowskiej.
Niech jak najliczniejszy udział w procesji ku czci św. Stanisława, będzie świadectwem naszej dojrzałej wiary i wdzięczności wobec Boga, który jest bogaty w Miłosierdzie. Naśladując przykład świętych – Stanisława i Jana Pawła II, postępujmy drogą świętości, dając odważne świadectwo wiary i przynależności do Kościoła.
Na trud organizacji oraz uczestnictwa w procesji z serca Wam błogosławię.

+ Abp Marek Jędraszewski
Metropolita Krakowski

© Parafia p.w. Wszystkich Świętych w Rudawie.
Dołącz do nas: