Ogłoszenia duszpasterskie – trzecia niedziela wielkanocna (30.04.2017)

Trzecia niedziela wielkanocna. Pierwsze nabożeństwo majowe ku czci NMP z procesją o 17.30. Zapraszamy dzieci do sypania kwiatów.

Dzisiaj w Polsce Pierwszy Narodowy Dzień Czytania Pisma Świętego, który rozpoczyna IX Tydzień Biblijny w Kościele. Narodowe czytanie Pisma Świętego to ogólnopolska inicjatywa Dzieła Biblijnego im. św. Jana Pawła II. W tym roku będą to cytaty z Listu św. Pawła do Galatów. Hasło wydarzenia brzmi niezwykle konkretnie: „Weź i czytaj!”. Wierni po Mszy św. zabiorą do domów tzw. „Chleb życia” tzn. konkretny cytat z Listu do Galatów, by odszukać podany tekst we własnym Piśmie Świętym, uważnie go przeczytać i rozważyć.

W liturgii Kościoła:

Poniedziałekwspomnienie dowolne św. Józefa, rzemieślnika. Nielepice – Msza św. godz. 8.00
Wtorekwspomnienie św. Atanazego, biskupa i doktora Kościoła.
Środauroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski, głównej patronki Polski. Msze św. w kościele o 6.45, 8.00, 9.30, 11.00 i 18.00. Uroczysta Msza św. w intencji Ojczyzny z udziałem przedstawicieli Władz Gminy Zabierzów o godz. 9.30. Podczas tej Mszy św. będziemy polecać także Bogu strażaków z OSP i tegorocznych maturzystów. Zapraszamy Poczty Sztandarowe, Straż Pożarną, Szkoły, radnych, sołtysów i parafian do wspólnej modlitwy. W tym dniu nasi strażacy zapraszają po Mszy św. o 9.30 na „Piknik Strażacki”.
Czwartekwspomnienie św. Floriana, męczennika. Z racji I czwartku miesiąca „Godzina święta” po wieczornej Mszy św. Zapraszamy do modlitwy adoracyjnej szczególnie Honorową Straż Serca Pana Jezusa, jak i osoby, które podjęły duchową adopcję dziecka. Nielepice – Msza św. o 15.15
Piątekwspomnienie św. Stanisława Kazimierczyka, prezbitera a zarazem I piątek miesiąca. Spowiedź od 17.00. Katecheza dla młodzieży z klasy III Gimnazjum po Mszy św. o 18.00. Brzezinka – Msza św. o 15.15.
Sobota święto świętych apostołów Filipa i Jakuba. Msza św. u sióstr o godz. 8.00. Odwiedziny chorych od 9.00. Wystawienie Najświętszego Sakramentu o 17.00 i modlitwa w intencji pokoju na świecie. Na modlitwę różańcową zaprasza róża męska w parafii (nabożeństwo majowe o 17.30).

Modlitwa Żywego Różańca:

Wtorek – Róża Matki Bożej Bolesnej
Środa – Róża NMP Królowej Polski

We wtorek pielgrzymka do Katedry na Wawelu i udział w nowennie ku czci św. Stanisława BM. Zapisy w zakrystii. Wyjazd o godz. 16.00.

Nabożeństwo majowe przez cały miesiąc maj o godz. 17.30. Zapraszamy do licznego udziału.

W środę zapraszamy maturzystów na Mszę św. o godz. 9.30 do modlitwy o światło Ducha Świętego na czas egzaminów.

W czwartek próba liturgiczna dla dzieci komunijnych o 16.00.

Taca z przyszłej niedzieli przeznaczona na remont kościoła.

W minioną niedzielę podczas kwesty na „Ofiary wojny w Syrii” zebraliśmy przy kościele 3.400 zł. Wszystkim ofiarodawcom serdecznie dziękujemy.

Dziękujemy rodzinom z Rudawy za posprzątanie kościoła i złożoną ofiarę. W przyszłym tygodniu troskę o nasz Dom Boży polecamy rodzinom z ul. Dunajewskiego ( mieszkańcy bloku B).

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: Dzisiaj w „Gościu Niedzielnym” – najpierw żyli na kocią łapę, potem w białym małżeństwie, a na koniec przyjęli sakrament, czyli małżeńska historia z Jezusem. Niedziela – przeczytamy ciekawy artykuł o pierwszej spowiedzi dziecka. Czy spowiedź w tym wieku nie jest przedwczesna i może powodować jedynie niepotrzebną traumę? Źródło – Królowa w Polsce i w litanii. Arka – cały numer poświęcony Fatimie.

W ostatnim tygodniu odeszła z naszej wspólnoty parafialnej: śp. Danuta Baster z Nielepic. Polecamy jej duszę miłosierdziu Bożemu: „dobry Jezu, a nasz Panie… ”.

Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu imieniny, rocznice, jubileusze składamy najserdeczniejsze życzenia. Pamiętajmy w modlitwie o naszych strażakach, prośmy dla nich o błogosławieństwo Boże w ich codziennej służbie .

Życzymy wszystkim udanego weekendu majowego.

Pamiętajmy o przypadającym dniu flagi (2 maj). Udekorujmy nasze domy flagami państwowymi.

© Parafia p.w. Wszystkich Świętych w Rudawie.
Dołącz do nas: